ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ

Ο Κοκόσκοβ πήρε απόφαση ΝΒΑ στο Φενέρμπαχτσε - ΤΣΣΚΑ και τιμωρήθηκε από τον Κλάιμπερν

Ο Ιγκόρ Κοκόσκοφ ρίσκαρε, πήρε απόφαση-Πόποβιτς, έδωσε το μακρινό σουτ στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας και ο Γουίλ Κλάιμπερν τον τιμώρησε στέλνοντας τον αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε στην παράταση (VIDEO).

Η ομάδα του είχε προβάδισμα τριών πόντων στα 21", χάρη στις βολές του Λορέντζο Μπράουν που έγραψε το 69-66. Και όμως, ο Ιγκόρ Κοκόσκοβ προτίμησε να μην κάνει φάουλ στην ΤΣΣΚΑ, ρίσκαρε και το πλήρωσε.

Ο Γουίλ Κλάιμπερν πήρε την πάσα του Μάικ Τζέιμς, εκτέλεσε και έβαλε το μεγάλο τρίποντο για την ισοφάριση (69-69) στα 0.3", με αποτέλεσμα και να τιμωρήσει τον προπονητή της Φενέρμπαχτσε, αλλά και να στείλει τον αγώνα στην παράταση όπου ο ίδιος έκρινε με γκολ-φάουλ για το 77-78.