NBA FINALS 2022

NBA Finals, Σέλτικς - Γουόριορς: Το τρίποντο του Στεφ Κάρι που "κλείδωσε" την νίκη του Γκόλντεν Στέιτ στο Game 4

Ο Στεφ Κάρι ευστοχεί στο σουτ που εν πολλοίς έκρινε το Game 4 των NBA Finals
Ο Στεφ Κάρι ευστοχεί στο σουτ που εν πολλοίς έκρινε το Game 4 των NBA Finals PRINTSCREEN

Δείτε το VIDEO με το τεράστιο τρίποντο του Στεφ Κάρι με κάτι λιγότερο από 2 λεπτά να μένουν για το φινάλε του Game 4 των NBA Finals ανάμεσα σε Σέλτικς και Γουόριορς, με το οποίο το Γκόλντεν Στέιτ ουσιαστικά "κλείδωσε" το ματς.

Ο Στεφ Κάρι οδήγησε τους Γουόριορς στην νίκη επί των Σέλτικς στο Game 4 των NBA Finals 2022 (97-107), με το Γκόλντεν Στέιτ να ισοφαρίζει σε 2-2 την σειρά.

Ο σταρ των Γουόριορς τελείωσε το ματς με 43 πόντους με 7/14 τρίποντα. Είναι όμως το τελευταίο τρίποντό του που λίγο-πολύ έκρινε το παιχνίδι, αφού με λιγότερο από 2 λεπτά να μένουν για το φινάλε έκανε το σκορ 94-100.

Δείτε το VIDEO με το τρομερό τρίποντο του Κάρι:

TAGS NBA FINALS 2022 NBA NBA FINALS ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΙΤ ΓΟΥΟΡΙΟΡΣ ΜΠΟΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ ΣΤΕΦ ΚΑΡΙ ΗΠΑ