STOIXIMAN BASKET LEAGUE

Παναθηναϊκός AKTOR - Άρης: Το ασύλληπτο τέταρτο δεκάλεπτο του Βασίλη Τολιόπουλου, ο οποίος υπέγραψε το μεγάλο διπλό

Ο Βασίλης Τολιόπουλος
Ο Βασίλης Τολιόπουλος EUROKINISSI SPORTS

Ο Βασίλης Τολιόπουλος πραγματοποιήσε μια απίθανη τέταρτη περίοδο στην οποία σημείωσε 9 πόντους με τρία τρίποντα και οδήγησε τον Άρη στην τεράστια νίκη επί του Παναθηναϊκού AKTOR (73-70).

Ο Άρης πήρε ένα τεράστιο διπλό απέναντι στον Παναθηναϊκό AKTOR (70-73), με τον Βασίλη Τολιόπουλο να είναι - για άλλη μια φορά - πρωταγωνιστής για την ομάδα του Γιάννη Καστρίτη, πραγματοποιώντας ένα απίθανο τέταρτο δεκάλεπτο με 9 πόντους, όλους από την γραμμή των τριών πόντων.

Ο 28χρονος γκαρντ των φιλοξενούμενων ήταν ηγετικός πετυχαίνοντας τρία τρίποντα σε κομβικά σημεία. Έφερε τον Άρη σε απόσταση ενός πόντου στα μέσα της περιόδου (62-61, 35'), έφερε μπροστά την ομάδα του με 5 πόντους διαφορά τρία λεπτά αργότερα (62-68, 28') και την εκτόξευσε στους 9 πόντους με 1'25'' να απομένουν για τη λήξη, οδηγώντας ουσιαστικά τους φιλοξενούμενους στη μεγάλη επικράτηση.

Συνολικά, σημείωσε 12 πόντους, ενώ είχε 1 ριμπάουντ και 5 ασίστ στα 21 λεπτά που αγωνίστηκε.