Η πρώτη περίοδος στο Άλμπα - Ζενίτ κράτησε 14 λεπτά

Οι Έρικσον και Τίμαν της Άλμπα Βερολίνου EUROKINISSI

Απίστευτο και όμως αληθινό, το πρώτο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση Άλμπα - Ζενίτ κράτησε μόλις 14 λεπτά, με τις δύο ομάδες να έχουν 11/32 σουτ (0/11 τρίποντα), από δύο φάουλ και τέσσερις ασίστ για πέντε λάθη.

Μόλις 14 λεπτά χρειάστηκαν η Άλμπα και η Ζενίτ για να ολοκληρώσουν την πρώτη περίοδο στη μεταξύ τους αναμέτρηση, για τη 10η αγωνιστική της EuroLeague.

Γερμανοί και Ρώσοι έκαναν ένα πραγματικά κακό δεκάλεπτο, με το σκορ στο 10-12 υπέρ της ομάδας της Αγίας Πετρούπολης που έκανε δύο φάουλ και δέχθηκε δύο από τους γηπεδούχους.

Η Άλμπα είχε 5/15 σουτ (0/6 τρίποντα) και τρεις ασίστ για δύο λάθη, η Ζενίτ είχε 6/17 σουτ (0/5 τρίποντα και μία ασίστ για δύο λάθη σε ένα δεκάλεπτο που έφυγε πριν το καταλάβουν οι δύο προπονητές.