Αθλητικές μεταδόσεις: Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Μπασκόνια με φόντο την πρωτιά της EuroLeague, πού θα δείτε το παιχνίδι

EUROKINISSI

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Μπασκόνια (21:00, Novasports Prime και LIVE από το SPORT24) για την τελευταία αγωνιστική της EuroLeague, ψάχνοντας την νίκη για να κατακτήσει την 1η θέση στην κανονική περίοδο, κάτι που μπορεί να συμβεί και με ήττα της Ρεάλ από την Μακάμπι.

Ο Ολυμπιακός έχει την ευκαιρία σήμερα (13/4) να κλείσει την κανονική περίοδο στην 1η θέση της κανονικής περιόδου της EuroLeague. Οι "ερυθρόλευκοι" υποδέχονται την Μπασκόνια (21:00, Novasports Prime και LIVE από το SPORT24) για την τελευταία αγωνιστική της διοργάνωσης, έχοντας την τύχη στα χέρια τους.

Αν ο Ολυμπιακός πάρει την νίκη τότε θα ολοκληρώσει την κανονική περίοδο της EuroLeague όντας πρώτος στην κατάταξη, περιμένοντας τον αντίπαλό του στα playoffs. Την ίδια στιγμή όμως, μπορεί να βγει πρώτος ακόμα και αν ηττηθεί, αρκεί την ίδια στιγμή η Μακάμπι να νικήσει στο Τελ Αβίβ την Ρεάλ (21:05, Novasports 4 και LIVE από το SPORT24).

Το έργο του Ολυμπιακού πάντως δεν είναι απλό, αφού και η Μπασκόνια από την πλευρά της έχει κίνητρο, θέλοντας την νίκη για να προκριθεί στα playoffs. Αν οι Βάσκοι ηττηθούν, τότε θα πρέπει να περιμένουν μέχρι αύριο (14/4) για να δουν αν θα προκριθούν, ελπίζοντας σε ήττα της Ζάλγκιρις από την Μπάγερν στο Μόναχο.