NBA

Ανησυχία στους Σίξερς, τραυματίστηκε στην δεξιά γάμπα ο Γκριν

Ο Ντάνι Γκριν των  Σίξερς την στιγμή του τραυματισμού του σε αγώνα με τους Χοκς
Ο Ντάνι Γκριν των Σίξερς την στιγμή του τραυματισμού του σε αγώνα με τους Χοκς Ⓒ 2021 JOHN BAZEMORE/ASSOCIATED PRESS

Σε αναμμένα κάρβουνα είναι οι Σίξερς, αφού ο Ντάνι Γκριν αποχώρησε από το Game 3 με τους Χοκς έπειτα από μόλις τέσσερα λεπτά με πρόβλημα στην δεξιά γάμπα, με την πρώτη διάγνωση να κάνει λόγο για τράβηγμα.

Η νίκη των Σίξερς στο Game 3 επί των Χοκς (127-111) ήρθε με ένα τίμημα: Τον τραυματισμό του Ντάνι Γκριν, ο οποίος τραυματίστηκε στην δεξιά γάμπα μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα και αποχώρησε πρόωρα από το παιχνίδι.

Ο έμπειρος γκαρντ/φόργουορντ πήγε κατευθείαν στα αποδυτήρια και ακολούθως υποβλήθηκε σε εξετάσεις, με την Φιλαντέλφεια να ανακοινώνει ότι ο τρις πρωταθλητής του ΝΒΑ (με Σπερς, Ράπτορς και Λέικερς) υπέστη τράβηγμα.

Ο Γκριν επέστρεψε στον πάγκο των Σίξερς στην δεύτερη περίοδο, αλλά φορούσε μπότα στο δεξί πόδι, κάτι που δεν είναι πολύ καλό σημάδι ενόψει του Game 4. Η Φιλαντέλφεια πάντως δεν έχει ανακοινώσει πιθανό χρονοδιάγραμμα για την επιστροφή του στην δράση.