ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Ρεάλ: Το τρομερό σερί 21-0 κόντρα στην Εστουδιάντες

Ο Φακούντο Καμπάσο σε φάση από τον αγώνα Ρεάλ - Παναθηναϊκός για την EuroLeague για την σεζόν 2019/20
Ο Φακούντο Καμπάσο σε φάση από τον αγώνα Ρεάλ - Παναθηναϊκός για την EuroLeague EUROKINISSI

Η απόλυτη επίδειξη δύναμης. Δείτε το VIDEO με το τρομερό σερί 21-0 της Ρεάλ στον αγώνα με την Εστουδιάντες για το ισπανικό πρωτάθλημα, με το οποίο "κλείδωσαν" την νίκη.

Η Ρεάλ έχει δείξει πολλές φορές πως όταν βρίσκει ρυθμό είναι καταιγιστική. Το κατάλαβε καλά αυτό χθες (25/10) η Εστουδιάντες, την οποία οι Μαδριλένοι νίκησαν με 93-77. Ειδικά το 8λεπτο ανάμεσα μεταξύ δεύτερης και τρίτης περιόδου, που η Ρεάλ έτρεξε σερί 21-0!

Κι όμως, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο το έκανε και αυτό, μετατρέποντας το εύθραυστο 33-34 που ήταν το σκορ περίπου 4 λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου σε 54-34 στο ξεκίνημα του δεύτερου, κάνοντας πάρτι.