NBA

NBA: Ο ΒανΒλίτ των Ράπτορς σημείωσε 24 πόντους σε μία περίοδο κόντρα στους Τζαζ

Ο Φρεντ ΒανΒλίτ των Ράπτορς
Ο Φρεντ ΒανΒλίτ των Ράπτορς Ⓒ 2021 ADAM HUNGER/ ASSOCIATED PRESS

Πράγματα και θαύματα από τον Φρεντ ΒανΒλίτ των Ράπτορς στην νίκη με 122-108 επί των Τζαζ, με τον γκαρντ των Καναδών να σημειώνει τους 24 από τους 37 πόντους του στην τρίτη περίοδο, 17 εκ των οποίων συνεχόμενοι!

Ο Φρεντ ΒανΒλίτ βρίσκεται σε απίστευτη κατάσταση. Και φρόντισε να το δείξει αυτό και στην νίκη των Ράπτορς επί των Τζαζ (122-108), πραγματοποιώντας απίθανη εμφάνιση, με αποκορύφωμα τα... όργια που έκανε στην τρίτη περίοδο.

Ο γκαρντ των Ράπτορς ολοκλήρωσε τον αγώνα με 37 πόντους με 12/22 σουτ (4/12 τρίποντα), 9/9 βολές, 10 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο σε 36 λεπτά συμμετοχής. Και το μεγαλύτερο μέρος της ζημιάς το έκανε στην τρίτη περίοδο, όπου σημείωσε 24 πόντους με 5/5 δίποντα, 3/3 τρίποντα και 5/5 βολές, ενώ 17 εξ αυτών ήταν συνεχόμενοι, βοηθώντας την ομάδα του να επιστρέψει από το -17 και τελικά να πάρει την νίκη.