STOIXIMAN BASKET LEAGUE

ΑΕΚ Betsson - Παναθηναϊκός AKTOR: Διεκόπη το ματς στο 24' λόγω υβριστικών συνθημάτων κατά της Βάσως Τσαρούχα

EUROKINISSI

Το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΚ Betsson και τον Παναθηναϊκό AKTOR στα Λιόσια διεκόπη στο 24ο λεπτό λόγω υβριστικών συνθημάτων κατά της Βάσως Τσαρούχα.

Το παιχνίδι στα Λιόσια μεταξύ της ΑΕΚ Betsson και του Παναθηναϊκού AKTOR διεκόπη στο 24ο λεπτό, λόγω υβριστικών συνθημάτων προς την εξέδρα εις βάρος της διαιτητή Βάσως Τσαρούχα.

Συγκεκριμένα μόλις ακούστηκαν τα συνθήματα, η διαιτητής πήγε προς την γραμματεία και τους ενημέρωσε ότι θα διακόψει το παιχνίδι και αμέσως κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια μαζί με τα άλλα μέλη των διαιτητών.

Όταν το παιχνίδι διεκόπη, το σκορ ήταν στο 48-58. Λίγα λεπτά μετά έγινε σύσταση από τα μεγάφωνα προς τον κόσμο να έχει κόσμια συμπεριφορά, ώστε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Μετά από μερικά λεπτά η Βάσω Τσαρούχα επέστρεψε στο court μαζί με τους διαιτητές και το παιχνίδι συνεχίστηκε.