ΑΓΓΛΙΑ

Ειδήσεις, νέα, ρεπορτάζ, αγώνες, γκολ για την Premier League, το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Αγγλίας.

Πέμπτη 09 Ιουλ. 2020

Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΓΛΟΥ ΦΟΡ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ

Μπόρνμουθ - Τότεναμ: Ζήτησε πέναλτι ο Κέιν, έξαλλος ο Μουρίνιο

Ο Χάρι Κέιν ζήτησε πέναλτι στο 4ο λεπτό του αγώνα Μπόρνμουθ - Τότεναμ, ο διαιτητής Πολ Τίρνεϊ δεν καταλόγισε παράβαση και ο Ζοζέ Μουρίνιο δεν έκρυψε τον εκνευρισμό του.

ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ BAN

Μάντσεστερ Σίτι: Δεν σκέφτεται να φύγει ο Ντε Μπράινε

Η ενδεχόμενη μεταγραφική τιμωρία της Μάντσεστερ Σίτι, θα αλλάξει τις σκέψεις σε ορισμένους παίκτες για παραμονή στο Έτιχαντ. Όχι όμως στον Κέβιν ντε Μπράινε.

ΕΝΑ ΚΟΨΙΜΟ ΑΛΛΗΣ ΚΛΑΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΛΑΝΔΟ

Φαν Ντάικ: Μια άμυνα που δείχνει γιατί είναι ο Νο1 σέντερ μπακ στον κόσμο

Η Λίβερπουλ νίκησε 3-1 την Μπράιτον εκτός έδρας και καλπάζει για τους 100 βαθμούς, με τον Φαν Ντάικ να προσφέρει ένα εκπληκτικό highlight με κόψιμο άλλης κλάσης. (VIDEO)

ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ

Ο Σόλσκιερ θεωρεί τον Ντε Χέα ως τον καλύτερο τερματοφύλακα στον κόσμο

Ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, τόνισε πως ο Νταβίντ Ντε Χέα είναι ο καλύτερος τερματοφύλακας του πλανήτη την τελευταία δεκαετία.

ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ Η ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μπράιτον - Λίβερπουλ 1-3: Καλπάζει για να περάσει τους 100 πόντους

Η Λίβερπουλ επιβλήθηκε 3-1 εκτός έδρας της Μπράιτον με μπροστάρη τον Μοχάμεντ Σαλάχ (δύο γκολ) και επανέφερε τη διαφορά από την Σίτι στο +23, ενώ συνεχίζει την προσπάθειά της να σπάσει το φράγμα των 100 πόντων στο πρωτάθλημα (VIDEOS).

Τετάρτη 08 Ιουλ. 2020

ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΡΑΙΤΟΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

Μπράιτον - Λίβερπουλ: Ο Τροσάρ εκτέλεσε με άπιαστο σουτ τον Άλισον

Η Μπράιτον δεν παράτησε το ματς κόντρα στην Λίβερπουλ παρά την εντυπωσιακή εκκίνηση των κόκκινων και κατάφερε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου να μειώσει το σκορ με ένα θεαματικό γκολ του Τροσάρ (VIDEO).

ΣΑΛΑΧ ΚΑΙ ΧΕΝΤΕΡΣΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΙΣΧΥΟΣ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μπράιτον - Λίβερπουλ: Δύο γκολ στα πρώτα 8 λεπτά οι κόκκινοι

Η πρωταθλήτρια Λίβερπουλ μπήκε φουριόζα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπράιτον και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα απέκτησε προβάδισμα δύο τερμάτων με σκόρερ τους Σαλάχ και Χέντερσον (VIDEOS).

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΦΙΛΝΤ

Premier League: Η Σέφιλντ "ξέρανε" την Γουλβς στο 93', πεντάρα για την Σίτι

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έριξε στο καναβάτσο την Γουλβς με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-0) και κράτησε ζωντανό το όνειρο του Champions League ενώ η Μάντσεστερ Σίτι συνέτριψε με το εμφατικό 5-0 την Νιούκαστλ (VIDEOS).

H FA ΘΕΛΕΙ 29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ

Premier Legue: Οι ομάδες θέλουν σέντρα στις 12 Σεπτεμβρίου

Η Αγγλική Ομοσπονδία θέλει το πρωτάθλημα της Premier League να αρχίσει στις 29 Αυγούστου, αλλά οι ομάδες αναμένεται να ψηφίσουν η έναρξη της νέας σεζόν να γίνει στις 12 Σεπτεμβρίου, ύστερα από τους αγώνες της εθνικής Αγγλίας για το Nations League.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ COOLING BREAK

Ο τεχνικός της Μπρέντφορντ πήγε το cooling break σε άλλο επίπεδο

Ο τεχνικός της Μπρέντφορντ, Τόμας Φρανκ, χρησιμοποίησε το διάλειμμα που γίνεται κατά τη διάρκεια των αγώνων για να δροσιστούν οι παίκτες ώστε να τους κάνει μαθήματα τακτικής μέσω πίνακα, για να έρθει η ανατροπή κόντρα στην Τσάρλτον (VIDEO).

ΚΑΘΕ ΛΙΓΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ Η ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ

Πρόταση του IFAB να παραταθούν οι πέντε αλλαγές και τη νέα σεζόν

Σύμφωνα με ρεπορτάζ του "Athletic", το Διεθνές Ποδοσφαιρικό Συμβούλιο (IFAB) αναμένεται να προτείνει την παράταση των πέντε αλλαγών και την αγωνιστική περίοδο 2020-21, με κάθε Λίγκα να αποφασίζει αν θα την αποδεχθεί ή όχι.

ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΥΨΟΥΣ 40.000 ΛΙΡΩΝ ΣΤΟΝ 26ΧΡΟΝΟ

Τότεναμ: Τέσσερις αγωνιστικές στον Ντάιερ για το ντου στις κερκίδες

Ο Έρικ Ντάιερ τιμωρήθηκε με τέσσερις αγωνιστικές και πρόστιμο 40.000 λιρών για την άνοδο του στις κερκίδες και τον καυγά που είχε με οπαδό στην αναμέτρηση Τότεναμ - Νόριτς.

ΕΧΑΣΕ ΕΔΑΦΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΡΣΑ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE

Άρσεναλ - Λέστερ 1-1: Ο Βάρντι φρέναρε τους κανονιέρηδες

Η Άρσεναλ προηγήθηκε με τον Ομπαμεγιάνγκ αλλά δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει την 13η σερί εντός έδρας νίκη της επί της Λέστερ, με τον Τζέιμι Βάρντι να χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας στις αλεπούδες (VIDEOS).

Τρίτη 07 Ιουλ. 2020

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΣΕΛΣΙ ΚΑΙ ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Premier League: Νίκη με καρδιοχτύπι για τους μπλε, άλμα σωτηρίας για Γουότφορντ

Η Τσέλσι πέρασε διά πυρός και σιδήρου από το "Σέλχαρστ Παρκ" νικώντας με 3-2 την Κρίσταλ Πάλας και ανέβηκε στην 3η θέση του πίνακα (VIDEOS).

ΕΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΡ ΤΗΝ ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΜΕ ΘΑΥΜΑΣΙΟ ΓΚΟΛ

Γουότφορντ - Νόριτς: Γκολάρα με ψαλιδάκι από τον Γουέλμπεκ

Ένα από τα πιο εντυπωσιακά γκολ της φετινής Premier League σημειώθηκε στο Γουότφορντ - Λέστερ, με τον Ντάνι Γουέλμπεκ να σκοράρει με τρομερό ψαλιδακι για λογαριασμό των σφηκών (VIDEO).

ΕΧΑΣΕ ΕΔΑΦΟΣ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΡΣΑ ΓΙΑ ΤΡΑΟΡΕ

Γουλβς: Μάχη δεκάδων εκατομμυρίων μεταξύ Σίτι και Γιουβέντους για Τραορέ

Στην αποκάλυψη πως οι Μάντσεστερ Σίτι και Γιουβέντους ηγούνται πλέον της κούρσας για την απόκτηση του Ανταμά Τραορέ από την Γουλβς, προχώρησε με δημοσίευμά του το ESPN.

ΠΕΡΑΣΕ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΦΥΛΕΤΙΚΩΝ ΑΔΙΚΙΩΝ Ο ΓΚΟΥΑΡΔΙΟΛΑ

Μάντσεστερ Σίτι: Το ξεχωριστό μπλουζάκι του Γκουαρδιόλα κατά του φασισμού

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα φόρεσε ένα μπλουζάκι με ξεκάθαρο μήνυμα κατά των φασιστικών και ραστιστικών αντιλήψεων στην τελευταία του συνέντευξη Τύπου (VIDEO).

ΑΠΟ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΣΤΗΝ Κ23 ΤΗΣ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Έγινε κόκκινος διάβολος και τρίτος κατά σειρά Νέβιλ

Στα βήματα του πατέρα του Φιλ και του θείου του Γκάρι φιλοδοξεί να βαδίσει ο Χάρβεϊ Νέβιλ, που υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η ΤΟΤΕΝΑΜ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΜΑΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΛΙΚ

Τότεναμ: Ο Μουρίνιο προσφέρει Μόουρα για να πάρει τον Μίλικ

Ο Ζοζέ Μουρίνιο βλέπει τον Αρκάντιους Μίλικ ως ιδανικό μπακ-απ του Χάρι Κέιν στη γραμμή κρούσης της Τότεναμ και είναι διατεθειμένος να προσφέρει ως αντάλλαγμα στην Νάπολι και τον Λούκας Μόουρα.

ΣΙΩΠΗΡΗ ΤΙΜΩΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΤΗΣ ΑΡΣΕΝΑΛ

Άρσεναλ: Ο Γκεντουζί προπονείται δύο εβδομάδες μόνος του

Το αντιαθλητικό χτύπημα του Ματέο Γκεντουζί στον Νιλ Μοπέ στοίχισε στον μέσο της Άρσεναλ, καθώς με εντολή του Μικέλ Αρτέτα προπονείται μόνος του τις τελευταίες δύο εβδομάδες, όπως αποκαλύπτει το "Athletic".

ΟΙ ΒΕΣΤΦΑΛΟΙ ΕΒΑΛΑΝ ΔΙΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ "ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ ΔΙΑΒΟΛΟΥΣ"

Γιουνάιτεντ: Η Ντόρτμουντ θέλει να τελειώσει το deal για Σάντσο έως 10 Αυγούστου

Σύμφωνα με την "Bild Sport", οι διοικούντες την Ντόρτμουντ διεμήνυσαν στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πως, σε περίπτωση που θέλουν να κάνουν πρόταση για τον Τζέιντον Σάντσο, το deal θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως τις 10 Αυγούστου.

ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ ΓΑΛΛΟΥ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ

Τότεναμ: Η εξήγηση του Λορίς για τον τσακωμό με τον Σον

O Oύγκο Λορίς εξήγησε το λόγο για τον οποίο τα "έβαλε" με τον συμπαίκτη του στην Τότεναμ, Σον κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου με την Έβερτον. (VIDEO)

Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ "SPECIAL ONE"

Μουρίνιο για το επεισόδιο Σον - Λορίς: "Ήταν υπέροχο"

Ο Ζοζέ Μουρίνιο ερωτήθηκε για το επεισόδιο που είχαν στην ανάπαυλα του αγώνα με την Έβερτον, οι Ούγκο Λορίς και Σον, υποστηρίζοντας πως ήταν υπέροχο ό,τι συνέβη, καθώς οι παίκτες του έβγαλαν αντίδραση. (VIDEOS)

ΤΟ ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΚΑΙ Ο... ΤΣΑΚΩΜΟΣ

Τότεναμ - Έβερτον 1-0: Επιστροφή στις νίκες και την ευρωπαϊκή μάχη

Το αυτογκόλ του Κιν ήταν ικανό για να νικήσει (1-0) η Τότεναμ την Έβερτον, να επιστρέψει στα τρίποντα και το στόχο διεκδίκησης ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Αρπάχτηκαν Λορίς και Σον με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Δευτέρα 06 Ιουλ. 2020

ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΥ ΣΥΜΠΑΙΚΤΩΝ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ

Τότεναμ: Αρπάχτηκαν Λορίς και Σον

Οι συμπαίκτες στην Τότεναμ, Ουγκό Λορίς και Σον Χέουνγκ Μιν, αρπάχτηκαν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της εντός έδρας αναμέτρησης με την Έβερτον. (VIDEO)

ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΗΔΗ ΣΕ ΟΚΤΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Λίβερπουλ: Υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο ο Χάρβεϊ Έλιοτ

Ο Χάρβεϊ Έλιοτ υπέγραψε το πρώτο επαγγελματικό συμβόλαιο με την Λίβερπουλ, καθώς πληρούνται πλέον τα ηλικιακά κριτήρια για να θεωρείται επαγγελματίας ποδοσφαιριστής.

ΛΟΓΩ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Γουλβς: Σε καραντίνα ο Ποντένσε

Ο Ντανιέλ Ποντένσε ταξίδεψε προ ημερών στην Πορτογαλία για προσωπικό του θέμα και μόλις επέστρεψε στην Αγγλία τέθηκε σε καραντίνα. Αίτημα της Γουλβς στην Premier να παίξει με τη Σέφιλντ ο πρώην "ερυθρόλευκος".

ΕΧΑΣΕ ΜΑΤΣ ΠΑΡΑ ΤΙΣ 26 ΤΕΛΙΚΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Η ΣΙΤΙ

Γκουαρδιόλα: "Δεν μπορώ να καταλάβω πώς έχουμε τόσες πολλές ήττες"

Η Μάντσεστερ Σίτι υπέστη στο "Σεντ Μέρις" την ένατη φετινή ήττα της στην Premier League και έκανε τον Πεπ Γκουαρδιόλα να αναρωτιέται πώς έφτασαν οι πολίτες σε αυτό το αρνητικό νούμερο.

ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ

Μουρίνιο για Άρσεναλ: "Δεν έχουν και πολλά να πανηγυρίσουν τώρα"

Ο Ζοζέ Μουρίνιο άναψε τα αίματα μία εβδομάδα πριν την κόντρα της Τότεναμ με την Άρσεναλ με αφορμή ένα tweet των κανονιέρηδων. Διαβάστε το story.

Κυριακή 05 Ιουλ. 2020

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Σαουθάμπτον - Σίτι 1-0: Με γκολάρα του Άνταμς κέρδισε τους πολίτες

Η Σαουθάμπτον πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι χάρη σε ένα εντυπωσιακό γκολ του Τσε Άνταμς από το 16ο γκολ της αναμέτρησης. Εξασφάλισαν την παραμονή τους οι γηπεδούχοι.

ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ Η ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Σαουθάμπτον - Σίτι: Με γκολ του Άνταμς από τα 40 μέτρα προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι

Με ένα ωραίο μακρινό σουτ του Τσε Άνταμς, σχεδόν από τα 40 μέτρα, η Σαουθάμπτον άνοιξε το σκορ απέναντι στην Μάντσεστερ Σίτι στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΞΥΠΝΗΣΑΝ ΣΤΟ Β' ΜΕΡΟΣ ΟΙ REDS

Λίβερπουλ - Άστον Βίλα 2-0: Επέστρεψαν στις νίκες οι Πρωταθλητές

Η Λίβερπουλ, μετά την ήττα με 4-0 από την Σίτι, επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 της Άστον Βίλα. Πρώτο γκολ σημείωσε στην Premier League ο 19χρονος Κέρτις Τζόουνς.

Η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΥΡΙΝΙΟ - ΑΝΤΣΕΛΟΤΙ

Mουρίνιο: "Θα παραβιάσω τους κανόνες για να αγκαλιάσω τον Αντσελότι"

Ο θαυμασμός του Ζοζέ Μουρίνιο για τον Κάρλο Αντσελότι ειναι τέτοιος, ώστε ο Πορτογάλος τεχνικός να δηλώσει πως θα παραβιάζει τους κανόνες ώστε να αγκαλιάσει τον Ιταλό πριν από την έναρξη του Τότεναμ - Έβερτον.

ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΣΕΛΣΙ Ο ΜΠΑΛΑΚ

Μπάλακ: "Πιο σωστή επιλογή για τον Βέρνερ η Τσέλσι απ'ότι η Λίβερπουλ"

Πεπεισμένος πως ο Τίμο Βέρνερ πήρε τη σωστή απόφαση διαλέγοντας την Τσέλσι και όχι την Λίβερπουλ, εμφανίστηκε με δηλώσεις του ο Γερμανός παλαίμαχος μέσος Μίχαελ Μπάλακ.

ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΤΣΕΛΣΙ Η ΣΙΤΙ

Φαν Ντάικ: "Ο Κλοπ ήταν ένας σημαντικός λόγος που επέλεξα την Λίβερπουλ"

Ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικς αποκάλυψε πως ένας πολύ σημαντικός λόγος που τον έκανε να επιλέξει την Λίβερπουλ αντί μία εκ των Μάντσεστερ Σίτι ή Τσέλσι ήταν η παρουσία του Κλοπ στους κόκκινους.

ΑΝΕΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΛΑΜΠΑΡΝΤ

Τσέλσι - Γουότφορντ 3-0: Γατζωμένοι στην 4η θέση οι μπλε

Η Τσέλσι επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία 3-0 της Γουότφορντ και ανέβηκε στην 4η θέση του πίνακα, έναν μόλις πόντο πίσω από την 3η Λέστερ (VIDEOS).

Σάββατο 04 Ιουλ. 2020

ΜΕΤΡΑΕΙ ΟΚΤΩ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΣΕΖΟΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΕΝΤΣ

Λίβερπουλ: Νέο πενταετές συμβόλαιο για τον Τζόουνς

Η Λίβερπουλ επιβράβευσε τον Κέρτις Τζόουνς για τη μεγάλη αγωνιστική πρόοδο που είχε τα τελευταία χρόνια, υπογράφοντας μαζί του νέο συμβόλαιο που τον κρατάει στο Άνφιλντ μέχρι το 2025.

ΟΙ ΣΑΚΑ ΚΑΙ ΛΑΚΑΖΕΤ ΧΑΡΙΣΑΝ ΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ

Γουλβς - Άρσεναλ 0-2: Τεράστια νίκη των κανονιέρηδων στη μάχη για Ευρώπη

Η Άρσεναλ νίκησε 2-0 εκτός έδρας την αντίπαλo του Ολυμπιακού στους "16" του Europa League, Γουλβς, και έμεινε ολοζωντανή στη μάχη που δίνει για συμμετοχή στην Ευρώπη τη νέα σεζόν (VIDEOS).

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΜΟΛΙΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΚΑ

Γουλβς - Άρσεναλ: Ο Σακά έβαλε μπροστά στο σκορ τους Λονδρέζους

H Άρσεναλ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Γουλβς λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μπουκαγιό Σακά να εκτελεί τον Ρουί Πατρίτσιο με άπιαστο σουτ μέσα από την περιοχή (VIDEO).

ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Νότιγχαμ Φόρεστ: Οπαδός πήδηξε στο ποτάμι, χωρίς να ξέρει την ισοφάριση στο 90+7'

Ένας οπαδός της Νότιγχαμ Φόρεστ πήδηξε στο ποτάμι για να πανηγυρίσει την διαφαινόμενη νίκης της ομάδας του απέναντι στην Ντέρμπι, χωρίς όμως να γνωρίζει την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΙ ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΔΙΑΒΟΛΟΙ

Premier League: Σαρωτικές νίκες για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λέστερ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε με 5-2 της Μπόρνμουθ και σκαρφάλωσε στην 4η θέση, πίσω από την Λέστερ που πανηγύρισε την πρώτη της νίκη μετά από την επανεκκίνηση της Premier League με το 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας (VIDEOS).

ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΟΠ Ο ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΛΟΥΣ

Ολυμπιακός: Το "Athletic" θεωρεί ιδανικό για τη Λίβερπουλ τον Τσιμίκα

Στο πρόσωπο του Κώστα Τσιμίκα βλέπει η ιστοσελίδα "TheAthletic" μια αξιόπιστη λύση για μπακ απ του Άντι Ρόμπερτσον στη Λίβερπουλ. Τα στοιχεία που χρησιμοποίησαν για να φτάσουν στον αμυντικό του Ολυμπιακού.

ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΟΛΣΚΙΕΡ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ: Διαβολική ανατροπή μέσα σε 18 λεπτά

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε από το 16' να κυνηγάει στο σκορ την Μπόρνμουθ, όμως ανέτρεψε την κατάσταση πριν την ανάπαυλα βρίσκοντας τρία γκολ από Γκρίνγουντ, Ράσφορντ και Μαρσιάλ (VIDEOS).

ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΣΚΟΡΑΡΕ Ο ΑΓΓΛΟΣ ΧΑΦ

Γιουνάιτεντ - Μπόρνμουθ: Γκολάρα του Στάνισλας με ποδιά στον Μαγκουάιρ

Η Μπόρνμουθ άνοιξε το σκορ στο "Ολντ Τράφορντ" με υπέροχο γκολ του Τζούνιορ Στάνισλας. Ο Άγγλος μέσος έκανε "ποδιά" στον Χάρι Μαγκουάιρ και ακολούθως σκόραρε από δύσκολη γωνία με σουτ μέσα από την περιοχή.

ΥΠΟΚΛΙΣΗ ΣΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΓΚΟΥΑΡΔΙΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΟΠ

Κλοπ: "Ο Γκουαρδιόλα είναι ο κορυφαίος τεχνικός της εποχής μας"

Ο Γιούργκεν Κλοπ απένειμε στον Πεπ Γκουαρδιόλα τον τίτλο του καλύτερου τεχνικού της εποχής, ξεκαθαρίζοντας ωστόσο πως αυτός ο θαυμασμός δεν του στερεί τίποτα από την αυτοπεποίθησή του.

ΤΗΝ... ΠΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ

Ντέρμπι - Νότιγχαμ 1-1: Ψυχρολουσία στο 90'+7' για τη Φόρεστ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ νικούσε 0-1 τη Ντέρμπι Κάουντι εκτός έδρας, έχασε μεγάλες ευκαιρίες για το 0-2, στο 90'+3' έμεινε με παίκτη περισσότερο, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 90'+7' με τον Μάρτιν.

ΠΟΡΤΑ ΤΩΝ ΣΠΕΡΣ ΣΤΟΝ ΜΠΙΑΝΚΟΝΕΡΙ

Τότεναμ: Όχι στη Γιουβέντους για ανταλλαγή Ράμσεϊ - Εντομπελέ

Η Τότεναμ απάντησε σύμφωνα με την Telegraph αρνητικά στην πρόταση της Γιουβέντους για ανταλλαγή του Άαρον Ράμσεϊ με τον Τανγκί Εντομπελέ.

ΣΕ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΑΝΟΥ

Μπαρτσελόνα: Θέλει τον Γκαρθία από τη Μάντσεστερ Σίτι

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε τις διαπραγματεύσεις με τη Μάντσεστερ Σίτι για να αποκτήσει από αυτό το καλοκαίρι τον 19χρονο αμυντικό, Έρικ Γκαρθία, ο οποίος ξεκίνησε την καριέρα του από τη Μασία και τα τμήματα υποδομής των μπλαουγκράνα.

ΝΕΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΝΔΡΕΖΟΥΣ

Άρσεναλ: "Έδεσε" και τον Μαρτινέλι

Μετά από τον Μπουκάγιο Σάκα και ο Γκαμπριέλ Μαρτινέλι υπέγραψε νέο συμβόλαιο με την Άρσεναλ και θα παραμείνει κάτοικος Λονδίνου για τα επόμενα χρόνια.

Παρασκευή 03 Ιουλ. 2020

ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΝΤΕ

Ίντερ: "Ματιές" στον Έμερσον της Τσέλσι

Η Ίντερ θέλει να ενισχύσει την αμυντική της γραμμή, με τον Έμερσον Παλμιέρι να είναι μία περίπτωση που έχει στα ραντάρ της.

ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΙΣΠΑΝΟ ΜΕΣΟ ΟΙ "ΚΟΚΚΙΝΟΙ"

Λίβερπουλ: Σε προχωρημένες διαπραγματεύσεις με την Μπάγερν για Αλκάνταρα

Κοντά στην πρώτη της μεταγραφή είναι η Λίβερπουλ με την απόκτηση του Ισπανού μέσου της Μπάγερν, Τιάγκο Αλκάνταρα. Προσπάθησαν να τον κρατήσουν οι Βαυαροί δίχως αποτέλεσμα.

ΕΠΛΕΞΕ ΤΟ ΕΓΚΩΜΙΟ ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ Ο ΓΟΥΑΡΔΙΟΛΑ

Γκουαρδιόλα: "Νικήσαμε τους πρωταθλητές, μία εξωπραγματική ομάδα"

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα τόνισε πως η Μάντσεστερ Σίτι θα μπορούσε να πετύχει και περισσότερα γκολ απέναντι στην Λίβερπουλ ενώ ξεκαθάρισε πως οι κόκκινοι ήταν απόλυτα συγκεντρωμένοι στον αγώνα παρά τη βαριά ήττα τους (VIDEO).

ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΣΙΤΙ Ο ΚΛΟΠ

Λίβερπουλ: Έξαλλος ο Κλοπ με ερώτηση δημοσιογράφου μετά το 4-0 από την Σίτι

Ο Γιούργκεν Κλοπ παραδέχτηκε πως η Σίτι πήρε πανάξια νίκη απέναντι στην Λίβερπουλ, ωστόσο δεν δίστασε να τα βάλει με δημοσιογράφο όταν δέχτηκε ερώτηση για την αγωνιστική συμπεριφορά των παικτών του (VIDEO).

Η ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΗ ΣΙΤΙ ΣΑΡΩΣΕ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ 4-0: Πάρτι των πολιτών κόντρα στους πρωταθλητές

Οι παίκτες του Γκουαρδιόλα έκαναν pasillo για εκείνους του Κλοπ και έπειτα θριάμβευσαν με το εμφατικό 4-0, στέλνοντας ηχηρό μήνυμα στους πρωταθλητές ενόψει της νέας σεζόν (VIDEOS).

Πέμπτη 02 Ιουλ. 2020

ΣΤΟ 66' ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΓΚΟΛ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Με αυτογκόλ του Τσάμπερλεϊν το 4-0

Η Μάντσεστερ Σίτι έκανε το 4-0 απέναντι στη Λίβερπουλ με τον Τσάμπερλεϊν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της δικής του ομάδας στην προσπάθειά του να κόψει το πλασέ του Στέρλινγκ.

ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΣΕ ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΥΣ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Καταιγιστικοί οι Πολίτες στο πρώτο μέρος

Η Μάντσεστερ Σίτι προηγήθηκε με 3-0 στο Etihad απέναντι στην Λίβερπουλ χάρη στα γκολ των Ντε Μπράινε, Στέρλινγκ και Φόντεν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΣΙΤΙ ΣΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ: Το πασίγιο στους πρωταθλητές

Οι ποδοσφαιριστές της Μάντσεστερ Σίτι υποδέχθηκαν την Λίβερπουλ με χειροκρότημα κάνοντας το καθιερωμένο πασίγιο στους νέους πρωταθλητές της Premier League.

ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕΝΑΜ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΕΙΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ

Σέφιλντ - Τότεναμ 3-1: Οι λεπίδες έβγαλαν νοκ-άουτ τους Λονδρέζους από τη μαχη του CL

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ υπέταξε με 3-1 την Τοτεναμ και ανέβηκε στην 7η θέση, εκτροχιάζοντας τους Λονδρέζους από τη διεκδίκηση μίας θέσης που οδηγεί στο Champions League (VIDEOS).

ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΚΕΙΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ VAR

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ: Απίστευτη ακύρωση γκολ των Λονδρέζων μέσω VAR

Η Τότεναμ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με τον Κέιν ένα μόλις λεπτό μετά το 1-0 της Σέφιλντ, όμως το γκολ δεν μέτρησε λόγω χεριού του Μόουρα και ο Μουρίνιο ξέσπασε στον πάγκο (VIDEOS).