ΒΟΛΕΪ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για το πρωτάθλημα του βόλει στην Ελλάδα.

Τετάρτη 12 Δεκ. 2018

ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ανατροπή και πρόκριση για τον Φοίνικα, 3-2 την ΑΕΚ

Ο Φοίνικας Σύρου με πρωταγωνιστές τους Εβάντρο και Ντόκιτς επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί της ΑΕΚ και θα αντιμετωπίσει στον τελικό του Λιγκ Καπ τον Ολυμπιακό.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ SPORT24 RADIO 103,3

Πετρέας: "Θέλουμε όλους τους τίτλους"

Ο κεντρικός του Ολυμπιακού Γιώργος Πετρέας μίλησε στον Sport24Radio 103,3 για τη νίκη επί του ΠΑΟΚ και την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ.

ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Volleyleague Γυναικών: Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός πέρασε και από την έδρα του Αίαντα Ευόσμου επικρατώντας με 3-0 σετ και παρέμεινε στο κυνήγι του Ολυμπιακού στη Volleyleague των γυναικών.

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΛΙΓΚ ΚΑΠ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-1: Επίδειξη ισχύος από τους ερυθρόλευκους

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 0-1 σετ στου Ρέντη, όμως ο Ολυμπιακός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και επιβλήθηκε με 3-1 σετ παίρνοντας την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ.

ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΜΕ ΑΓΡΙΕΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ: Οπαδοί πέταξαν ρούβλια στον Φιλίποφ!

Η επιστροφή του Ντίμα Φιλίπποφ στου Ρέντη με τη φανέλα του ΠΑΟΚ ήταν άκρως επεισοδιακή, με τους οπαδούς του Ολυμπιακού να του πετούν ρούβλια και να υψώνουν υβριστικά πανό εναντίον του. (VIDEO)

Δευτέρα 10 Δεκ. 2018

ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

Pre League: Επέστρεψε στην κορυφή ο ΠΑΟΚ

Εύκολο απόγευμα κόντρα στον ΓΑΣ Μεσσαρά πέρασε ο ΠΑΟΚ ο οποίος επιβλήθηκε με 3-0 σετ και επέστρεψε στην κορυφή της Pre League στο βόλεϊ των γυναικών.

Κυριακή 09 Δεκ. 2018

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ 3-2

Πανναξιακός - Άρης 3-2: Ματσάρα στη Νάξο, νίκησαν οι γηπεδούχες

Ύστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Πανναξιακός νίκησε με 3-2 σετ τον Άρη, στον αγώνα που έκλεισε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Volleyleague γυναικών.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ 0-3

Πέρασε εύκολα από την Κομοτηνή ο Παμβοχαϊκός

Με κορυφαίο το Μανώλη Δημητριάδη και τους δύο Βραζιάνους ακραίους Αμπράο και Κριστιάνο Ολιβέιρα να παίζουν χωρίς αντίπαλο ο Παμβοχαϊκός πέρασε νικηφόρα από την Κομοτηνή με 3-0 σετ.

Σάββατο 08 Δεκ. 2018

ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΑΟ ΘΗΡΑΣ

Volleyleague γυναικών: Πήρε φόρα ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Ηλυσιακού στα Ιλίσια και πήρε την έβδομη διαδοχική νίκη του στη Volleyleague γυναικών. Πήρε το ντέρμπι ο ΑΟ Θήρας, πρώτη νίκη για την Κόρινθο.

ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕ ΤΙΣ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΕΣ Η ΛΑΜΙΑ

Pre League: Περίπατος στο ντέρμπι για τον Παναθηναϊκό, 3-0 την ΑΕΚ

Πιο εύκολα από το αναμενόμενο ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί της ΑΕΚ και ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή της Pre League στο βόλεϊ γυναικών.

ΕΥΚΟΛΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΑΕΚ

Volleyleague ανδρών: Βήμα τετράδας για τον Παναθηναϊκό, 3-2 τον Φοίνικα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπόγιαν Γιορντάνοφ που είχε 28 πόντους ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του Φοίνικα στην Κυψέλη και έκανε άλμα τετράδας στη Volleyleague. Εύκολες νίκες για Ολυμπιακό και ΑΕΚ.

ΕΤΣΙ ΠΗΡΑΝ ΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΤΗ ΝΙΚΗ

Παναθηναϊκός - Φοίνικας 3-2: Το δραματικό φινάλε του ματς

Δείτε σε video το τέλος του ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Φοίνικα Σύρου που βρήκε νικητές τους πράσινους με 3-2 σετ. (VIDEO)

Πέμπτη 06 Δεκ. 2018

ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΗΡΑΙΟ

Ηρακλής - Μπενφίκα 0-3: Άλλο επίπεδο οι Πορτογάλοι

Ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ στην κατάμεστη Μίκρα από την πορτογαλική Μπενφίκα και αποκλείστηκε στη φάση των "32" του Τσάλεντζ Καπ ανδρών.

ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΟ ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ

Βόλεϊ ανδρών: Δύο ντέρμπι Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ σε τέσσερις ημέρες!

Ορίστηκαν οι νοκ άουτ ημιτελικοί αγώνα για το Λιγκ Καπ του βόλεϊ ανδρών με τον Ολυμπιακό να φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ στις 12/12, ενώ στις 15/12 οι δύο ομάδες αγωνίζονται για τη Volleyleague στο PAOK Sports Arena.

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ VOLLEYLEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

Volleyleague Ανδρών: Οι ποινές Παναθηναϊκού και Πανταλέοντα για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό

Το ΤΑΑ Παναθηναϊκός τιμωρήθηκε με έγγραφη σύσταση, ενώ στον Σωτήρη Πανταλέοντα επιβλήθηκε ποινή αυστηρής έγγραφης επίπληξης για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Τετάρτη 05 Δεκ. 2018

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ Ο ΠΑΟΚ ΠΑΡΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 3-2 ΣΕΤ

ΠΑΟΚ - Όλστιν 3-2: Νίκη, αλλά αποκλεισμός για τον "Δικέφαλο"

Ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-2 σετ την Όλστιν, αλλά δεν κατάφερε να προκριθεί στην φάση των "16" του CEV Cup μετά την ήττα του με 3-1 στην Πολωνία. Ο Δικέφαλος είχε αποκλειστεί από το τέλος του τρίτου σετ, αλλά τουλάχιστον επιβλήθηκε για το γόητρό του.

ΣΤΟΥΣ "16" ΤΟΥ CEV CUP Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σαχτάρ Σόλιγκορσκ - Ολυμπιακός 2-3: Δεύτερη νίκη και πρόκριση για τους Πειραιώτες

Ο Ολυμπιακός νίκησε και στη Λευκορωσία την Σαχτάρ Σόλιγκορσκ (2-3 σετ) και πήρε δίκαια την πρόκριση στην φάση των "16" του CEV Cup. Αντίπαλός του θα είναι η τουρκική BBSK.

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ολυμπιακός - Κόρινθος 3-0: Έκαναν περίπατο οι "ερυθρόλευκες"

Στην κορυφή της Volleyleague ανέβηκε ο Ολυμπιακός μετά την επικράτησή του με 3-0 σετ επί της Κορίνθου στο κλειστό "Μελίνα Μερκούρη" στο Ρέντη σε εξ αναβολής αγώνα για την 5η αγωνιστική.

ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ "16" ΤΟΥ CEV CUP ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΙ

Δύο σετ θέλει ο Ολυμπιακός στη Λευκορωσία

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει το απόγευμα της Τετάρτης (05/12) τη Σαχτάρ Σόλιγκορσκ στη Λευκορωσία και θέλει μόλις δύο σετ για να προκριθεί στους 16 του CEV Cup.

Τρίτη 04 Δεκ. 2018

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ 3-0 ΕΠΙ ΤΗΣ ΜΠΡΝΟ

O ΑΟ Θήρας στους "16" του Challenge Cup

Ο ΑΟ Θήρας νίκησε και στην Τσεχία με 3-0 την Μπρνο και προκρίθηκε στις 16 καλύτερες ομάδες του Challenge Cup.

ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 19:00 Η ΜΑΧΗ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ

ΠΑΟΚ - Όλστιν: Όλα για την πρόκριση ο "Δικέφαλος"

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί αύριο (5/12, 19:00) στο Παλατάκι την πολωνική, Όλστιν, στο πλαίσιο της δεύτερης φάσης του CEV Cup 2018-19.

Δευτέρα 03 Δεκ. 2018

ΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΜΕΤΕΤΡΕΨΑΝ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΕ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΡΟΛΟ

Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός 0-3: Εξαιρετικό βόλεϊ από τους πράσινους

Για την 8η αγωνιστική της Volley League, o Παναθηναϊκός νίκησε με 3-0 τον Παμβοχαϊκό στο Βραχάτι, παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό βόλει.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ PRE LEAGUE

Pre League: Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ, από κοντά ΑΕΚ και Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Παναθηναϊκό συνέχισαν να βρίσκονται στις τρεις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της Pre League, αφού επικράτησαν εύκολα επί των Πανιώνιου, Λαμίας και ΖΑΟΝ αντίστοιχα.

ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΟ "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ"

Ολυμπιακός - Πανναξιακός 3-0: Καθάρισαν εύκολα οι νταμπλούχες

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής με τον Πανναξιακό στο "Μελίνα Μερκούρη" του Ρέντη, επικρατώντας με 3-0 σετ.

ΣΤΙΣ 17:30 ΤΟ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Δύσκολη αποστολή στο Βραχάτι ο Παναθηναϊκός

Η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Volley League ολοκληρώνεται με τον αγώνα του Παμβοχαϊκού και του Παναθηναϊκού στο Βραχάτι (17:30). Χθες (2/12), η ΑΕΚ νίκησε 3-2 τον Φοίνικα στη Σύρο.

Σάββατο 01 Δεκ. 2018

ΕΥΚΟΛΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΓΙΑ ΑΙΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΔΑ

Volleyleague γυναικών: Τέταρτη η Ηλιούπολη μετά από ματσάρα με τον Ηλυσιακό

Η Ηλιούπολη αν και βρέθηκε να χάνει με 2-1 από τον Ηλυσιακό, έκανε την ανατροπή και ανέβηκε προσωρινά στην 4η θέση της Volleyleague των γυναικών. Εύκολες νίκες για Αίαντα και Θέτιδα.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΜΕ 3-0 ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ

Volleyleague ανδρών: Εύκολο απόγευμα για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Δίχως να δυσκολευτούν καθόλου τόσο ο Ολυμπιακός όσο και ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκαν με 3-0 σετ επί του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και της Κηφισιάς αντίστοιχα και παρέμειναν στις δύο πρώτες θέσεις της Volleyleague ανδρών.

Πέμπτη 29 Νοε. 2018

ΨΑΧΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ Ο ΑΡΗΣ

Ζαγκόρα - Άρης 3-0: Δύσκολη αποστολή για τις κιτρινόμαυρες

Στο ντεμπούτο του Τάκη Φλώρου στον πάγκο του ο Άρης ηττήθηκε με 3-0 σετ από την Μπερόε Ζαγκόρα στη Βουλγαρία και θέλει τέσσερα νικηφόρα σετ στη ρεβάνς για να προκριθεί στις "16" του Challenge Cup.

ΒΗΜΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "16" Ο ΑΟ ΘΗΡΑΣ

ΑΟ Θήρας - Μπρνο 3-0: Έτοιμη για πρόκριση η ομάδα της Σαντορίνης

Ο ΑΟ Θήρας με πρώτη σκόρερ την Ευαγγελία Μερτέκη (17 πόντοι) επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί της Μπρνο στη Σαντορίνη και έκανε βήμα πρόκρισης στους "16" του Challenge Cup.

ΕΥΚΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ 3-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΤΗΝ ΣΑΧΤΑΡ

Ολυμπιακός - Σολιγκόρτσκ 3-0: Επίδειξη δύναμης από τους ερυθρόλευκους

Ο Ολυμπιακός όντας εξαιρετικός επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί της Σαχτάρ Σολιγκόρτσκ στου Ρέντη και έκανε βήμα πρόκρισης στους "32" του CEV Cup ανδρών