Διακοπή στο Ερυθρός Αστέρας - Ζάλγκιρις, βροχή αντικειμένων στη Σταρκ Αρένα
![Διακοπή στο Ερυθρός Αστέρας - Ζάλγκιρις, βροχή αντικειμένων στη Σταρκ Αρένα](https://www.sport24.gr/img/9964/10264026/866000/we480/480/0909.jpg)
Κίνδυνος τιμωρίας για τον Ερυθρό Αστέρα, μετά από τη βροχή αντικειμένων προς το φινάλε του εντός έδρας αγώνα με τη Ζάλγκιρις.
Έμεναν 14.9" για το φινάλε στην αναμέτρηση Ερυθρός Αστέρας - Ζάλγκιρις Κάουνας για την 26η αγωνιστική της EuroLeague, με το σκορ στο 89-91, όταν ο κόσμος των γηπεδούχων θεώρησε ότι ο Κίναν Έβανς έκανε εμπρός-πίσω. Οι διαιτητές έδωσαν φάουλ υπέρ του Τόμας Ντιμσά και ακολούθησε βροχή αντικειμένων, με αποτέλεσμα να υπάρξει μικρή διακοπή που ευτυχώς δεν οδήγησε σε κάτι χειρότερο.
Ο Ντιμσά έβαλε τις βολές για το +4, οι Λιθουανοί πήραν την νίκη και το σαραντάλεπτο έκλεισε χωρίς άλλα έκτροπα καθώς οι άνθρωποι της ομάδας του Βελιγραδίου ζήτησαν ψυχραιμία. Το σίγουρο, πάντως, είναι ότι ο Ερυθρός Αστέρας θα τιμωρηθεί. Με πρόστιμο; Με αγώνα/αγώνες; Αυτό θα φανεί. Το επόμενο εντός έδρας είναι με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και το μεθεπόμενο με τον Παναθηναϊκό, στις 20 Μαρτίου.