LIGA ENDESA

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν κέρδισε ούτε δεκάλεπτο στο Μπιλμπάο

EUROKINISSI

Σε τραγική κατάσταση η Ρεάλ Μαδρίτης, ηττήθηκε και στο Μπιλμπάο (79-67) χωρίς να κερδίσει δεκάλεπτο απέναντι στην ομάδα του Άλεξ Μούμπρου.

Καράβι που δεν στρίβει η Ρεάλ Μαδρίτης, ηττήθηκε και στο Μπιλμπάο (79-67) σε αγώνα για την 19η αγωνιστική της Liga Endesa. Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο έχασε το πρώτο, το τρίτο και το τέταρτο δεκάλεπτο, ήρθε ισόπαλη στο δεύτερο και συνέχισε να απογοητεύει, με τον Σέρχιο Γιουλ να "αναγκάζεται" να παίξει 28 λεπτά για να σκοράρει 22 πόντους και να γλιτώσει την παρέα του από βαριά ήττα.

Οι Μαδριλένοι έκλεισαν τον αγώνα με 23% στο τρίποντο (9/38), την ώρα που οι Βάσκοι του Άλεξ Μούμπρου έβλεπε τους δικούς του παίκτες να σουτάρουν με 45% στο δίποντο και με 35% στο τρίποντο. Ντέιμιεν Ίνγκλις και Άντριου Γκάουντλακ πέτυχαν από 14 πόντους, 12 είχε ο Μασιούλις και 11 ο Ρουσέλ. Θυμίζουμε πως η Ρεάλ έθεσε εκτός ομάδας τον Τομά Ερτέλ και τον Τρέι Τόμπκινς, ενώ στα playoffs της EuroLeague θα αντιμετωπίσει τη Μακάμπι Τελ Αβίβ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 45-41, 60-55, 79-67

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Κοζέρ 13 (5/6 δίποντα, 1/5 τρίποντα), Ράντολφ 7 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Ντεκ 8 (2), Ταβάρες 6 (9 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Γιουλ 22 (3/6 δίποντα, 4/13 τρίποντα, 4/4 βολές), Γουίλιαμς-Γκος 2, Αμπάλδε, Χάνγκα 3, Πουαριέ 1, Γιαμπουσέλι 3 (1), Τέιλορ 2