Το καλάθι του Νίμπο που ισοφάρισε το Παναθηναϊκός - Μακάμπι και το έστειλε στην παράταση

Δείτε την προσπάθεια του Τζος Νίμπο που με επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ισοφάρισε στο 72-72 για να στείλει τον αγώνα Παναθηναϊκός - Μακάμπι στην παράταση.

Έμεναν 5.8" για το τέλος του αγώνα Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ, όταν ο Ρόμαν Σόρκιν σηκώθηκε για το αμυντικό ριμπάουντ, το πήρε και κέρδισε φάουλ από τον Ματίας Λεσόρ. Ο Ισραηλινός ψηλός πήγε στη γραμμή για τις βολές που θα ισοφάριζαν το σκορ, αστόχησε στην πρώτη, αστόχησε στη δεύτερη, εκεί όμως ο Τζος Νίμπο πήγε με δυναμισμό για το επιθετικό ριμπάουντ και το κέρδισε από Γκραντ - Μήτογλου για να σκοράρει για το 72-72 που έστειλε το ματς στην παράταση καθώς αμέσως μετά ο Λούκα Βιλντόσα βρήκε σίδερο σε φλότερ από το τρίποντο.