Σπανούλης: Η θρυλική φανέλα με το "7" στην οροφή του ΣΕΦ
![THE NIGHT OF THE LEGEND / (KLODIAN LATO / EUROKINISSI)](https://www.sport24.gr/img/1990/10181691/019000/we480/480/5972177.jpg)
Η θρυλική φανέλα με το Νο7 στην πλάτη υψώθηκε στην οροφή του ΣΕΦ σε μια φαντασμαγορική βραδιά για τον Βασίλη Σπανούλη, ο οποίος δεν μπορούσε να κρύψει την συγκίνησή του.
Ο Βασίλης Σπανούλης πέρασε στο πάνθεον της ερυθρόλευκης ιστορίας, με την ΚΑΕ Ολυμπιακός σε μία λαμπερή εκδήλωση να αποσύρει τη φανέλα του στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Η φανέλα με το όνομα του Σπανούλη και το No7 πήρε την θέση της δίπλα στα λάβαρα με τους τίτλους του Ολυμπιακού, έχοντας περίοπτη θέση στην ερυθρόλευκη έδρα.
![Σπανούλης: Η θρυλική φανέλα με το "7" στην οροφή του ΣΕΦ](https://www.sport24.gr/img/6766/10181660/776000/o/480/0/spanoulis-fanela.jpg)