STOIXIMAN BASKET LEAGUE

Οριστική διακοπή στο Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

BASKET LEAGUE 2022-2023 / PLAY OFF / 4  /  -  (  / EUROKINISSI)
BASKET LEAGUE 2022-2023 / PLAY OFF / 4 / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Διακόπηκε οριστικά το Game 4 των τελικών, με τον Ολυμπιακό να παίρνει την νίκη επί του Παναθηναϊκού (63-35) και μαζί τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας.

Το Game 4 της σειράς των τελικών της Basket League ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό διακόπηκε στις 22:57, με το σκορ στο 35-63, οι διαιτητές Κορομηλάς, Παπαπέτρου, Θεονάς διέταξαν 20 λεπτά αργότερα την εκκένωση του ΟΑΚΑ και τελικά αποφάσισαν την οριστική διακοπή της αναμέτρησης με αποτέλεσμα οι Πειραιώτες να αναδειχθούν πρωταθλητές Ελλάδας.

Η βαριά ατμόσφαιρα, οι φθορές στο γήπεδο, η είσοδος αστυνομικών δυνάμεων και γενικώς η ένταση που επικράτησε, οδήγησαν σε πρόωρο και άδοξο φινάλε στο ματς, αλλά και στη σεζόν καθώς με αυτόν τον τρόπο ολοκληρώθηκε η περίοδος 2022/23.