STOIXIMAN BASKET LEAGUE

Καρδίτσα - Κολοσσός: Απογοητευτικό πρώτο δεκάλεπτο με 7/29 σουτ και 6 λάθη

Το πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι της Καρδίτσας με τον Κολοσσό ήταν απογοητευτικό, δεδομένων των 7/29 σουτ και 6 λαθών των δύο ομάδων.

Το πρώτο δεκάλεπτο στην Καρδίτσα, στο παιχνίδι με τον Κολοσσό ήταν απογοητευτικό σε επίπεδο θεάματος. Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά για να αντιληφθείτε το... πρόβλημα, παρά μόνο να σημειώσουμε πως οι παίκτες των δύο ομάδων είχαν 7/29 σουτ και 6 λάθη.

Οι γηπεδούχοι, εμφανώς αγχωμένοι από το γεγονός πως έπαιζαν για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό τους, είχαν 3/9 δίποντα, 0/6 τρίποντα και 2/2 βολές, με 1 ασίστ για 4 λάθη.

Οι φιλοξενούμενοι, που έβαλαν διαδοχικά καλάθια από το 8' μέχρι το 10' του αγώνα, από την πλευρά τους, είχαν 4/9 δίποντα, 0/5 τρίποντα, 3/4 βολές και 4 ασίστ για 2 λάθη.

Η ουσία πάντως είναι πως ο Κολοσσός βρέθηκε στο +3 (8-11), αποκτώντας μικρό προβάδισμα νίκης.