ΠΑΛΗ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για τα σπορ στην Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο

Παρασκευή 28 Ιουν. 2019

ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΑΠΟ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ

Πλήθος κόσμου αποχαιρέτησε τον Μπάμπη Χολίδη

Πλήθος κόσμου αποχαιρέτησε τον Μπάμπη Χολίδη το απόγευμα της Παρασκευής συνοδεύοντας τον στην τελευταία του κατοικία.

Πέμπτη 27 Ιουν. 2019

ΣΕ ΛΑΪΚΟ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ Η ΣΟΡΟΣ ΤΟΥ

Την Παρασκευή η κηδεία του Μπάμπη Χολίδη

Την Παρασκευή το απόγευμα, στις 17:00, στον Ιερό Ναό Αγίου Βλασίου Αχαρνών θα πραγματοποιηθεί η κηδεία του Μπάμπη Χολίδη ενώ τρεις ώρες νωρίτερα η σορός του θα τεθεί σε λαϊκό προσκύνημα.

Ο ΠΑΛΑΙΣΤΗΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΚΑΡΔΙΑ

Μπάμπης Χολίδης, ο λεοντόκαρδος

Με αφορμή τον θάνατο του σπουδαίου παλαιστή, Μπάμπη Χολίδη, το Sport24.gr ακολουθεί τη διαδρομή του Καζακστάν μέχρι τα δύο μετάλλια σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Τετάρτη 26 Ιουν. 2019

ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΑΝΑΚΟΠΗ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 63 ΕΤΩΝ

Πέθανε ο Ολυμπιονίκης Μπάμπης Χολίδης

Σε ηλικία 63 ετών ο Ολυμπιονίκης της πάλης, Μπάμπης Χολίδης, άφησε την τελευταία του πνοή από ανακοπή καρδιάς.

Τετάρτη 19 Ιουν. 2019

ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΟ ΝΤΕΜΙΡ

Πέμπτος στην Ευρώπη ο Ξούρας

Την άκρως τιμητική 5η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Πάλης Παίδων - Κορασίδων κατέλαβε ο Αρχοντής Ξούρας. Ηττήθηκε από τον Τούρκο Ντεμίρ στον αγώνα για το χάλκινο μετάλλιο στα 92κ. της ελληνορωμαϊκής.

Τετάρτη 05 Ιουν. 2019

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΓΚΙΡΝΗ, ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ Ο ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ

Στα ρεπεσάζ του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ο Παγκαλίδης

Στα ρεπεσάζ του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Πάλης που διεξάγεται στην Ισπανία, βρίσκεται ο Ηλίας Παγκαλίδης. Στα 72κ. ο Γιώργος Γκίρνης έχασε από τον Σουηδό, Σπετς και αποκλείστηκε, ενώ ο Θεφάνης Καραδήμος δεν αγωνίστηκε.

Τρίτη 14 Μαϊ. 2019

ΣΤΟ ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΪΡΟ ΤΟ WORLD SERIES

Χάλκινο μετάλλιο ο Καργιωτάκης και τέσσερις προκρίσεις στη Βραζιλία

Με ένα χάλκινο μετάλλιο και τέσσερις προκρίσεις για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα επέστρεψε η Εθνική ομάδα Πάλης στην Άμμο, από το World Series.

Κυριακή 12 Μαϊ. 2019

ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Πάλη: Χάλκινη η Πρεβολαράκη στην Ουκρανία

Η Μαρία Πρεβολαράκη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 55κ. στο δυνατό διεθνές τουρνουά που διεξήχθη στην Ουκρανία.

Τρίτη 23 Απρ. 2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

ΠΑΟΚ: Κατέκτησε τέσσερις τίτλους σε δύο ημέρες

Το διήμερο 20-21/4 οι φίλοι του ΠΑΟΚ δεν πανηγύρισαν μόνο την κατάκτηση του πρωταθλήματος στο ποδόσφαιρο. Ο δικέφαλος του Βορρά πήρε τον τίτλο και στο ποδόσφαιρο γυναικών, αλλά και στην άρση βαρών, ενώ οι ασπρόμαυροι σήκωσαν και το Κύπελλο στο βόλεϊ ανδρών.

Κυριακή 14 Απρ. 2019

ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΑΛΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ

Πηλίδης: "Θέλω το χρυσό στους Ολυμπιακούς του Τόκιο"

Το χρυσό παιδί της ελληνικής πάλης, Γιώργος Πηλίδης μεγάλωσε και είναι έτοιμο για μεγάλα πράγματα και στην κατηγορία των ανδρών. Διαβάστε αποσπάσματα από τη συνέντευξή του στο News 24/7.

Πέμπτη 11 Απρ. 2019

ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΜΕ ΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΤΣΟΝ

Πάλη: Αποκλείστηκε η Πρεβολαράκη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Τον πρόωρο αποκλεισμό γνώρισε η Μαρία Πρεβολαράκη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Πάλης που διεξάγεται στη Ρουμανία.

Τρίτη 09 Απρ. 2019

ΕΦΥΓΕ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 89 ΕΤΩΝ

Απεβίωσε ο προπονητής των Ολυμπιονικών, Παναγιώτης Αρκουδέας

Η ελληνική Πάλη είναι από σήμερα φτωχότερη, καθώς θρηνεί το χαμό του Παναγιώτη Αρκουδέα. Σε ηλικία 89 ετών έφυγε ο προπονητής των Ολυμπιονικών.

Τρίτη 12 Μαρ. 2019

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΛΗΣ U23 ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Εφτασε στην Αθήνα με το ασημένιο μετάλλιο στο στήθος ο Πιλίδης

Με το χαμόγελο στα χείλη και πολλούς φίλους και συγγενείς να τον περιμένουν στο αεροδρόμιο επέστρεψε ο Γιώργος Πιλίδης, έχοντας στις αποσκευές του το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών U23.

Κυριακή 10 Μαρ. 2019

ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΑΛΑΙΣΤΗ

Πάλη: Ο Πιλίδης κατέκτησε το ασημένιο στο ευρωπαϊκό Κ23

Το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των 61κ. κατέκτησε ο Γιώργος Πιλίδης αφού ηττήθηκε στον τελικό από τον Ρώσο, Αμπασγκαντζί Μαγκομέντοβ στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης Κ 23 που διεξάγεται στο Νόβι Σαντ της Σερβίας.

Σάββατο 09 Μαρ. 2019

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΛΗΣ

Ελευθέρα πάλη: Ο Πιλίδης στον τελικό του Ευρωπαϊκού Κ23

Ο Γιώργος Πιλίδης εξασφάλισε ένα μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ23 της Ελευθέρας πάλης, αφού προκρίθηκε στον τελικό της κατηγορίας των 61κ.

Τετάρτη 06 Μαρ. 2019

ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

Αποκλείστηκε στα ρεπεσάζ ο Ιωσηφίδης

Ανυπέρβλητο ήταν τελικό το εμπόδιο του Κοζλιούκ (Ουκρανία) για τον Ιωσηφίδη στα ρεπεσάζ των 97κ. της ελληνορωμαϊκής του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος U23 που διεξάγεται στη Σερβία.

ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΟΧΙΑ ΧΑΛΚΙΝΟΥ ΜΕΤΑΛΛΙΟΥ

Στα ρεπεσάζ του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος U23 ο Ιωσηφίδης

Σε τροχιά χάλκινου μεταλλίου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U23, που διεξάγεται στη Σερβία, βρίσκεται ο Μιχάλης Ιωσηφίδης.

Παρασκευή 01 Μαρ. 2019

ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ DAN KOLOV

Χρυσό μετάλλιο για την Πρεβολαράκη στην Βουλγαρία

Το χρυσό μετάλλιο στο διεθνές τουρνουά Dan Kolov της πάλης στην κατηγορία των 55κ. κατέκτησε η Μαρία Πρεβολαράκη.

Κυριακή 24 Φεβ. 2019

ΤΕΘΗΚΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΕΚ

Γ. Παπανδρέου: "Το κλειστό Λιοσίων να παραμείνει στις ερασιτεχνικές ομοσπονδίες"

Σε δήλωση του ο πρώην πρωθυπουργός, Γιώργος Παπανδρέου, τάχθηκε υπέρ της παραμονής του Ολυμπιακού Κέντρου Πάλης Άνω Λιοσίων στις ερασιτεχνικές ομοσπονδίες και να μην παραχωρηθεί σε ιδιώτες "φωτογραφίζοντας" έτσι την ΚΑΕ ΑΕΚ.

Τρίτη 12 Φεβ. 2019

ΕΒΑΛΕ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΠΗΧΗ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΑΛΑΙΣΤΗΣ

Πηλίδης: "Όνειρο κάθε αθλητή είναι το χρυσό στους Ολυμπιακούς"

Το χρυσό παιδί της ελευθέρας πάλης, Γιώργος Πιλίδης, μίλησε για τους μεγάλους του στόχους που συμπεριλαμβάνουν τη διεκδίκηση ενός μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Κυριακή 10 Φεβ. 2019

ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πάλη: Πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ στην ελληνορωμαϊκή

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στην ελληνορωμαϊκή πάλη με 13 αθλητές του να ανεβαίνουν στο βάθρο των νικητών. Δεύτερος ο Εθνικός, τρίτοι οι Λεωντίδες Ανω Λιοσίων.

Τρίτη 29 Ιαν. 2019

ΑΥΞΗΣΗ 10% ΣΤΙΣ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΩΝ

Οι επιχορηγήσεις των ομοσπονδιών για το 2019

Το Υπουργείο Πολιτισμού και η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού ανακοίνωσαν τις επιχορηγήσεις που θα δοθούν σε όλες τις ομοσπονδίες μέσα στο 2019 που είναι μια προ-ολυμπιακή χρονιά.

Σάββατο 17 Νοε. 2018

ΔΕΧΤΗΚΕ ΣΗΜΕΙΟ ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ

Έχασε το μετάλλιο στις λεπτομέρειες ο Πιλίδης

Ο Γιώργος Πιλίδης με σημείο σε νεκρό χρόνο έχασε από τον Ιρανό, Σαντεγκικουκαντε με 5-3 και δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το πρώτο του μετάλλιο σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης Κ23.

Παρασκευή 16 Νοε. 2018

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Έξι παλαιστές στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ23

Έξι Έλληνες παλαιστές ρίχνονται στη μάχη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος Κ23 το οποίο διεξάγεται στο Βουκουρέστι.

Κυριακή 28 Οκτ. 2018

ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΙΣ

Στα ρεπεσάζ αποκλείστηκε ο Κεσίδης

Μια ανάσα από τον αγώνα για το χάλκινο μετάλλιο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Πάλης στη Βουδαπέστη έφτασε ο Λαοκράτης Κεσίδης, αλλά ηττήθηκε από τον Κις.

Πέμπτη 25 Οκτ. 2018

ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΣΤΑ ΡΕΠΕΣΑΖ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΓΚ

Εκτός μεταλλίων η Πρεβολαράκη

Στις λεπτομέρειες ηττήθηκε από την Πανγκ με 3-2 η Μαρία Πρεβολαράκη και έχασε την ευκαιρία να διεκδικήσει μέσα από τα ρεπεσάζ το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης.

ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΙΝΕΖΑ ΠΑΓΚ

Στα ρεπεσάζ η Πρεβολαράκη

Έτοιμη να διεκδικήσει ακόμα ένα μετάλλιο είναι η Μαρία Πρεβολαράκη η οποία θα αντιμετωπίσει την Κινέζα, Γουιάνιου Παγκ στα ρεπεσάζ της κατηγορίας των 53κ. του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Δευτέρα 17 Σεπ. 2018

12 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΣΕΡΑΓΕΒΟ

Συλλέκτες μεταλλίων οι Έλληνες παλαιστές!

Σάρωσαν τα μετάλλια οι Ελληνες παλαιστές στο Βαλκανικό πρωτάθλημα Παίδων - Κορασίδων, Παμπαίδων - Παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκε στο Σεράγεβο. Για την ακρίβεια, 12 αθλητές και αθλήτριες μας ανέβηκαν στο βάθρο

Δευτέρα 10 Σεπ. 2018

ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΛΗ

Ξανά στο βάθρο Πρεβολαράκη και Πιλίδης!

Η ελληνική Πάλη συνεχίζει να φέρνει μεγάλες επιτυχίες. Η Μαρία Πρεβολαράκη και ο Γιώργος Πιλίδης ανέβηκαν στο βάθρο του πολύ δυνατού όπεν της Πολωνίας.

Κυριακή 09 Σεπ. 2018

ΠΕΡΑΣΕ ΙΑΤΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΜΟΡΙΩΝ

Πρωταθλητής Ευρώπης στην πάλη και... γιατρός!

Ο πρωταθλητής Ευρώπης στην πάλη, Ηλίας Παγκαλίδης, πέρασε στην ιατρική και μάλιστα χωρίς να κάνει χρήση των μορίων εξαιτίας της επιτυχίας του. Συνδύασε πρωταθλητισμό και συστηματικό διάβασμα.