Αγώνες, ειδήσεις, νέα τα πάντα για το τένις

Δευτέρα 14 Οκτ. 2019

ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ο ΕΛΒΕΤΟΣ

Ο Φέντερερ θα αγωνιστεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο

Ο Ρότζερ Φέντερερ ανακοίνωσε πως θα αγωνιστεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο το 2020. Ο Ελβετός τενίστας το συζητούσε μήνες με την ομάδα του και τελικά αποφάσισε να δώσει το παρών.

Κυριακή 13 Οκτ. 2019

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΕΥΚΟΛΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΖΒΕΡΕΒ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Shanghai Masters: Το σήκωσε ο Μεντβέντεβ

Ο Ντανίλ Μεντβέντεβ επικράτησε με 6-4, 6-1 επί του Σάσα Ζβέρεβ στον τελικό του Shanghai Masters και κατέκτησε τον τέταρτο τίτλο του στη χρονιά.

Σάββατο 12 Οκτ. 2019

ΞΕΣΠΑΣΕ Ο ΣΤΕΦ

Τσιτσιπάς - Μεντβέντεβ: Τα "γαλλικά" του Στέφανου μετά το κρίσιμο χαμένο game

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχασε ένα κρίσιμο game στο ματς με τον Μεντβέντεβ και η κάμερα έπιασε τον εκνευρισμό του (VIDEO).

ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ - ΜΕΝΤΒΕΝΤΕΒ 0-2 ΣΕΤ

Τσιτσιπάς - Μεντβέντεβ: Πάλεψε όσο μπορούσε, αλλα έμεινε εκτός τελικού

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του ATP Masters 1000 Rolex Shanghai, αφού ηττήθηκε στην μάχη της τετράδας από τον Ντανίλ Μεντβέντεβ με 2-0 σετ και αποκλείστηκε.

ΜΕΓΑΛΟ ΡΑΛΙ, ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ

Τσιτσιπάς - Μεντβέντεβ: Ένα ακόμη μεγάλο ράλι στον Στέφανο

Ο Τσιτσιπάς έχασε το πρώτο σετ από τον Μεντβέντεβ, αλλά πήρε ορισμένα μεγάλα ράλι, όπως το παρακάτω, όπου το τελείωσε με ένα δυνατό forehand.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΠΟΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 21ΧΡΟΝΟ ΤΕΝΙΣΤΑ

Τσιτσιπάς - Μεντβέντεβ: Τρομερό ράλι με νικητή τον Στέφανο

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε τον πόντο σε ένα εκπληκτικό ράλι με τον Ντανίλ Μεντβέντεβ στο ένατο γκέιμ, με την τελική κατάληξη να είναι το forehand winner στη διαγώνιο. Δείτε τη φάση. (VIDEO)

Παρασκευή 11 Οκτ. 2019

ΟΙ ΝΙΚΕΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΤΖΟΚΟΒΙΤΣ KAI OI BIG 3

Τσιτσιπάς: Οι μικρές λίστες στις οποίες μπήκε ο "Στεφ"

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ανήκει στην μικρή λίστα αθλητών που έχουν θετικό πρόσημο στις αναμετρήσεις με τους Νόβακ Τζόκοβιτς, ενώ επικράτησε μέσα σε ένα χρόνο κόντρα στους Big 3 κάτι που έχουν κάνει μόνο άλλοι δέκα!

Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

Shanghai Masters: Ο Ζβέρεφ απέκλεισε τον Φέντερερ

Ο Αλεξάντερ Ζβέρεφ νίκησε με 2-1 σετ τον Ρότζερ Φέντερερ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Shanghai Masters, όπου έχουν ήδη περάσει οι Στέφανος Τσιτσιπάς και Ντανίλ Μεντβέντεφ.

ΠΡΩΙ ΣΑΒΒΑΤΟΥ Ο ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟΥ ΤΣΙΤΣΙΠΑ

Shanghai Masters: Η ώρα του ημιτελικού του Τσιτσιπά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντιμετωπίζει τον Ντανίλ Μεντβέντεφ για τα ημιτελικά του Shanghai Masters, με τον αγώνα να ξεκινά λίγο μετά τις 11:30 το πρωί, ώρα Ελλάδος.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΣΙΤΣΙΠΑ

Αυγενάκης: "Μπράβο Στέφανε, σταθερά στο κορυφαίο επίπεδο"

Ο Υφυπουργός Αθλητισμού, Λευτέρης Αυγενάκης, συνεχάρη τον Στέφανο Τσιτσιπά για τη νίκη του επί του Νόβακ Τζόκοβιτς και την πρόκριση στα ημιτελικά του Shanghai Masters.

ΤΟ ΑΤΟΥ ΣΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΤΖΟΚΟΒΙΤΣ

Τα θανατηφόρα σερβίς του Τσιτσιπά κόντρα στον Τζόκοβιτς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς με ατού το σερβίς του προκρίθηκε επί του Νόβακ Τζόκοβιτς στα ημιτελικά του Shanghai Masters. Δείτε τα εκπληκτικά χτυπήματα του Έλληνα τενίστα. (VIDEO)

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΤΣΙΤΣΙΠΑ

"Τρελάθηκε" ο Τσιτσιπάς on camera όταν έμαθε πως πέρασε στο ATP Finals

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πέρασε στο ATP Finals, έγινε ο πρώτος Έλληνας που το καταφέρνει και μόλις το έμαθε "πέταξε" από την χαρά του.

ΕΓΚΩΜΙΑ ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ

Τζόκοβιτς: "Υψηλού επιπέδου τένις από τον Τσιτσιπά"

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς έπλεξε το εγκώμιο του Στέφανου Τσιτσιπά, παραδέχθηκε ότι ο Έλληνας τενίστας άξιζε τη νίκη και υποστήριξε ότι παίζει υψηλού επιπέδου επιθετικό τένις.

ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΜΙΑΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΝΙΚΗΣ

Κομπιούτερ Τσιτσιπάς: Έχασε μόνο ένα service game κόντρα στον Τζόκοβιτς!

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς υπέταξε τον Νόβακ Τζόκοβιτς. Το εντυπωσιακό; Ο Σέρβος έσπασε μόνο ένα service game του Στέφανου σε όλο τον αγώνα! Δείτε μερικά ενδιαφέροντα στατιστικά από τον αγώνα.

ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΙΤΣΙΠΑ

Απίστευτος Τσιτσιπάς: Έχει κερδίσει Φέντερερ, Ναδάλ και Τζόκοβιτς μέσα στο 2019

Τρομερός Στέφανος Τσιτσιπάς έχει κερδίσει Φέντερερ, Ναδάλ και Τζόκοβιτς μέσα στο 2019, αποδεικνύοντας πως είναι φτιαγμένος για μεγάλα πράγματα.

ΟΙ... ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΙΕΣ ΤΟΥ 21ΧΡΟΝΟΥ ΤΕΝΙΣΤΑ

Η ξεχωριστή αφιέρωση του Τσιτσιπά στην κάμερα

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε με 2-1 σετ το No1 της κατάταξης, Nόβακ Τζόκοβιτς, και μετά το φινάλε του αγώνα στη Σανγκάη, προχώρησε σε μια ξεχωριστή αφιέρωση στην κάμερα.

ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΕΝΑ SMASH

Τσιτσιπάς: Ο νικητήριος πόντος κόντρα στον Τζόκοβιτς

Δείτε το VIDEO με τον τελευταίο πόντο στην σπουδαία νίκη του Στέφανου Τσιτσιπά κόντρα στον Νόβακ Τζόκοβιτς, όπου τελείωσε τον αγώνα με ένα καρφί.

ΠΗΡΕ ΤΟ ΡΑΛΙ

Ο καλύτερος πόντος του Τσιτσιπά κόντρα στον Τζόκοβιτς

Δείτε το VIDEO με τον καλύτερο πόντο που πήρε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στη νίκη του επί τοτ Τζόκοβιτς σε ένα κρίσιμο ράλι.

ΣΤΟΥΣ 4 ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΜΕΝΤΒΕΝΤΕΒ

Απίθανος Τσιτσιπάς, απέκλεισε Τζόκοβιτς και πέρασε στα ημιτελικά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς με απίστευτη εμφάνιση νίκησε με 2-1 σετ το No 1 της κατάταξης, Nόβακ Τζόκοβιτς, και προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του Shanghai Masters, όπου θ' αντιμετωπίσει τον Ντανίλ Μεντβέντεβ. (VIDEOS)

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΣΙΤΣΙΠΑ

Τσιτσιπάς: Έγινε ο πρώτος Έλληνας στην ιστορία που θα παίξει στο ΑΤΡ Finals

Ένα ακόμη ραντεβού με την ιστορία για τον Στέφανο Τσιτσιπά, αφού εξασφάλισε την συμμετοχή του στο ATP Finals του Λονδίνου και έγινε ο πρώτος Έλληνας που το καταφέρνει.

ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΤΣΙΤΣΙΠΑ

Shanghai Masters: Με Τσιτσιπά στους "4" ο Μεντβέντεφ

Ο Ντανίλ Μεντβέντεφ (νο4) κέρδισε με 2-0 σετ τον Ιταλό Φονίνι, πέρασε στα ημιτελικά του Shanghai Masters και θα αντιμετωπίσει τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Πέμπτη 10 Οκτ. 2019

Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΤΣΙΤΣΙΠΑ

Στέφανος Τσιτσιπάς vs Νόβακ Τζόκοβιτς: Η μεγάλη μονομαχία ζωντανά από την Cosmote TV

Στους "8" του τουρνουά, ο Έλληνας πρωταθλητής θα αντιμετωπίσει το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, Νόβακ Τζόκοβιτς.

ΣΤΟΥΣ 8 Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ

Shanghai Masters: Στους "8" με Τζόκοβιτς ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε την νίκη με 2-1 σετ επί του Πολωνού Χούμπερτ Χουρκάτσζ και πέρασε πανηγυρικά στους "8" του Shanghai Masters, που θα συναντήσει τον μεγάλο Τζόκοβιτς.

Τετάρτη 09 Οκτ. 2019

ΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΙΚΗΣΕΙ ΠΟΤΕ

Τσιτσιπάς: Οι κακοί του δαίμονες

Με αφορμή τη νίκη του Στέφανου Τσιτσιπά επί του Αλιασίμ το Sport24.gr καταγράφει τους αθλητές που δεν έχει κερδίσει ποτέ ο Έλληνας τενίστας, αλλά και εκείνους που έχει αρνητικό ρεκόρ.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ 2-0 ΣΕΤ ΤΟΥ ΟΖΕΡ-ΑΛΙΑΣΙΜ

Shanghai Masters: Iστορική νίκη για τον Τσιτσιπά

O Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε 2-0 σετ (7-6, 7-6) του Φελίξ Οζέρ-Αλιασίμ και πανηγύρισε την παρθενική νίκη απέναντι στον Καναδό τενίστα, παίρνοντας την πρόκριση για τη φάση των 16 του Rolex Shanghai Masters.

Τρίτη 08 Οκτ. 2019

ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΔΑΙΜΟΝΑ

Τσιτσιπάς: Κόντρα στον Αλιασίμ στην Σαγκάη

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει το πρωί της Τετάρτης (09/10) στο δεύτερο γύρο του τουρνουά της Σαγκάης τον Φέλιξ Αλιασίμ.

ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΠΟ

Σάκκαρη: Αποσύρθηκε από το Λιντζ

Η Μαρία Σάκκαρη δεν αγωνίστηκε τελικά στο τουρνουά του Λιντζ της Αυστρίας αφού δεν κατάφερε να ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού της στον δεξί καρπό.

ΤΑ SOCIAL MEDIA ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ

Τσιτσιπάς: Η απεξάρτηση από τα social media τον έβαλε πάλι στον ίσιο δρόμο

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς από τον περασμένο μήνα κάνει απεξάρτηση από τα social media, έχει αφοσιωθεί στο τένις και το αποτέλεσμα ήταν να έρθει ένας τελικός σε μια περίοδο που έψαχνε πάλι τον βηματισμό του.

Δευτέρα 07 Οκτ. 2019

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΝΤΙΟ ΣΤΟ CHINA OPEN

Στέφανος Τσιτσιπάς: Ποζάρει με Κινέζους φαν που κρατούν ελληνική σημαία

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αποχαιρέτησε τους Κινέζους φαν που τον παρακολούθησαν στο China Open. Εκείνοι με τη σειρά τους πόζαραν κρατώντας ελληνική σημαία (PHOTO).

Κυριακή 06 Οκτ. 2019

ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΤΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΕΝΙΣΤΕΣ

Τσιτσιπάς: Ηττήθηκε με 2-1 σετ από τον Τιμ στον τελικό του China Open

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε με 3-6, 6-4, 6-1 από τον Ντόμινικ Τιμ στον τελικό του China Open μετά από έναν μεγάλο αγώνα που προσέφερε πλούσιο θέαμα στους φίλους του τένις. (VIDEO)