Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός: Ασύλληπτο πρώτο δεκάλεπτο από τους ερυθρόλευκους με 38 πόντους και 14/18 σουτ

EUROLEAGUE 2021-2022 /  -  (KLODIAN LATO / EUROKINISSI)
EUROLEAGUE 2021-2022 / - (KLODIAN LATO / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ, αποκτώντας το +25 (38-13) με μεγάλο όπλο τον Μουσταφά Φαλ και τα 14/18 σουτ.

Ο τρόπος με τον οποίο μπήκε ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ ήταν εντυπωσιακός. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα είχαν το πόδι στο γκάζι, δεν άφησαν κατοχή να πάει χαμένη (σε άμυνα και επίθεση), σκόραραν με κάθε τρόπο.

Αποτέλεσμα το +25 (38-13) του 10ου λεπτού, το οποίο καταδείκνυε τη διαφορά απόδοσης μεταξύ των δύο ομάδων.

Σε ό,τι αφορά την στατιστική απεικόνιση των πεπραγμένων, ο Ολυμπιακός είχε 8/10 δίποντα, 6/8 τρίποντα, 4/4 βολές, 12 ριμπάουντ (8+4), 8 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 λάθη και 1 μπλοκ, ενώ ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ μετρούσε 5/9 δίποντα, 0/5 τρίποντα, 3/5 βολές, 3 ριμπάουντ (όλα επιθετικά), 2 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 λάθη και 1 μπλοκ.