NBA

Το συγκλονιστικό φινάλε του Νετς - Μπακς και το καθοριστικό τρίποντο του Ντουράντ

Ο Κέβιν Ντουράντ των Νετς πανηγυρίζει καλάθι που σημείωσε
Ο Κέβιν Ντουράντ των Νετς πανηγυρίζει καλάθι που σημείωσε Ⓒ 2021 ADAM HUNGER/ASSOCIATED PRESS

Δείτε το VIDEO με το τελευταίο κρίσιμο λεπτό του αγώνα των Μπακς με τους Νετς, τους δεύτερους να πανηγυρίζουν στο φινάλε την νίκη με 125-123.

Σε ένα παιχνίδι που έπεσαν κορμιά, οι Νετς επιβλήθηκαν με 125-123 των Μπακς, παρά την τρομερή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο (34 πόντοι, 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ). Το καλύτερο όμως οι δύο ομάδες το φύλαγαν για το τέλος.

Το τελευταίο λεπτό του αγώνα ήταν πραγματικά συγκλονιστικό, με το προβάδισμα να αλλάζει χέρια αρκετές φορές, με τους Νετς να περνάνε μπροστά με 122-121 χάρη σε τρίποντο του Τζο Χάρις, τους Μπακς να απαντούν με τον Κρις Μίντλετον για το 122-123 και το Μπρούκλιν να περνάει εκ νέου μπροστά με 125-123 χάρη σε τρίποντο του Κέβιν Ντουράντ, πριν αστοχήσει στο φινάλε ο Μίντλετον για τους Μπακς και χάσει την ευκαιρία να δώσει την νίκη στην ομάδα του.