Αγώνες, ειδήσεις, νέα τα πάντα για το τένις

Τετάρτη 29 Ιαν. 2020

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Australian Open: Ο Τιμ απέκλεισε τον Ναδάλ

Σπουδαία νίκη του Ντομινίκ Τιμ εις βάρος του Ραφαέλ Ναδάλ και πρόκριση στα ημιτελικά του Australian Open για πρώτη φορά στην καριέρα του.

Τρίτη 28 Ιαν. 2020

ΦΑΝΕΡΑ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΟΣ Ο ΣΕΡΒΟΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ

Κόμπι Μπράιαντ: Τα δάκρυα του Τζόκοβιτς για τον "Black Mamba"

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς, μετά τη νίκη με 3-0 σετ επί του Μίλος Ράονιτς, μίλησε για το θάνατο του φίλου του, Κόμπι Μπράιαντ, αλλά δεν άντεξε τη συγκίνηση και έβαλε τα κλάματα. (VIDEO)

TO ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ "ΑΝΤΙΟ" ΤΟΥ ΣΕΡΒΟΥ ΣΤΟΝ ΜΠΡΑΪΑΝΤ

Κόμπι Μπράιαντ: Η αφιέρωση του Τζόκοβιτς στον "Black Mamba"

Πριν από την αναμέτρηση με Μίλος Ράονιτς, ο Νόβακ Τζόκοβιτς απέτισε φόρο τιμής στον αδικοχαμένο Κόμπι Μπράιαντ, φορώντας ένα φουτεράκι, το οποίο είχε πάνω τα αρχικά του, τα δύο νούμερα που φόρεσε στους Λέικερς, καθώς και μία καρδιά. (VIDEO)

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΕΝΤΕΡΕΡ

Australian Open: Ο Φέντερερ έσωσε επτά match point και νίκησε με ανατροπή

Ο Ρότζερ Φέντερερ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, καθώς βρέθηκε πίσω με 2-1 σετ από τον Αμερικανό Τένις Σάντγκρεν, αλλά κατάφερε να αποσοβήσει επτά(!) match point στο τέταρτο σετ και τελικά πήρε τη νίκη με 3-2 (3-6, 6-2, 6-2, 6-7, 3-6). Με Τζόκοβιτς ή Ράονιτς στα ημιτελικά του Australian Open.

Δευτέρα 27 Ιαν. 2020

ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Ο ΙΣΠΑΝΟΣ

Australian Open: Ο Ναδάλ απέκλεισε τον Κύργιο

Ο Ράφα Ναδάλ πέρασε με 3-1 σετ το εμπόδιο του Νικ Κύργιου σε 3 ώρες και 38 λεπτά και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Australian Open.

Κυριακή 26 Ιαν. 2020

ΝΙΚΗΣΕ 3-1 ΣΕΤ ΤΟΝ ΦΟΥΚΣΟΒΙΤΣ

Australian Open: Στα προημιτελικά ο Φέντερερ

Ο Ρότζερ Φέντερερ νίκησε τον Μάρτον Φούκσοβιτς με 3-1 σετ στη Rod Laver Arena και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Australian Open.

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΣΕΤ ΓΙΑ NOLE

Australian Open: Εύκολα ο Τζόκοβιτς τον Σβάρτσμαν και τώρα Ράονιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς απέκλεισε στα τρία σετ τον Ντιέγκο Σβάρτσμαν και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Australian Open για 11η φορά στη καριέρα του. Τώρα, αντιμετωπίζει τον δήμιο του Τσιτσιπά, τον Μίλος Ράονιτς.

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΤΗΣ

Σάκκαρη: "Δεν είναι κάτι τόσο μεγάλο να φτάσεις στον 4ο γύρο"

Η Μαρία Σάκκαρη αισθάνεται πολύ απογοητευμένη για το γεγονός πως δεν κατάφερε να προχωρήσει μετά τον τέταρτο γύρο του Australian Open, χάνοντας 2-1 σετ από την Πέτρα Κβίτοβα.

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΒΙΤΟΒΑ ΣΤΟΥΣ "16"

Australian Open: Πάλεψε αλλά λύγισε η Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη πάλεψε για πάνω από δύο ώρες απέναντι στην περσινή φιναλίστ της Μελβούρνης, Πέτρα Κβίτοβα αλλά δεν κατάφερε να πιάσει το όνειρο μίας ιστορικής πρόκρισης στα προημιτελικά.

Σάββατο 25 Ιαν. 2020

ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ "8"

Australian Open: Η Σάκκαρη έχει ραντεβού με την ιστορία

Η Μαρία Σάκκαρη αντιμετωπίζει την Πέτρα Κβίτοβα στον τέταρτο γύρο του Australian Open και σε περίπτωση νίκης θα γίνει η πρώτη Ελληνίδα που φτάνει στα προημιτελικά ενός Grand Slam.

ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ ΣΕΤ ΤΟΝ ΚΑΤΣΑΝΟΒ

Australian Open: Πέρασε ο Κύργιος, παίζει με Ναδάλ

Σε ένα συγκλονιστικό ματς που κράτησε περίπου 4,5 ώρες, ο Νικ Κύργιος νίκησε 3-2 σετ τον Κάρεν Κατσάνοβ και θα ανταμώσει στον 4ο γύρο του Australian Open με τον Ραφαέλ Ναδάλ.

ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ Η ΡΟΥΜΑΝΑ

Australian Open: Πέρασε η Χάλεπ, εκτός η Πλίσκοβα

Η Χάλεπ δεν δυσκολεύτηκε να κλείσει μια θέση για τη δεύτερη εβδομάδα του Australian Open. Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Παβλιουτσένκοβα απέναντι στην Πλίσκοβα.

ΝΙΚΗΣΕ 3-0 ΣΕΤ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΤΑ

Australian Open: Με συνοπτικές διαδικασίες ο Ναδάλ

Ο Ραφαέλ Ναδάλ νίκησε με 3-0 σετ τον Πάμπλο Καρένο Μπούστα και προκρίθηκε στον 4ο γύρο του Australian Open, όπου θα ανταμώσει με τον Νικ Κύργιο, εφόσον αποκλείσει τον Κάρεν Κατσάνοβ.

Παρασκευή 24 Ιαν. 2020

ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ Ο 21ΧΡΟΝΟΣ

Τσιτσιπάς: "Είμαι στο σωστό δρόμο"

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς εμφανίστηκε εξαιρετικά ψύχραιμος στις δηλώσεις του μετά τον αποκλεισμό του από τον Μίλος Ράονιτς και τόνισε πως βρίσκεται στο σωστό δρόμο ενόψει της συνέχειας.

ΗΤΤΑ ΣΤΗ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΑΟΝΙΤΣ

Australian Open: Αποκλεισμός για Τσιτσιπά στον τρίτο γύρο

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από τον Μίλος Ράονιτς στη Μελβούρνη και αποχαιρέτησε το Australian Open στον τρίτο γύρο της διοργάνωσης.

Η ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ 16

Australian Open: Βούρκωσε ο πατέρας της Σάκκαρη

Ο πατέρας της Μαρίας Σάκκαρη, Κώστας, βούρκωσε συγκινημένος μετά τη λήξη της αναμέτρησης με την Μάντισον Κις και την πρόκριση της κόρης του στη φάση των 16 του Australian Open.

ΣΕ ΠΕΛΑΓΗ ΕΥΤΥΧΙΑΣ Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΤΕΝΙΣΤΡΙΑ

Σάκκαρη: "Πάλεψα πολύ γι' αυτήν την πρόκριση"

Η Μαρία Σάκκαρη προκρίθηκε για πρώτη φορά στους 16 ενός Grand Slam και στις πρώτες τις δηλώσεις παραδέχθηκε ότι πάλεψε πολύ για να το πετύχει στο Australian Open.

ΘΥΜΑ ΕΚΠΛΗΞΗΣ Η 38ΧΡΟΝΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΔΑ

Australian Open: Η Γουάνγκ πέταξε εκτός την Σερένα!

Η Κιάνγκ Γουάνγκ από την Κίνα σόκαρε την Σερένα Γουίλιαμς, τη νίκησε με 2-1 σετ και προκρίθηκε στους 16 του Australian Open, πρώτου Grand Slam της σεζόν.

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΙΑ

Australian Open: Μεγάλη Σάκκαρη, για πρώτη φορά στους 16 ενός Grand Slam!

Σε τρομερή κατάσταση η Μαρία Σάκκαρη, επιβλήθηκε με 2-0 σετ της Μάντισον Κις και προκρίθηκε στις 16 του Australian Open! Πρώτη φορά στην καριέρα της φτάνει στις 16 ενός Grand Slam.

Πέμπτη 23 Ιαν. 2020

ΣΤΙΣ 10 ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΟ

Australian Open: Το πρωί της Παρασκευής (24/01, 10.00) η "μάχη" του Τσιτσιπά

Το πρωί της Παρασκευής (24/01, 10.00) θα διεξαχθεί ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Καναδό Μίλος Ράονιτς, ενώ στο ίδιο κορτ θα αγωνιστεί και η Μαρία Σάκκαρη.

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η 24ΧΡΟΝΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Australian Open: Ηττήθηκε στο διπλό η Σάκκαρη

Δεν τα κατάφερε η Μαρία Σάκκαρη με την παρτενέρ της, Ajla Tomljanovic στην πρεμιέρα του διπλού για το Australian Open, αποκλείστηκε με 2-0 σετ και δεν θα συνεχίσει στην διοργάνωση.

Τετάρτη 22 Ιαν. 2020

ΓΙΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΓΟ ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ

Australian Open: Απομάκρυναν Έλληνες φιλάθλους από το Melbourne Park

Σύμφωνα με δημοσιεύματα από την Αυστραλία, μετά τον αγώνα της Μαρίας Σάκκαρη οι άνθρωποι της ασφάλειας του Australian Open απομάκρυναν από τον χώρο Έλληνες φιλάθλους. Για ρατσισμό κάνουν λόγο οι Έλληνες.

ΣΑΚΚΑΡΗ - ΧΙΜΠΙΝΟ 2-0 ΣΕΤ

Australian Open: Αεράτη στον τρίτο γύρο η Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε 2-0 σετ την Γιαπωνέζα, Νάο Χιμπίνο και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του Australian Open. Πλέον, θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Μάντισον Κις (ΗΠΑ) - Αράντσα Ρους (Ολλανδία).

ΑΤΥΧΟΣ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΤΕΝΙΣΤΑΣ

Τσιτσιπάς: Άνευ αγώνα στον 3ο γύρο του Australian Open, θλάση ο Κολσράιμπερ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε άνευ αγώνα στον τρίτο γύρο του Australian Open, αφού ο αντίπαλός του, Φίλιπ Κολσράιμπερ αποσύρθηκε από το τουρνουά λόγω θλάσης.

Τρίτη 21 Ιαν. 2020

ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΚΟΛΣΡΑΙΜΠΕΡ ΚΑΙ ΧΙΜΠΙΝΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ

Τσιτσιπάς - Σάκκαρη: Διπλή μάχη το πρωί της Τετάρτης

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Φιλίπ Κολσράιμπερ και η Μαρία Σάκκαρη την Νάο Χιμπίνο το πρωί της Τετάρτης (22/01) στο πλαίσιο του δεύτερου γύρου του Australian Open.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 2-0 ΣΕΤ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΓΚΑΣΠΑΡΙΑΝ

Australian Open: Η Σάκκαρη πέρασε εύκολα στο δεύτερο γύρο

Η Μαρία Σακκαρη επικρατησε με 6-2, 6-2 κόντρα στην Μαργκαρίτα Γκασπαριάν και προκρίθηκε στο δεύτερο γύρο του Australian Open.

Δευτέρα 20 Ιαν. 2020

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Australian Open: Η 15χρονη Γκάουφ νίκησε ξανά τη Βίνους Γουίλιαμς

Η Κόρι Γκάουφ πέταξε εκτός Australian Open την Βίνους Γουίλιαμς και μάλιστα χωρίς να χάσει σετ. Μπήκαν με το δεξί Σερένα Γουίλιαμς, Οσάκα και Μπάρτι. Όλα τα αποτελέσματα της Δευτέρας.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ

Australian Open: Εύκολες νίκες για Φέντερερ και Τζόκοβιτς

Ο Ρότζερ Φέντερερ και ο Νόβακ Τζόκοβιτς ξεκίνησαν με νίκες την παρουσία τους στο Australian Open. Εκτός συνέχειας οι Σαποβάλοφ και Τσόριτς. Όλα τα αποτελέσματα της Δευτέρας.

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ 36ΧΡΟΝΟ ΓΕΡΜΑΝΟ

Australian Open: Με τον Φίλιπ Κολσράιμπερ ο Τσιτσιπάς στο δεύτερο γύρο

Το νούμερο79 της παγκόσμιας κατάταξης, Φίλιπ Κολσράιμπερ θα αντιμετωπίσει ο Στέφανος Τσιτσιπάς στο δεύτερο γύρο του Australian Open.

"ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΕΤΟΣ"

Τσιτσιπάς: "Θέλω πάντα να προσεγγίζω το τέλειο"

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε άνετη νίκη στην πρεμιέρα του Australian Open με 3-0 σετ επί του Ιταλού Σλαβατόρε Καρούσο, ενώ παραδέχθηκε πως στόχος του είναι η κατάκτηση του τροπαίου.