ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για τα σπορ στην Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο

Τρίτη 14 Ιαν. 2020

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΙΟ

Κορακάκη: Χρυσό στο Κουβέιτ στον πρώτο αγώνα του 2020

Ξεκίνημα με το δεξί στο 2020 για την Άννα Κορακάκη η οποία κατέκτησε την πρώτη θέση στο Γκραν Πρι που διεξήχθη στο Κουβέιτ με επίδοση 583/600.

Κυριακή 08 Δεκ. 2019

Κορακάκη: Χρυσό και ισοφάριση παγκόσμιου ρεκόρ στο Βελιγράδι

Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Βελιγράδι ισοφαρίζοντας μάλιστα το δικό της παγκόσμιο ρεκόρ με επίδοση 587/600. Συγχαρητήρια από τον Υφυπουργό Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη.

Παρασκευή 22 Νοε. 2019

ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΡΙΑ

Σκοποβολή: Ασημένια η Κορακάκη στο μεικτό του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Η Άννα Κορακάκη μαζί με τον Ινδό Σαουράμπ Τσοντχάρι κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στο μεικτό αγώνισμα του αεροβόλου πιστολιού 10μ στους Τελικούς Παγκοσμίων Κυπέλλων ISSF 2019 που διεξάγονται στην Κίνα.

Τετάρτη 20 Νοε. 2019

ΕΧΑΣΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

Σκόποβολή: Πέμπτη η Κορακάκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Η Άννα Κορακάκη αγωνίστηκε στον τελικό του Σπορ Πιστολιού Γυναικών (πυροβόλο) στους Τελικούς Παγκοσμίων Κυπέλλων ISSF 2019 όπου κατέλαβε την πέμπτη θέση.

Τετάρτη 13 Νοε. 2019

ΠΕΤΑΕΙ ΓΙΑ ΝΟΤΙΑ ΚΙΝ

Στην Κίνα η Κορακάκη για τους τελικούς Παγκοσμίων Κυπέλλων

Αναχωρεί την Παρασκευή (15/11) από το αεροδρόμιο Μακεδονία για την Putian, της Νότιας Κίνας, η Άννα Κορακάκη για τους τελικούς Παγκοσμίων Κυπέλλων σκοποβολής.

Σάββατο 19 Οκτ. 2019

Η ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΟΚΙΟ

Ο Γαλογαύρος εξασφάλισε για την Ελλάδα παρουσία στους Παραολυμπιακούς Αγώνες

Ο Γαλογαύρος εξασφάλισε για την Ελλάδα, παρουσία της ελληνικής σκοποβολής στους Παραολυμπιακούς Αγώνες "Τόκιο 2020"

Σάββατο 21 Σεπ. 2019

ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 23ΧΡΟΝΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Σκοποβολή: Πέμπτη η Κορακάκη στο ευρωπαϊκό

Η Άννα Κορακάκη ολοκλήρωσε την προσπάθειά της στον τελικό των 25μ αεροβόλου πιστολιού στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καταλαμβάνοντας την πέμπτη θέση.

Τετάρτη 18 Σεπ. 2019

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ

Σκοποβολή: Δύο ασημένια μετάλλια στο ευρωπαϊκό IPSC

Δύο ασημένια μετάλλια κατέκτησαν οι Έλληνες σκοπευτές στο ευρωπαϊκό πρωταθλήμα IPSC όπλων χειρός που διεξάγεται στο Βελιγράδι.

Κυριακή 15 Σεπ. 2019

Η ΑΛΛΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΚΥΠΡΙΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗ, ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Χάλκινο μετάλλιο και κάρτα για το Τόκιο ο Μαυρομμάτης στο Λονάτο

Κορυφαία διάκριση και χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα σκοποβολής, στο Λονάτο της Ιταλίας, ο Νίκος Μαυρομμάτης. Η επιτυχία του συνοδεύεται από κάρτα συμμετοχής στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Παρασκευή 30 Αυγ. 2019

ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ

Σκοποβολή: Έβδομη η Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη ολοκλήρωσε την παρουσία της στον τελικό του Πιστολιού Sport γυναικών του παγκοσμίου κυπέλλου της Βραζιλίας καταλαμβάνοντας την έβδομη θέση.

Τετάρτη 26 Ιουν. 2019

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥ ΣΤΑ 25Μ

Ευρωπαϊκοί Αγώνες: Διπλά χαρούμενη η Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη δεν μπορούσε να κρύψει την χαρά της για την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στα 25 μ. αεροβόλο πιστόλι των γυναικών, στους 2ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται στο Μινσκ.

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΑΘΛΗΤΡΙΑ

Άννα Κορακάκη: Χρυσό μετάλλιο στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μινσκ

Η Ολυμπιονίκης, Άννα Κορακάκη κατέκτησε την πρώτη θέση στα 25 μ. αεροβόλο πιστόλι των γυναικών, στους 2ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται στο Μινσκ.

Κυριακή 23 Ιουν. 2019

Άννα Κορακάκη: Ασημένιο μετάλλιο στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μινσκ

Η Ολυμπιονίκης, Άννα Κορακάκη κατέκτησε τη δεύτερη θέση στα 10 μ. αεροβόλο πιστόλι των γυναικών, στους 2ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται στο Μινσκ.

Τετάρτη 29 Μαϊ. 2019

ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΑ 10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ

Σκοποβολή: Χρυσή η Κορακάκη στο Μόναχο

Η Άννα Κορακάκη με συνολική επίδοση 241,4 κατέλαβε την πρώτη θέση στα 10μ. Αεροβόλο πιστόλι στο Παγκόσμιο Κύπελλο σκοποβολής του Μονάχου.

Δευτέρα 27 Μαϊ. 2019

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΣΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ

Σκοποβολή: Άτυχη και εκτός τελικού η Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη έμεινε εκτός τελικού στο Sport Πιστόλι Γυναικών (πυροβόλο) στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μονάχου.

Κυριακή 28 Απρ. 2019

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΠΕΚΙΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΑΚΑΚΗ

Χάλκινο η Κορακάκη στο Πεκίνο

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξάγεται στο Πεκίνο η Άννα Κορακάκη καθώς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό στο αεροβόλο πιστόλι στα 25 μέτρα.

Τετάρτη 24 Απρ. 2019

ΑΤΥΧΗ Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΚΟΠΕΥΤΡΙΑ

Τέταρτη η Κορακάκη στο Πεκίνο

Η Άννα Κορακάκη κατέλαβε την τέταρτη θέση στο αεροβόλο πιστόλι στα 10 μέτρα στο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξάγεται στο Πεκίνο.

Δευτέρα 22 Απρ. 2019

ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ

Σκοποβολή: Στο Πεκίνο για το Παγκόσμιο Κύπελλο η οικογένεια Κορακάκη

Η Άννα, Διονύσης και ο Τάσος Κορακάκης βρίσκονται στο Πεκίνο ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου το οποίο θα διεξαχθεί από την Μεγάλη Τετάρτη (25/4) μέχρι και την Κυριακή του Πάσχα.

Σάββατο 23 Μαρ. 2019

Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΗΣ

Κορακάκη: Τρισευτυχισμένη με το ασημένιο στο ευρωπαϊκό

Η Άννα Κορακάκη λίγο μετά την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου στο πιστόλι γυναικών 10μ. του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος δεν μπορούσε να κρύψει τη χαρά της. (Photo)

ΑΓΓΙΞΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ Η ΑΝΝΑ

Η Κορακάκη στη δεύτερη θέση του πανευρωπαϊκού

Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα με αεροβόλο πιστόλι στα 10 μέτρα.

Παρασκευή 22 Μαρ. 2019

ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΤΗΣ ΚΡΟΑΤΙΑΣ

Εκτός τελικού στο μικτό Άννα και Διονύσης Κορακάκης

Οι Άννα και Διονύσης Κορακάκης έμειναν εκτός τελικού στο μικτό των 10 μέτρων αεροβόλο πιστόλι, στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος σκοποβολής στο Όσιγιεκ.

Πέμπτη 21 Μαρ. 2019

ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΚΑΙ ΧΑΛΚΙΝΗ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΙΟ

Η Κορακάκη στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στα 10μ. αεροβόλο πιστόλι

Η Άννα Κορακάκη προκρίθηκε στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος αεροβόλου πιστολιού 10 μέτρων που διεξάγεται στο Όσιγιεκ της Κροατίας, κάνοντας μεγάλη αντεπίθεση.

Τρίτη 19 Μαρ. 2019

ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ

Σκοποβολή: Η Κορακάκη κυνηγά το μοναδικό χρυσό που της λείπει

Η Άννα Κορακάκη και τα υπόλοιπα μέλη της ελληνικής αποστολής ρίχνονται στη μάχη του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος αεροβόλων όπλων που διεξάγεται στο Όσιγιεκ της Κροατίας.

Κυριακή 24 Φεβ. 2019

ΣΤΟ WORLD SHOOTING PARA SPORT WORLD CUP

Τρία εθνικά ρεκόρ για την ελληνική σκοποβολή στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Αλ Αίν

Τρία πανελλήνια ρεκόρ στα προκριματικά ήταν ο απολογισμός της ελληνικής σκοποβολής στο World Shooting Para Sport World Cup στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

Δευτέρα 18 Φεβ. 2019

ΤΗΣ ΑΠΟΝΕΜΗΘΗΚΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΤΗΣ ΣΚΟΕ

Σκοποβολή: Μεγάλη τιμητική διάκριση στην Άννα Κορακάκη

Η Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδος τίμησε την Άννα Κορακάκη με το χρυσό μετάλλιο της ως ένδειξη αναγνώρισης για τις μεγάλες της επιτυχίες.

Τρίτη 05 Φεβ. 2019

ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΗ ΣΤΟ ΣΠΟΡ ΠΙΣΤΟΛΙ

Σκοποβολή: Η Κορακάκη παραμένει πρώτη στην παγκόσμια κατάταξη

Η Άννα Κορακάκη συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης στο αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10μ, ενώ είναι έκτη στο πιστόλι σπορ από 25 μέτρα.

Τρίτη 30 Οκτ. 2018

Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ

Η Άννα Κορακάκη με κασκόλ του ΠΑΟΚ στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό

Η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης στη σκοποβολή, Άννα Κορακάκη, βρέθηκε στην Τούμπα το βράδυ της Δευτέρας (29/10) και φορώντας κασκόλ του ΠΑΟΚ είδε το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό. (PHOTO)

Πέμπτη 04 Οκτ. 2018

ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑ

Κορακάκη: "Μη σταματάτε ποτέ να κυνηγάτε με πείσμα τα όνειρά σας"

Η Άννα Κορακάκη μέσω της επίσημης σελίδας της στο Facebook, θέλησε να μοιραστεί μια προσωπική της ιστορία, στέλνοντας μήνυμα προς τους νέους αθλητές να μην σταματούν να κυνηγούν με πείσμα τα όνειρά τους.

Πέμπτη 06 Σεπ. 2018

ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΦΑΙΡΑ

Τέταρτος για μια σφαίρα ο Κορακάκης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σκοποβολής

Άγγιξε το μετάλλιο στο αεροβόλο πιστόλι 10μ. ο Διονύσης Κορακάκης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα σκοποβολής στη Νότια Κορέα. Στην τελευταία σφαίρα χάθηκε το βάθρο.