ΙΣΠΑΝΙΑ

Ειδήσεις, νέα, ρεπορτάζ, αγώνες, γκολ για το Primera Division, το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Ισπανίας.

Πέμπτη 09 Ιουλ. 2020

ΣΕ ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ ΟΙ ''ΒΕΡΔΙΜΠΛΑΝΚΟΣ''

Μπέτις: Ανακοινώθηκε ο Μάνουελ Πελεγκρίνι

Η Μπέτις προχώρησε στην πρόσληψη του Μανουέλ Πελεγκρίνι για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας. O 66χρονος τεχνικός αναλαμβάνει για τα επόμενα τρία χρόνια.

ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΚΕΛ ΑΡΤΕΤΑ

Σεβίλλη: Ετοιμάζει πρόταση για τον Μπεγερίν της Άρσεναλ

Η Σεβίλλη ενδιαφέρεται για τον Έκτορ Μπεγερίν της Άρσεναλ, με τον Μικέλ Αρτέτα όμως να είναι διστακτικός στην παραχώρησή του.

ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΤΩΝ ΜΑΔΡΙΛΕΝΩΝ

Ρεάλ Μαδρίτης: Βάζει πωλητήριο σε Γιόβιτς

Η Ρεάλ Μαδρίτης έβγαλε στο ''σφυρί'' τον Λούκα Γιόβιτς, καθώς δεν υπολογίζεται από τον Ζινεντίν Ζιντάν. Ο Σέρβος δεν κατάφερε ποτέ να εγκλιματιστεί στην ισπανική πρωτεύουσα, ενώ οι σχέσεις του με τις συμπαίκτες του είναι ιδιαίτερα ψυχρές.

ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΟΙ ΠΑΡΙΖΙΑΝΟΙ

Παρί Σεν Ζερμέν: Κουλιμπαλί για αντικαταστάτης του Τιάγκο Σίλβα

Ο Καλιντού Κουλιμπαλί είναι ο εκλεκτός για αντικαταστάτης του Τιάγκο Σίλβα στην Παρί, με τις υψηλές απαιτήσεις της Νάπολι και τον ανταγωνισμό από την Πρέμιερ Λιγκ να αποτελούν τα μεγαλύτερα εμπόδια.

ΣΤΟ -1 ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΜΕΡΕΝΓΚΕΣ" ΟΙ ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑ

Μπαρτσελόνα - Εσπανιόλ 1-0: Έριξε τη συμπολίτισσα και μείωσε στο -1 από την κορυφή

Η Μπαρτσελόνα δεν έπαιξε καθόλου καλά, αλλά νίκησε 1-0 την Εσπανιόλ, μείωσε στον βαθμό τη Ρεάλ και παράλληλα έριξε στη Segunda Division τη συμπολίτισσα. Το γκολ ο Σουάρες που έφτασε τα 15 στo πρωτάθλημα.

ΜΕ ΔΕΚΑ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ

Μπαρτσελόνα - Εσπανιόλ: Κόκκινη μέσα σε 3,5 λεπτά για τον Φάτι, αποβλήθηκε και ο Λοθάνο

Ο Φάτι πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο της αναμέτρησης ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και την Εσπανιόλ και είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητής της αναμέτρησης 3,5 λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς. Μετά από δυο λεπτά αποβλήθηκε και ο Λοθάνο των φιλοξενούμενων (VIDEO)

Τετάρτη 08 Ιουλ. 2020

ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΑΒΕΣ Ο ΓΙΟΒΙΤΣ

Ρεάλ Μαδρίτης: Σε απομόνωση στο σπίτι του ο Γιόβιτς ελέω κορονοϊού

Ο Λούκα Γιόβιτς ήρθε σε επαφή με έναν φίλο του που ήταν θετικός στον Covid-19 και η Ρεάλ Μαδρίτης έθεσε άμεσα σε εφαρμογή το ιατρικό πρωτόκολλο που επιβάλλει τον περιορισμό του Σέρβου επιθετικού στο σπίτι του.

ΚΑΘΕ ΛΙΓΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ Η ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ

Πρόταση του IFAB να παραταθούν οι πέντε αλλαγές και τη νέα σεζόν

Σύμφωνα με ρεπορτάζ του "Athletic", το Διεθνές Ποδοσφαιρικό Συμβούλιο (IFAB) αναμένεται να προτείνει την παράταση των πέντε αλλαγών και την αγωνιστική περίοδο 2020-21, με κάθε Λίγκα να αποφασίζει αν θα την αποδεχθεί ή όχι.

Η ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΤΟΥ ΜΠΕΛΤΡΑΝ ΕΚΡΙΝΕ ΤΟ ΜΑΤΣ

Θέλτα - Ατλέτικο 1-1: Πιο κοντά στην παραμονή

Η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ στο Μπαλαΐδος με τον Μοράτα πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, αλλά η Θέλτα έσωσε το βαθμό και με την γκολάρα του Μπελτράν και βρίσκεται ακόμη πιο κοντά στην παραμονή της. (VIDEO)

ΨΗΛΟΚΡΕΜΑΣΤΟ ΣΟΥΤ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ

Θέλτα - Ατλέτικο: Η γκολάρα του Μπελτράν

Η Θέλτα ισοφάρισε σε 1-1 την Ατλέτικο με γκολάρα του Φραν Μπελτράν με ψηλοκρεμαστό σουτ στην κίνηση στο 49ο λεπτό ύστερα από σέντρα του Μπράις Μέντεθ από δεξιά. (VIDEO)

Τρίτη 07 Ιουλ. 2020

ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΟ 89' ΜΕ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΛΙ ΚΑΝΓΚΙΝ

Βαλένθια - Βαγιαδολίδ 2-1: Αγγίζουν Ευρώπη οι νυχτερίδες

Η Βαλένθια νίκησε 2-1 τη Βαγιαδολίδ με το γκολ του Λι Κανγκίν στο 89ο λεπτό και βρίσκεται μια ανάσα από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. (VIDEO)

ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΛΑΝΩΝ

Μπαρτσελόνα: Ο Μπαρτομέου είναι σίγουρος για την παραμονή του Μέσι

Παρά το ρεπορτάζ του Cadena Ser ότι ο Μέσι προτίθεται να αποχωρήσει το καλοκαίρι του 2021, ο Τζουζέπ Μαρία Μπαρτομέου είναι σίγουρος ότι ο Αργεντινός δεν θα πάει πουθενά.

ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΟΙ ΣΕΒΙΓΙΑΝΟΙ

Σεβίλλη - Έιμπαρ 1-0: O Oκάμπος την οδηγεί στ' αστέρια

Ο Λούκας Οκάμπος ήταν το "χρυσός" σκόρερ της Σεβίλλης στο 1-0 επί της Έιμπαρ που την οδηγεί στο Champions League, ενώ έπαιξε και τερματοφύλακας στις καθυστερήσεις του αγώνα, κάνοντας μία σπουδαία επέμβαση στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. (VIDEOS)

Δευτέρα 06 Ιουλ. 2020

ΓΚΕΛΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΣΚΟΥΣ

Λεβάντε - Σοθιεδάδ 1-1: Επιστροφή στη μουντάδα

Η Σοθιεδάδ έμεινε στο 1-1 στη Νουθία με τη Λεβάντε και καθώς επέστρεψε στα ανεπιτυχή αποτελέσματα, δεν μπόρεσε να κάνει αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΚΟΝΤΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ-ΡΕΑΛ

Μπαρτσελόνα: Ξέσπασμα Μπαρτομέου κατά VAR με καρφιά για την Ρεάλ

Τα έντονα παράπονά του για τη χρήση του VAR στους αγώνες του ισπανικού πρωταθλήματος έκανε ο Τζουζέπ Μαρία Μπαρτομέου, με τον πρόεδρο της Μπαρτσελόνα να υπονοεί πως η ομάδα που απολαμβάνει τη διαιτητική εύνοια είναι η Ρεάλ Μαδρίτης.

ΣΟΟΥ ΜΕΣΙ, ΓΚΟΛΑΡΕΣ ΑΠΟ ΣΟΥΑΡΕΣ ΚΑΙ ΓΚΡΙΕΖΜΑΝ

Βιγιαρεάλ - Μπαρτσελόνα 1-4: Έμεινε ζωντανή με τεσσάρα

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε εκτός έδρας με 4-1 επί της Βιγιαρεάλ και παρέμεινε στο -4 από τη Ρεάλ Μαδρίτης με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν για το τέλος.

ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΟ +4 ΟΙ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΙ

La Liga: Η βαθμολογία και το πρόγραμμα Ρεάλ - Μπαρτσελόνα μέχρι το τέλος

Ρεάλ και Μπαρτσελόνα συνέχισαν με νίκες και έτσι η διαφορά τους παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν για το τέλος.

Κυριακή 05 Ιουλ. 2020

ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Βιγιαρεάλ - Μπαρτσελόνα: Απίθανα γκολ από Σουάρες και Γκριεζμάν

Δείτε τα τρία γκολ του πρώτου ημιχρόνου στο Θεράμικα, στο οποίο η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε 3-1 της Βιγιαρεάλ. Πανέμορφα γκολ οι Σουάρες και Γκιεζμάν από δυο ασίστ του Μέσι με τρομερές ενέργειες.

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΗΣ ΑΛ ΣΑΝΤ

Τσάβι: Ανανέωσε αλλά με ρήτρα αποχώρησης για Μπαρτσελόνα

Ο Τσάβι Ερνάντεθ ανανέωσε με την Αλ Σαντ για μία ακόμη σεζόν, ωστόσο τέθηκε ρήτρα αποχώρησης σε περίπτωση που φτάσει πρόταση από την Μπαρτσελόνα.

ΝΙΚΗ ΤΙΤΛΟΥ Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

Μπιλμπάο - Ρεάλ 0-1: Τη λύση ξανά με πέναλτι έδωσε ο Ράμος

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 1-0 της Αθλέτικ Μπιλμπάο στο Σαν Μαμές με τον Σέρχιο Ράμος, όπως ακριβώς συνέβη και στο παιχνίδι με την Μαγιόρκα, να σκοράρει από τα έντεκα βήματα. Πλέον αγκαλιά με τον τίτλο βρίσκονται οι "μερένγκες".

Ο ΑΡΓΗΧΟΣ ΕΔΩΣΕ ΠΑΛΙ ΤΗ ΛΥΣΗ

Μπιλμπάο - Ρεάλ: Ο Ράμος το 0-1 με την 22η σερί εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ (0-1) στο Σαν Μαμές του Μπιλμπάο με την εκτέλεση πέναλτι του Σέρχιο Ράμος, η οποία ήταν η 22η εύστοχη διαδοχική για τον αρχηγό των μερένγκες. Το στυλ α λα... Ταρζάν του Ανδαλουσιάνου στην προθέρμανση.

ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗΤΗ Η ΜΑΧΗ ΣΤΟ "ΛΟΣ ΚΑΡΜΕΝΕΣ"

Γρανάδα - Βαλένθια 2-2: Χαμένοι και οι δυο στο κυνήγι της 7ης θέσης

Η κόντρα της Γρανάδα με την Βαλένθια στην Ανδαλουσία είχε τέσσερα γκολ και μπόλικο θέμα αλλά όχι νικήτρια, με τις δύο ομάδες να χάνουν πολύτιμο έδαφος στη μάχη για την έξοδο στην Ευρώπη (VIDEOS).

Σάββατο 04 Ιουλ. 2020

ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΑΛΙΘΙΑΝΟΥΣ

Θέλτα - Μπέτις 1-1: Πήρε βαθμό στο Βίγκο με Φεντάλ

Η Θέλτα προηγήθηκε στο 22' του αγώνα με τη Μπέτις με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νολίτο, αλλά στο 79' οι "βερδιμπλάνκος" ισοφάρισαν με τον Φεντάλ. Οι Γαλιθιάνοι απέτυχαν να κάνουν άλμα παραμονής.

Ο 33ΧΡΟΝΟΣ ΙΣΠΑΝΟΣ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΣΚΟΡ

Θέλτα - Μπέτις: Η πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Νολίτο για το 1-0

Η Θέλτα άνοιξε το σκορ κόντρα στη Μπέτις με πανέξυπνη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νολίτο στο 22'. Δείτε πώς έκανε το 1-0 ο 33χρονος Ισπανός επιθετικός για την ομάδα του Βίγκο. (VIDEO)

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΕΑΛ ΣΕ ΚΡΙΣΙΜΟ ΜΑΤΣ

Ρεάλ Μαδρίτης: Χωρίς Αζάρ και Βαράν κόντρα στην Μπιλμπάο

Ο Εντέν Αζάρ δεν πήρε μέρος στην τελευταία προπόνηση της Ρεάλ και έμεινε εκτός αποστολής από τον εκτός έδρας αγώνα με την Μπιλμπάο, όπως και ο Ραφαέλ Βαράν.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΙΛΙΑΝΟ

Αναλαμβάνει την Μπέτις ο Πελεγκρίνι

Ο 66χρονος Χιλιανός προπονητής, Μανουέλ Πελεγκρίνι, επιστρέφει στην Ισπανία για ν' αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Μπέτις Τεχνικός διευθυντής των Ανδαλουσιάνων ο Αντόνιο Κορδόν. Οι δυο τους ήταν αρχιτέκτονες της χρυσής πενταετίας της Βιγιαρεάλ.

ΣΕ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΝΟΥ

Μπαρτσελόνα: Θέλει τον Γκαρθία από τη Μάντσεστερ Σίτι

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε τις διαπραγματεύσεις με τη Μάντσεστερ Σίτι για να αποκτήσει από αυτό το καλοκαίρι τον 19χρονο αμυντικό, Έρικ Γκαρθία, ο οποίος ξεκίνησε την καριέρα του από τη Μασία και τα τμήματα υποδομής των μπλαουγκράνα.

ΕΞΑΛΛΟΣ Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Ατλέτικο: O Φέλιξ πέταξε την μπάλα εκνευρισμένος στην αλλαγή του

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε αντικατέστησε τον Ζοάο Φέλιξ στο 54' του Ατλέτικο - Μαγιόρκα, ο 20χρονος Πορτογάλος εκνευρίστηκε και πέταξε με το χέρι την μπάλα προς την άδεια εξέδρα. (VIDEO)

ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Με τριάρα για την τρίτη θέση η Ατλέτικο

Η Ατλέτικο συνεχίζει να κρατά τα κλειδιά της τρίτης θέσης καθώς με πρωταγωνιστή τον Μοράτα (δύο γκολ) νίκησε 3-0 τη Μαγιόρκα και άφησε τη νησιωτική ομάδα με το ένα πόδι στη δεύτερη κατηγορία. (VIDEO)

Παρασκευή 03 Ιουλ. 2020

ΣΦΙΓΓΕΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΕΤΙΕΝ

Συμφωνία Μπαρτσελόνα - Τσάβι αναφέρει η "Mundo Deportivo"

Ο Κίκε Σετιέν φαίνεται πως μετράει μέρες στην Μπαρτσελόνα, με τον Τσάβι Ερνάντεθ να θεωρείται διάδοχός του στον πάγκο των "μπλαουγκράνα", σύμφωνα με την καταλανική "Mundo Deportivo".

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΖΙΖΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟ

Ο Ζιντάν θέλει να μείνει ο Μέσι στη Μπαρτσελόνα

Ο Ζινεντίν Ζιντάν ρωτήθηκε για τον Λιονέλ Μέσι και το μέλλον του, αναφέροντας πως θα ήθελε να τον δει να παραμένει στο ισπανικό πρωτάθλημα.

ΕΧΕΙ "ΠΑΓΩΣΕΙ" ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

Μπαρτσελόνα: Ο Μέσι είναι έτοιμος να φύγει το καλοκαίρι του 2021

Ο Λιονέλ Μέσι, όπως αναφέρει ρεπορτάζ του ραδιοφωνικού σταθμού Cadena Ser, έχει παγώσει τις συζητήσεις για ανανέωση του συμβολαίου του και είναι έτοιμος να φύγει από τη Μπαρτσελόνα μετά το καλοκαίρι του 2021.

Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ

Ρεάλ - Χετάφε 1-0: Με Ράμος στο +4 και αγκαλιά με τον τίτλο

Η Ρεάλ νίκησε 1-0 τη Χετάφε με το εύστοχο πέναλτι του αρχηγού της, Σέρχιο Ράμος, στο 78ο λεπτό, αύξησε στο +4 τη διαφορά από την Μπαρτσελόνα και αγκάλιασε τον τίτλο στο ισπανικό πρωτάθλημα (VIDEOS).

ΣΤΟ +4 ΟΙ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΙ

Δείτε πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στη La Liga μετά τη νίκη της Ρεάλ κόντρα στην Χετάφε, αλλά και το πρόγραμμα των Μαδριλένων και της Μπαρτσελόνα μέχρι το τέλος.

Πέμπτη 02 Ιουλ. 2020

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

La Liga: Βλέπει Ευρώπη η Σοθιεδάδ

Η Ρεάλ Σοθιεδάδ επικράτησε 2-1 της ουραγού Εσπανιόλ για την 33η αγωνιστική της La Liga και ανέβηκε στην 7η θέση που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Η Οσασούνα πήρε το τρίποντο απέναντι στην Έιμπαρ με 2-0.

ΜΠΛΑΟΥΓΚΡΑΝΑ ΔΙΔΥΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ

Φενέρμπαχτσε: Θέλει Τοντιμπό και Ουαγκέ από Μπαρτσελόνα

Η Φενέρμπαχτσε προσπαθεί σύμφωνα με τον τουρκικό Τύπο να αποκτήσει τους Ζαν-Κλερ Τοντιμπό και Μουσά Ουαγκέ με τη μορφή δανεισμού από την Μπαρτσελόνα.

ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Ρεάλ Μαδρίτης: Στο στόχαστρο ο Τζανιόλο

Η Ρεάλ Μαδρίτης ενδιαφέρεται για την απόκτηση του 21χρονου εξτρέμ της Ρόμα, Νικολό Τζανιόλο, ενώ την περίπτωσή του κοιτάζει και η Γιουβέντους.

Η ΡΕΑΛ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΡΟΚΙΝΟΥ

Επίσημο: Στην Ίντερ ο Χακίμι

Η Ρεάλ ανακοίνωσε την πώληση του Ασράφ Χακίμι στην Ίντερ αντί 40.000.000 ευρώ, ενώ άλλα 5.000.0000 προβλέπονται σε περίπτωση επίτευξης στόχων. Πενταετές το συμβόλαιο του 21χρονου Μαροκινού με τους νερατζούρι.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΕΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΟΥΓΚΑΡΙ

Μπαρτσελόνα: Δηλώσεις-σοκ του Ντουγκαρί κατά του Μέσι

Ο παροπλισμός του Αντουάν Γκριεζμάν από τον Κίκε Σετιέν έχει βάλει φωτιά στα αποδυτήρια της Μπαρτσελόνα, με τον Κριστόφ Ντουγκαρί να επεμβαίνει για να επιτεθεί με απίστευτες εκφράσεις κατά του Λιονέλ Μέσι!

ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΤΙΕΝ Ο ΓΚΡΙΕΖΜΑΝ

Μπαρτσελόνα: Στα "ραντάρ" των Άρσεναλ και Ίντερ ο Γκριεζμάν

Ο μειωμένος χρόνος συμμετοχής του Αντουάν Γκριεζμάν κάνει το μέλλον του αβέβαιο στην Μπαρτσελόνα, με τους πρώτους μνηστήρες να έχουν κάνει ήδη την εμφάνισή τους.

ΤΙ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΑΤΖΕΝΤΗΣ ΤΟΥ ΟΥΑΛΟΥ ΕΞΤΡΕΜ

Ρεάλ Μαδρίτης: Άλλαξε το σκηνικό με Μπέιλ

Μειώθηκαν οι πιθανότητες για αποχώρηση του Γκάρεθ Μπέιλ από τη Ρεάλ Μαδρίτης, σύμφωνα με τον ατζέντη του.

ΣΤΑ... ΡΑΝΤΑΡ ΤΩΝ "ΝΥΧΤΕΡΙΔΩΝ" Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ

Μάρκο Σίλβα: Υποψήφιος για τον πάγκο της Βαλένθια

Σύμφωνα με ρεπορτάζ του ραδιοφωνικού σταθμού "Onda Cero", ο Μάρκο Σίλβα είναι υποψήφιος για την τεχνική ηγεσία της Βαλένθια προκειμένου να αποτελέσει τον αντικαταστάτη του Άλμπερτ Θελάδες.

ΒΑΡΥ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΠΑΝΟ

Ρεάλ Μαδρίτης: Στον "αέρα" ο Ίσκο

Αβέβαιο μοιάζει το μέλλον του Ίσκο στην Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ το κλίμα στα αποδυτήρια είναι βαρύ για τον Ισπανό μέσο.

ΕΧΑΣΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ 90+7' Η ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ ΜΕ ΛΕΒΑΝΤΕ

Στο -3 από το Champions League η Βιγιαρεάλ

Η Βιγιαρεάλ πέρασε από τη Σεβίλλη, νίκησε 2-0 την Μπέτις, δεν μπορεί να χάσει με τίποτα το Europa League και είναι σε απόσταση μίας νίκης από το Champions League. Έχασε ευκαιρία η Βαγιαδολίδ με το πέναλτι του Ουνάλ στο 90+7'. (VIDEOS)

Τετάρτη 01 Ιουλ. 2020

ΒΛΕΠΟΥΝ ΕΥΡΩΠΗ ΟΙ ΒΑΣΚΟΙ

La Liga: Μεγάλο διπλό της Μπιλμπάο, 2-0 τη Βαλένθια στο Μεστάγια

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο με δύο γκολ του Ραούλ Γκαρθία επικράτησε με 2-0 επί της Βαλένθια στο Μεστάγια και πλησίασε στις θέσεις της Ευρώπης. Διπλό για την Γρανάδα απέναντι στην Αλαβές.

Η ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ

Τρελό σενάριο για Μαραντόνα στην Εθνική Ισπανίας

Ο υποψήφιος για την προεδρία της ισπανικής ομοσπονδίας ποδοσφαίρου, Αντόνιο Τόρες, δήλωσε ότι σε περίπτωση που εκλεγεί, προπονητής της Εθνικής θα αναλάβει ο Αρμάντο Ντιέγκο Μαραντόνα.

ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΒΙΝΤΕΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟ

Μπαρτσελόνα: Τα 700 γκολ του Μέσι δημιούργησαν το πορτρέτο του

Ο Λιονέλ Μέσι έφτασε τα 700 γκολ στην αναμέτρηση με την Ατλέτικο Μαδρίτης και το Bleacher Report ετοίμασε ένα όμορφο βίντεο, όπου 700 μπάλες σχημάτισαν το πρόσωπο του Αργεντινού.

ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σετιέν: "Δεν νιώθω ότι απειλούμαι"

Ο προπονητής της Μπαρτσελόνα, Κίκε Σετιέ, στις δηλώσεις του μετά το 2-2 της ομάδας του με την Ατλέτικο Μαδρίτης τόνισε ότι δεν νιώθει να απειλείται η θέση του στον πάγκο των Μπλαουγκράνα.

ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΟΙ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΙ

La Liga: Η βαθμολογία και το πρόγραμμα Μπαρτσελόνα - Ρεάλ μέχρι το τέλος

Δείτε πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στη La Liga μετά την ισοπαλία της Μπαρτσελόνα με την Ατλέτικο, αλλά και το πρόγραμμα των Καταλανών και της Ρεάλ μέχρι το τέλος.

ΝΕΟ ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΤΟΥ ΣΕΤΙΕΝ

Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο Μαδρίτης 2-2: Δώρο τίτλου από "Ατλέτι" στην Ρεάλ

Η Μπαρτσελόνα έμεινε στο 2-2 με την Ατλέτικο στο "Καμπ Νόου" αν και προηγήθηκε δύο φορές και με τη δεύτερη διαδοχική γκέλα της μέσα σε λίγες ημέρες εκτροχιάζεται από την κούρσα του τίτλου (VIDEOS).

Τρίτη 30 Ιουν. 2020

ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ 20ΛΕΠΤΟ Ο ΝΤΙΕΓΚΟ ΚΟΣΤΑ

Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο: Αυτογκόλ και χαμένο πέναλτι ο Ντιέγκο Κόστα

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ με την Ατλέτικο με αυτογκόλ του Ντιέγκο Κόστα ενώ ο έμπειρος σέντερ φορ αστόχησε σε πέναλτι το οποίο επαναλήφθηκε με τον Σαούλ να ισοφαρίζει για την ομάδα της Μαδρίτης. (VIDEOS)

ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΤΟ ΜΑΓΙΟΡΚΑ - ΘΕΛΤΑ

Μαγιόρκα - Θέλτα: Αστείο πέναλτι με τη σφραγίδα του VAR

Απίστευτο πέναλτι δόθηκε υπέρ της Μαγιόρκα στα πρώτα λεπτά του ματς με την Θέλτα, με τον διαιτητή να σφυρίζει ανύπαρκτη παράβαση και να μην αλλάζει την απόφαση του παρά το τσεκάρισμα της φάσης μέσω VAR. Δείτε το VIDEO.

ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Πιάνιτς: "Όνειρο για κάθε παίκτη η Μπαρτσελόνα"

Υπερήφανος για τη μετακίνησή του στην Μπαρτσελόνα στο φινάλε της σεζόν εμφανίστηκε ο Μίραλεμ Πιάνιτς, χαρακτηρίζοντας τους μπλαουγκράνα έναν από τους μεγαλύτερους συλλόγους του κόσμου.

ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΔΙΟΙΚΟΥΝΤΩΝ ΤΗΝ "ΜΠΑΡΤΣΑ"

Μπαρτσελόνα: Στο σπίτι του Σετιέν οι Μπαρτομέου - Αμπιντάλ

Σύμφωνα με τα καταλανικά ΜΜΕ, οι διοικούντες την Μπαρτσελόνα, προεξέχοντος του προέδρου, Τζουζέπ Μαρία Μπαρτομέου επισκέφτηκαν το απόγευμα της Δευτέρας (29/06) τον Κίκε Σετιέν στην οικεία του και του εξέφρασαν την στήριξή τους.

Δευτέρα 29 Ιουν. 2020

Ο ΑΡΤΟΥΡ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΛΙΣΤΑΣ

Οι 10 ακριβότερες μεταγραφές: Οι κινήσεις των ομάδων για το καλοκαίρι

Μπορεί ο κορονοϊός να έχει επηρεάσει ολόκληρη τη μεταγραφική αγορά, όμως οι μεγάλες ομάδες έχουν ήδη αρχίσει να κινούνται σιγά σιγά, ενώ κάποιες είχαν προνοήσει να κλείσουν απο νωρίς τις υποθέσεις του. Το Sport24.gr σάς παρουσιάζει τις δέκα ακριβότερες μεταγραφές.

ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΤΙΣ "ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ"

Βαλένθια: Τέλος ο Θελάδες, προχωρά με Βόρο Γκονθάλεθ

Η Βαλένθια ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας της με τον Άλμπερτ Θελάδες και έκανε γνωστό ότι προχωρά με τον Βόρο Γκονθάλεθ έως το φινάλε της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΤΟ DEAL ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ ΧΑΦ

Επίσημο: Στη Γιουβέντους ο Αρτούρ

Η Μπαρτσελόνα ανακοίνωσε την πώληση του Βραζιλιάνου χαφ Αρτούρ στη Γιουβέντους. Η ιταλική ομάδα, που δίνει τον Μίραλεμ Πιάνιτς στους "μπλαουγκράνα", θα δώσει 72+10 εκατ. ευρώ στον σύλλογο της Βαρκελώνης.

Ο ΣΕΤΙΕΝ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΕ

Σετιέν: "Δεν συνέβη τίποτα μεταξύ Μέσι και Σαράμπια"

Το κρίσιμο ματς με την Ατλετικο έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα για την Μπαρτσελόνα, με τον Κίκε Σετιέν να απαντά στη συνέντευξη Τύπου για την ένταση εντός της ομάδας του μετά το 2-2 με την Θέλτα.