NBA

Το πρώτο καλάθι του Ποκουσέβσκι στο ΝΒΑ

Ο Ποκουσέβσκι σημειώνει το πρώτο του καλάθι στο ΝΒΑ
Ο Ποκουσέβσκι σημειώνει το πρώτο του καλάθι στο ΝΒΑ PRINTSCREEN

Στον τρίτο του αγώνα στο ΝΒΑ ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι σημείωσε το πρώτο του καλάθι στο ΝΒΑ με την φανέλα των Θάντερ. Δείτε το VIDEO.

Ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι έσπασε το ρόδι. Χρειάστηκε να φτάσει στον τρίτο του αγώνα στο ΝΒΑ, αλλά ο Σέρβος φόργουορντ τα κατάφερε στην ήττα των Θάντερ με 107-118 από τους Μάτζικ στην Οκλαχόμα Σίτι.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού σκόραρε για πρώτη φορά σε επίσημο αγώνα στην κορυφαία λίγκα του κόσμου στην τρίτη περίοδο με διπλή προσπάθεια. Ξεκίνησε μία διείσδυση και αστόχησε, αλλά κυνήγησε την φάση και έκανε φόλοου, σκοράροντας τους πρώτους του πόντους.

Συνολικά ο Ποκουσέβσκι είχε 2 πόντους με 1/8 σουτ (0/4 τρίποντα), 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κοψίματα σε 19 λεπτά συμμετοχής.