Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός: Ο Ντουέιν Μπέικον δεν είχε κουράγιο ούτε για τις δηλώσεις του ημιχρόνου

Ζωγραφισμένη στο πρόσωπο του Ντουέιν Μπέικον ήταν η απόγνωση στο ημίχρονο του αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Ρεάλ στη Μαδρίτη.

Το 48-30 του ημιχρόνου ήταν βαρύ για τον Παναθηναϊκό στη Μαδρίτη, ίσως όμως να ήταν ταυτόχρονα και κολακευτικό καθώς οι πράσινοι μετρούσαν 4/21 δίποντα και πέντε ασίστ για εννέα λάθη. Ο Ντουέιν Μπέικον είχε έξι πόντους από 2/8 σουτ, ενώ στις δηλώσεις πριν πάει στα αποδυτήρια δεν είχε κουράγιο για να αρθρώσει λέξη.

"Πρέπει να παίξουμε άμυνα" ήταν η ατάκα του, ενώ όταν ρωτήθηκε τι μπορεί να αλλάξει στην επίθεση, απάντησε "πολλά" και αποχώρησε με την απόγνωση ζωγραφισμένη στο πρόσωπό του.