NBA

NBA: Ο Γουέστμπρουκ τραυματίστηκε και αποχώρησε από τον αγώνα με τους Κινγκς

PRINTSCREEN

Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον δικέφαλο του αριστερού του ποδιού και αποχώρησε μόλις στην πρώτη περίοδο του αγώνα των Λέικερς με τους Νάγκετς, σκορπώντας ανησυχία στους Λέικερς.

Ο Ράσελ Γουέστμπρουκ ήρθε από τον πάγκο για τους Λέικερς στον αγώνα με τους Κινγκς (νίκη με 133-86), κάτι που είχε να συμβεί από την ρούκι χρονιά του (2008/09) στους Θάντερ. Χρειάστηκαν όμως μόλις λίγα λεπτά για να αποχωρήσει με πρόβλημα τραυματισμού.

Ο 34χρονος γκαρντ αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον δικέφαλο του αριστερού του ποδιού στα μέσα της πρώτης περιόδου, λίγο μετά την είσοδό του στο παρκέ δηλαδή, με αποτέλεσμα να αποχωρήσει και να μην επιστρέψει στο παιχνίδι. Οι Λέικερς δεν έδωσαν περισσότερες λεπτομέρειες για το πότε και πώς τραυματίστηκε, ούτε για την σοβαρότητα του τραυματισμού, ωστόσο φαίνεται να μην υπάρχει μεγάλη ανησυχία.