Παναθηναϊκός - Μακάμπι: Η απογοήτευση του Σλούκα μετά τη χαμένη βολή στο τέλος της παράτασης

Ο Κώστας Σλούκας ήταν απογοητευμένος στον πάγκο του Παναθηναϊκού μετά τη χαμένη βολή λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης με τη Μακάμπι για το γεγονός πως δεν κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς.

Με το σκορ στο 82-79 υπέρ της Μακάμπι και ελάχιστα δευτερόλεπτα να μένουν στην αναμέτρηση ο Κώστας Σλούκας κέρδισε φάουλ σε τρίποντο και βρέθηκε στη γραμμή για τρεις βολές.

Ο γκαρντ του Παναθηναϊκού έβαλε την πρώτη, έχασε τη δεύτερη και εν συνεχεία έβαλε την τρίτη. Με το σκορ να διαμορφώνεται 82-81 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Ο Σερέλης ζήτησε τάιμ άουτ και ο Κώστας Σλούκας φανερά απογοητευμένος κάθισε στον πάγκο του Παναθηναϊκού καθώς δεν μπορούσε να πιστέψει πως έχασε μια τόσο κρίσιμη βολή.

Εν τέλει το τριφύλλι γνώρισε την ήττα, τη δεύτερη στο ΟΑΚΑ, καθώς δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της ομάδας από το Ισραήλ.