ΒΟΛΕΪ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για το πρωτάθλημα του βόλει στην Ελλάδα.

Σάββατο 17 Νοε. 2018

ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΟ ΘΗΡΑΣ

Volleyleague γυναικών: Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία αφού επιβλήθηκε εύκολα με 3-0 σετ και επί του Ηλυσιακού. Τρίποντο και για τον ΑΟ Θήρας. Κυκλαδίτικο δίδυμο στην κορυφή της Volleyleague γυναικών.

ΕΧΑΝΑΝ 2-0 ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΗΡΑΚΛΗ ΚΑΙ ΠΑΟΚ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ

Volleyleague ανδρών: Μεγάλες ανατροπές για Παναθηναϊκό και Φοίνικα

Ο Παναθηναϊκός και ο Φοίνικας Σύρου βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 σε από Ηρακλή και ΠΑΟΚ αντίστοιχα όμως έκαναν την ανατροπή και επικράτησαν με 3-2. Πρώτος και αήττητος ο Ολυμπιακός στη Volleyleague ανδρών.

Παρασκευή 16 Νοε. 2018

ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ολυμπιακός βόλεϊ γυναικών: Η Λόζανσιτς και η πανίσχυρη Βολερό στο δρόμο των ερυθρόλευκων

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού θα αντιμετωπίσει την πανίσχυρη Βολερό στις "32" του Challenge Cup της οποίας πρόεδρος - γενική διευθύντρια είναι η πρώην κεντρική του Παναθηναϊκού, Γέλενα Λόζανσιτς.

ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΕΠΤΑΔΑ

VolleyLeague ανδρών: O Μαρίν Λέσκοφ MVP της 5ης αγωνιστικής

O Μολδαβός πασαδόρος του Α.Ο.Φοίνικα Σύρου Μαρίν Λέσκοφ αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής MVP Βίκος Cola της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2018-19.

ΣΑΝ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΝΤΙΕΚΙΡΧ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός στους "32" του Challenge Cup

Με μία ακόμα εύκολη νίκη επί της Ντίεκιρχ με 3-0 σετ αυτή τη φορά στο Λουξεμβούργο η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού προκρίθηκε στους "32" του Challenge Cup.

Πέμπτη 15 Νοε. 2018

ΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ

Σε θετικό κλίμα η πρώτη συνάντηση ΠΑΣΑΠ-ΕΣΑΠ

Σε κλίμα άκρως θετικό, που στέλνει πολύ ενθαρρυντικά μηνύματα για το μέλλον του ελληνικού βόλεϊ, διεξήχθη το πρωί της Πέμπτης (15/11) συνάντηση αντιπροσωπείας του ΠΑΣΑΠ με τον πρόεδρο της ΕΣΑΠ, Παντελή Ταρνατόρο.

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 21/11 ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Volleyleague Ανδρών: Ορίστηκαν το ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός - ΑΕΚ

Η Volleyleague ανακοίνωσε το πλήρες πρόγραμμα των εξ αναβολής αγώνων της πρώτης αγωνιστικής της Volleyleague των ανδρών το οποίο συμπεριλαμβάνει τα ντέρμπι ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός - ΑΕΚ.

ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΝ ΠΑΦΙΑΚΟ

Η Μπενφίκα αντίπαλος του Ηρακλή στο Challenge Cup

Η Μπενφίκα επικράτησε και στο δεύτερο ματς επί του Παφιακού με 3-0 σετ και θα είναι η αντίπαλος του Ηρακλή στον τρίτο γύρο του Challenge Cup.

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΕΡΑΣΕ ΓΥΡΟ ΣΤΟ CHALLENGE CUP

Ιστορική πρόκριση για τον ΑΟ Θήρας

O AO Θήρας επιβλήθηκε και στο δεύτερο παιχνίδι με 3-0 σετ επί της ΑΕ Λεμεσού και προκρίθηκε στους "32" του Challenge Cup του βόλεϊ γυναικών.

Τετάρτη 14 Νοε. 2018

ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ ΤΟ 3-0 ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Πετάει για την πρόκριση στο Λουξεμβούργο η ομάδα βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού

Με προορισμό το Λουξεμβούργο θα αναχωρήσει την Τετάρτη (14/11) το πρωί η αποστολή της ομάδας βόλεϊ γυναικών του Ολυμπιακού, ενόψει της ρεβάνς με τη Ντίεκιρχ (15/11). Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν.

Τρίτη 13 Νοε. 2018

ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΜΕ 3-1 ΑΠΟ ΤΗΝ UNITED VOLLEYS FRANKFURT

Champions League βόλεϊ: Ήττα και αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ απέναντι στη United Volleys Frankfurt και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του CEV Champions League Ανδρών 2018-19, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ

Κανένα πρόβλημα για τον ΠΑΟΚ στη Φρανκφούρτη

Το χημικό ατύχημα που σημειώθηκε στη Φρανκφούρτη δεν έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στην αποστολή της ομάδας βόλεϊ του ΠΑΟΚ που βρίσκεται στη Γερμανία.

Δευτέρα 12 Νοε. 2018

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ 3-0 ΣΕΤ

Volley League: Ο Παναθηναϊκός πήρε το πρώτο του τρίποντο, 3-0 την Κομοτηνή

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Volley League πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός μετά τη νίκη του με 3-0 σετ επί της Κομοτηνής στο γυμναστήριο του Πανελληνίου στην Κυψέλη.

ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΩΝ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ

Pre League: Ο ΠΑΟΚ νίκησε 3-2 την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής στο ντέρμπι κορυφής κόντρα στην ΑΕΚ με 3-2 σετ, στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Pre League.

Σάββατο 10 Νοε. 2018

ΕΠΤΑΨΥΧΟΙ ΟΙ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟΙ

AEK - Ηρακλής 3-2: Νέα ανατροπή για τους κιτρινόμαυρους

Ο Ηρακλής προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ (0-1, 1-2), αλλά τελικά η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 3-2 σετ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Volleyleague ανδρών.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 3-0 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ

Volleyleague Γυναικών: Στον Πανναξιακό το ντέρμπι

Το πρώτο ντέρμπι Κυκλάδων της φετινής σεζόν βάφτηκε στα χρώματα του Πανναξιακού, ο οποίος νίκησε με 3-0 σετ τον ΑΟ Θήρας στη Νάξο για την 3η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.

ΔΙΑΤΗΡΗΣΕ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ Ο ΠΑΟΚ, ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ 3-2 ΤΟΝ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟ

ΠΑΟΚ - Παμβοχαϊκός 3-2: Ο πάγκος έσωσε το Δικέφαλο

Οι αλλαγές τριών βασικών παικτών που έκανε ο Σέρτζιου Στάνκου και η καλή μέρα του Ζένια Γκόρτσανιουκ επέτρεψαν στον ΠΑΟΚ να ανατρέψει το εις βάρος του 0-2 και να επικρατήσει με 3-2 επί του Παμβοχαϊκού στο PAOK Sports Arena.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ VOLLEYLEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

Volleyleague ανδρών: Δυνατά ματς σε τριπλό ταμπλό

Με τρεις δυνατές αναμετρήσεις ανοίγει το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της Volleyleague των ανδρών με τα βλέμματα όλων να είναι στραμμένα στο PAOK Sports Arena και Μετς.

Πέμπτη 08 Νοε. 2018

ΠΗΡΕ 30 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ

Volley League ανδρών: O Γκάβιν Σμιτ αναδείχτηκε MVP της 4ης αγωνιστικής

O Καναδός διαγώνιος του Ολυμπιακού, Γκάβιν Σμιτ, αναδείχτηκε πολυτιμότερος αθλητής MVP Βίκος Cola της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2018-19.

ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΝ ΜΟΛΙΣ 48 ΛΕΠΤΑ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Ιστορικά ρεκόρ για τον Ολυμπιακό στη νίκη επί της Ντίεκιρχ

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί της Ντίεκιρχ σε μόλις 48 λεπτά για το Challenge Cup και έσπασε δύο ρεκόρ που κρατούσαν σχεδόν 20 χρόνια.

ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΜΕΡΤΕΚΗ ΚΑΙ ΚΑΡΑΦΟΥΛΙΔΟΥ

Βήμα πρόκρισης για τον ΑΟ Θήρας, 3-0 την ΑΕ Λεμεσού

Ο ΑΟ Θήρας με εξαιρετικό σερβίς και τις Μερτέκη, Καραφουλίδου σε μεγάλη ημέρα επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί τη ΑΕ Λεμεσού στη Σαντορίνη και έκανε βήμα πρόκρισης στον επόμενο γύρο του Challenge Cup.

Τετάρτη 07 Νοε. 2018

ΗΤΤΑ ΤΟΥ "ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ" ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ

ΠΑΟΚ: Ήττα 3-0, για το "θαύμα" στη Φρανκφούρτη

Ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ στη Θεσσαλονίκη από τη Φρανκφούρτη και θα κυνηγήσει το "θαύμα" για την πρόκριση επί γερμανικού εδάφους.

Τρίτη 06 Νοε. 2018

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ Ο ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ

Ο ΠΑΟΚ είναι έτοιμος για την κόντρα με την Φρανκφούρτη

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Φρανκφούρτη στο PAOK Sports Arena (07/11, 18.30) και θέλει να κάνει το πρώτο βήμα πρόκρισης στους ομίλους του Champions League.

ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΘΡΥΛΟ ΤΟΥ ΒΟΛΕΪ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ

Παναθηναϊκός βόλεϊ ανδρών: Ο Ρούλης Αγραπιδάκης απέκτησε τη δική του αίθουσα στην Κυψέλη

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού ετοίμασαν μία έκπληξη στην ψυχή της ομάδας, Ρούλη Αγραπιδάκη, αφού έδωσαν το όνομα του σε μία από τις αίθουσες της Κυψέλης. (VIDEO)

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΝΔΥΛΙΟΥ

Volleyleague ανδρών: H ΕΣΑΠ ζήτησε τη βοήθεια της Πολιτείας για την αναβάθμιση του video referee

Η ΕΣΑΠ θέλει να αναβαθμίσει την ποιότητα του video referee στους αγώνες της Volleyleague των ανδρών και για αυτό έχει ζητήσει τη βοήθεια της Πολιτείας.

ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΤΟ ΣΤΕΜΜΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Ευρωπαϊκή πρεμιέρα για τον Ολυμπιακό με την Ντιεκίρχ

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού ξεκινά τις υποχρεώσεις της στο Challenge Cup υποδεχόμενη την Ντιεκίρχ από το Λουξεμβούργο στο κλειστό του Ρέντη (7/1, 18.00).

Δευτέρα 05 Νοε. 2018

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ PRE LEAGUE

Pre League: Συνέχισαν με νίκες ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός και Λαμία

Με όλα τα φαβορί να επικρατούν εύκολα με 3-0 σετ διεξήχθη η τρίτη αγωνιστική της Pre League στο βόλεϊ γυναικών όπου ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός και Λαμία συνέχισαν με νίκες.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 3-1 ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΕΚ

Κομοτηνή - ΑΕΚ 3-1: Ιστορική νίκη για την Κομοτηνή

Η Κομοτηνή πήρε την πρώτη της νίκη μετά από 19 χρόνια στη πρώτη κατηγορία του βόλεϊ ανδρών αφού επιβλήθηκε με 3-1 σετ επί της ΑΕΚ στο πλαίσιο της 4η αγωνιστικής της Volleyleague.

Η ΑΥΤΟΘΥΣΙΑ ΤΟΥ ΛΙΜΠΕΡΟ ΤΩΝ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΩΝ

Κομοτηνή - ΑΕΚ: Ο Σωνάκης έβγαλε άμυνα στη γραμματεία (VIDEO)

Κατά τη διάρκεια του τέταρτου σετ της αναμέτρησης της Κομοτηνής με την ΑΕΚ ο λίμπερο των κιτρινόμαυρων, Τάσος Σωνάκης, πήδηξε πάνω στον πάγκο της γραμματείας για να βγάλει άμυνα.(VIDEO)

ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΑΕΚ

Κομοτηνή - ΑΕΚ: Έβλεπαν το βίντεο ρέφερι από το μόνιτορ του δημοσιογράφου που έκανε περιγραφή

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Κομοτηνής με την ΑΕΚ για τη Volleyleague ανδρών οι διαιτητές χρησιμοποίησαν το μόνιτορ του δημοσιογράφου της ΕΡΤ που έκανε την μετάδοση για να δουν της φάσεις του βίντεο ρέφερι! (VIDEO)