STOIXIMAN BASKET LEAGUE

Παναθηναϊκός - Κολοσσός: Τα καθοριστικά τρίποντα του Μπέικον στην τέταρτη περίοδο

ΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ/INTIME

Δείτε τα μεγάλα σουτ που έβαλε ο Ντουέιν Μπέικον στην τέταρτη περίοδο του Παναθηναϊκός - Κολοσσός, τα οποία κλείδωσαν τη νίκη των πρασίνων στην πρεμιέρα τους στα playoffs της Basket League.

Ήρωας της τελευταίας στιγμής έγινε ο Ντουέιν Μπέικον για τον Παναθηναϊκό, βάζοντας δύο αποφασιστικά για την έκβαση του αγώνα τρίποντα, στα τελευταία 4 λεπτά, απέναντι στον Κολοσσό, και οδηγώντας τους πράσινους στο 85-76 και το 1-0 στα playoffs απέναντι στους Ροδίτες.

Ο Αμερικανός φόργουορντ είχε μείνει στα ρηχά, με μόλις 7 πόντους, όμως το δικό του ξέσπασμα με οκτώ συνεχόμενους πόντους ήταν εκείνο που διαμόρφωσε το 80-67 με 1'52" να μένει στο χρονόμετρο, αφότου η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου είχε κάνει την αντεπίθεσή της και είχε πλησιάσει στους 5 (72-67) στα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου.