Ολυμπιακός: Σε κυκλοφορία οι 2007 ειδικές συλλεκτικές φανέλες προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη
![Ολυμπιακός: Σε κυκλοφορία οι 2007 ειδικές συλλεκτικές φανέλες προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη](https://www.sport24.gr/img/173/10138275/059000/we480/480/olympiacos-spanoulis.jpg)
Ο Ολυμπιακός σχεδίασε μία φανέλα προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη, την οποία θα φορέσουν οι ερυθρόλευκοι στο φιλικό με την Αρμάνι στις 17 Σεπτεμβρίου. Προς πώληση τέθηκαν από τη Δευτέρα (7/8) 2007 τέτοιες συλλεκτικές φανέλες.
Ο Ολυμπιακός σχεδιάζει με πολύ μεγάλη προσοχή και ανυπομονησία το βράδυ της 17ης Σεπτεμβρίου. Το βράδυ που η φανέλα του Βασίλη Σπανούλη, η φανέλα με το No7 θα αποσυρθεί στην οροφή του ΣΕΦ. Σε αυτό το πλαίσιο η ερυθρόλευκη ΚΑΕ και η GSA σχεδίασαν μία συλλεκτική εμφάνιση, την οποία θα φορέσουν εκείνη τη βραδιά οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα στο φιλικό παιχνίδι που θα δώσουν με την Αρμάνι Μιλάνο.
Αυτή η φανέλα θα έχει 11 κόκκινες ρίγες, όσα και τα χρόνια του Σπανούλη στον Ολυμπιακό, χρυσές λεπτομέρειες, για να αναδειχθεί το μεγαλείο του ως αθλητή και το ψευδώνυμο V-Span γραμμένο στις λευκές ρίγες.
Οι φίλοι του Ολυμπιακού θα μπορούν να προμηθευτούν από τη Δευτέρα (7/8) μια από τις 2007 συλλεκτικές φανέλες που έχουν δημιουργηθεί τόσο από το Official Olympiacos BC Store όσο κι από τη GSA, κρατώντας για πάντα κάτι ξεχωριστό από τον Βασίλη Σπανούλη.
![Ολυμπιακός: Σε κυκλοφορία οι 2007 ειδικές συλλεκτικές φανέλες προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη](https://www.sport24.gr/img/3321/10138266/751000/o/480/0/va-fa1.jpg)
![Ολυμπιακός: Σε κυκλοφορία οι 2007 ειδικές συλλεκτικές φανέλες προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη](https://www.sport24.gr/img/563/10138267/775000/o/480/0/va-fa.jpg)
![Ολυμπιακός: Σε κυκλοφορία οι 2007 ειδικές συλλεκτικές φανέλες προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη](https://www.sport24.gr/img/7344/10138268/801000/o/480/0/va-fa2.jpg)
![Ολυμπιακός: Σε κυκλοφορία οι 2007 ειδικές συλλεκτικές φανέλες προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη](https://www.sport24.gr/img/6537/10138269/828000/o/480/0/va-fa3.jpg)