ΕΛΛΑΔΑ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε το Λαύριο σε φιλικό παιχνίδι με κορυφαίους τους Χάρισον, Τσαϊρέλη

/  -  (  / EUROKINISSI)
/ - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS - ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Ένα ξέσπασμα στην 4η περίοδο ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ για να νικήσει με 81-68 το Λαύριο, δείχνοντας σε καλή κατάσταση.

Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τα φιλικά του στην Αθήνα επικρατώντας με 68-81 του Λαυρίου, δείχνοντας καλή εικόνα σε μεγάλο κομμάτι του ματς.

Ο "Δικέφαλος" είχε το προβάδισμα στο πρώτο μέρος, αλλά ένα επιμέρους σκορ 23-11 του Λαυρίου στην τρίτη περίοδο άλλαξε τα δεδομένα, με τους γηπεδούχους να περνούν μπροστά με 57-54. Στην τέταρτη περίοδο ωστόσο ο ΠΑΟΚ ανέβασε ρυθμούς και έφτασε στην νίκη.

Ο Χάρισον με 26 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ - που παρατάχθηκε χωρίς τους Μαργαρίτη, Σχίζα και ΜακΝίς - με τον Τσαϊρέλη να προσθέτει 12 πόντους.

Για το Λαύριο, ο Ζάρας είχε 14 πόντους και ο Καστανέντα 13 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-25, 34-43, 57-54, 68-81

ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT (Μέξας): Μουρ 13 (2), Καστανέντα 13 (3), Χέλεμς 10 (1), Καββαδάς 11, Δεϊμέζης, Γκρόμοβς, Ζάρας 14 (3), Θόρντον 3 (1), Σπρίντζιος, Οικονομόπουλος, Παπαδάκης 4, Τζόνσον

ΠΑΟΚ mateco (Τακιανός): Φλάτεν, Γκίλμορ 7 (1), Χάρισον 26 (4), Τσιακμάς 8 (2), Τσαϊρέλης 12, Φρίντρικσον 11 (1), Κωνσταντινίδης, Αρσενόπουλος 7 (1), Σκουλαριώτης, Σωτηρίου 4, Μπελιάουσκας 6 (1).