Το trash talk του ΛεΝτέι στον Λαρεντζάκη στην παράταση: "Είσαι κότα, δεν μπορείς, χάσε μία"

ΝΙΚΟΣ ΒΗΧΟΣ / INTIME SPORTS

Ο Ζακ ΛεΝτέι προσπάθησε να ασκήσει ψυχολογική πίεση στον Γιαννούλη Λαρεντζάκη πριν εκτελέσει τις βολές και κάνει το 96-93 στην παράταση με την Παρτίζαν αλλά ο γκαρντ του Ολυμπιακού δεν "μάσησε".

Ο Ολυμπιακός λύγισε την Παρτίζαν στην παράταση, επικρατώντας με 98-94 με τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης των "ερυθρολεύκων".

Ο "Λάρι" βγήκε μπροστά σε άμυνα, σε επίθεση, ενώ άντεξε και την ψυχολογική πίεση που θέλησαν να του ασκήσουν οι αντίπαλοι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης όταν τον έστελναν στις βολές.

Στα 8.6'' για το τέλος της παράτασης, με το σκορ στο 94-93 ο Λαρεντζάκης πήγε στη γραμμή με τον Ζακ ΛεΝτέι να τον πλησιάζει και να του κάνει trash talking για να χάσει τη βολή με τον Αμερικανό να του λέει μεταξύ άλλων: "Είσαι κότα, χάσε μια, δεν μπορείς".

Ο Λαρεντζάκης όμως δεν "μάσησε", ευστόχησε και σε αυτές τις βολές που κλείδωσαν τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Παρτίζαν.