NBA

Η 50αρα του Εμπίντ στην νίκη των Σίξερς επί των Μπουλς

Ο Τζοέλ Εμπίντ των Σίξερς
Ο Τζοέλ Εμπίντ των Σίξερς Ⓒ 2021 CHRIS SZAGOLA/ ASSOCIATED PRESS

Ο Τζοέλ Εμπίντ διέλυσε την άμυνα των Μπουλς με 50 πόντους. Δείτε το VIDEO με τις καλύτερες στιγμές του από το παιχνίδι.

Ο Τζοέλ Εμπίντ πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση στην νίκη των Σίξερς επί των Μπουλς με 112-105, μην έχοντας αντίπαλο στα μέτρα του.

Ο θηριώδης σέντερ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 50 πόντους με 17/26 σουτ (1/2 τρίποντα), 15/17 βολές, 17 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 κοψίματα σε 35 λεπτά συμμετοχής, στην πιο παραγωγική εμφάνιση της καριέρας του.

"Η μόνη διαφορά στο παιχνίδι μου φέτος σε σχέση με πέρυσι είναι ότι πλέον είμαι διατεθειμένος να κυριαρχώ κάθε στιγμή που βρίσκομαι στο παρκέ, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση" δήλωσε ο ίδιος μετά τον αγώνα αναφερόμενος στην εμφάνισή του.

Την φετινή σεζόν ο Εμπίντ έχει 29.7 πόντους, 10.8 ριμπάουντ, 3.1 ασίστ, 1.3 κλεψίματα και 1.2 κοψίματα μέσο όρο σε 32.5 λεπτά συμμετοχής.