ΓΑΛΛΙΑ

Σε κακό φεγγάρι η Μονακό, έφαγε 100 στην έδρα της από τη Νανσί

AS MONACO BASKET

Βαριά εντός έδρας ήττα από την Νανσί για τη Μονακό (86-100), σε αγώνα για το γαλλικό πρωτάθλημα.

Την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο δεν θα την χάσει, ωστόσο η Μονακό δεν διανύει την καλύτερη περίοδό της στη σεζόν. Η ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς ηττήθηκε την Κυριακή (7/4) με 86-100 στην έδρα της από τη 10η Νανσί, με τον Σέρβο προπονητή να έχει 10 παίκτες και να χρησιμοποιεί για 33 λεπτά τον Μάικ Τζέιμς.

Οι Μονεγάσκοι, πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στα playoffs της EuroLeague, έκλεισαν το σαραντάλεπτο με 44.9% στο δίποντο, με 39.1% στο τρίποντο και με 62.5% στις βολές, με τον Τζέιμς να μένει στους 12 πόντους σε 33 λεπτά από 4/14 σουτ και 4/6 βολές. Πρώτος σκόρερ της Νανσί ήταν ο γκαρντ Κρις Κλέμονς με 27 πόντους (4/5 δίποντα, 6/14 τρίποντα, 1/2 βολές), ενώ γέμισε τη στατιστική του με έξι ριμπάουντ και επτά ασίστ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-25, 53-50, 72-76, 86-100