NBA

NBA, Μπακς - Σέλτικς: Το κρεσέντο του Τέιτουμ στην 4η περίοδο του Game 6

Ο Τζέισον Τέιτουμ
Ο Τζέισον Τέιτουμ Ⓒ 2022 JOHN MINCHILLO/ ASSOCIATED PRESS

Δείτε το VIDEO με τα μεγάλα σουτ που σημείωσε ο Τζέισον Τέιτουμ στην 4η περίοδο του Game 6 των Μπακς με τους Σέλτικς, διάστημα στο οποίο σημείωσε τους 16 από τους 46 πόντους του στην νίκη της Βοστώνης με 108-95.

Ο Τζέισον Τέιτουμ πήρε από το χέρι τους Σέλτικς στο Game 6 με τους Μπακς και τους οδήγησε στην νίκη με 108-95, ισοφαρίζοντας σε 3-3 την σειρά.

Ο σταρ των Σέλτικς πραγματοποίησε απίθανη εμφάνιση, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 46 πόντους με 10/17 δίποντα, 7/15 τρίποντα, 5/7 βολές, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ, επισκιάζοντας ακόμα και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, που είχε 44 πόντους και 20 ριμπάουντ. Ήταν όμως αυτά που έκανε στην 4η περίοδο που έκριναν το ματς, διάστημα στο οποίο σημείωσε 16 από τους 26 πόντους των Σέλτικς με 3/4 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 4/5 βολές.