NBA

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για το πρωτάθλημα του ΝΒΑ στις ΗΠΑ στο μπάσκετ.

Κυριακή 17 Μαρ. 2019

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO

Μπακς - Σίξερς: Ο Σκοτ ήπιε από το ποτήρι φιλάθλου

Ο Μάικ Σκοτ στην πρώτη περίοδο της αναμέτρησης των Σίξερς με τους Μπακς βρέθηκε στις μπροστινές θέσεις του γηπέδου και θέλησε να...δροσιστεί. (VIDEO).

ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΡΕΚΟΡ ΠΟΝΤΩΝ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ

Χιτ - Χόρνετς 93-75: Βήμα οκτάδας για το Μαϊάμι

Οι Χιτ έκαναν το καθήκον τους νικώντας εντός έδρας τους Χόρνετς κι εδραιώθηκαν στην 8η θέση της ανατολικής περιφέρειας, με την κανονική περίοδο να οδεύει προς το τέλος της.

LIVE:ΜΠΑΚΣ - ΣΙΞΕΡΣ

LIVE: Mπακς - Σίξερς

Οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο υποδέχονται τους Σίξερς. Μπείτε στο LIVE του Sport24.gr και παρακολουθήστε "ζωντανά" την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΝΙΚΣ - ΛΕΙΚΕΡΣ 124-123: Ο ΧΕΖΟΝΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟΝ ΛΕΜΠΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΙΚΕΡΣ

Νικς - Λέικερς 124-123: Ο Χεζόνια σταμάτησε τον ΛεΜπρόν και τους Λέικερς

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς επιχείρησε να δώσει την εκτός έδρας νίκη επί των Νικς, αλλά υπολόγιζε χωρίς τον Μάριο Χεζόνια, ο οποίος τον σταμάτησε και η ομάδα της Νέας Υόρκης επικράτησε με 124-123 (VIDEO).

ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

Οι Γουόριορς παίζουν πάλι άμυνα

Οι Γουόριορς άρχισαν να αισθάνονται ότι απειλούνται και έκαναν το αυτονόητο. Άρχισαν πάλι να παίζουν άμυνα, θυμίζοντας στο ΝΒΑ ότι όταν τα πράγματα ζορίζουν, έχουν τον τρόπο τους.

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ ΣΤΟ ΝΒΑ

NBA Top 10: Μάγος Μίτσελ στην κορυφή

Ο Ντόνοβαν Μίτσελ χόρεψε όλη την άμυνα του Μπρούκλιν και με μία εντυπωσιακή κίνηση κατέκτησε την κορυφή στο Top 10 από τα παιχνίδια του Σαββάτου (VIDEO).

ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΣΛΟΒΕΝΟΣ

Έσπασαν το σερί ηττών χωρίς τον Ντόντσιτς οι Μάβερικς

Ο Ντόντσιτς απουσίασε λόγω προβλήματος στο δεξί γόνατο, αλλά οι Μάβερικς νίκησαν τους Καβαλίερς 121-116 έπειτα από 7 σερί ήττες. Σημαντικές νίκες και για Τζαζ, Γουίζαρντς (VIDEOS).

ΠΗΡΑΝ ΤΗ ΝΙΚΗ ΧΑΡΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΪΜ ΑΟΥΤ

Μία γκάφα του Τζέντρι χάρισε στους Σανς τη νίκη!

Ο Άλβιν Τζέντρι ζήτησε τάιμ άουτ που δεν είχε 1,1'' πριν από τη λήξη και οι Σανς απέδρασαν με τη νίκη από τη Νέα Ορλεάνη με 138-136 στην παράταση (VIDEO).

ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΣΕ ΝΙΚΗ ΤΑ "ΣΠΙΡΟΥΝΙΑ"

Προελαύνουν οι Σπερς, έχασαν τον ΜακΚόλουμ οι Μπλέιζερς

Οι Σπερς επικράτησαν των Μπλέιζερς με 108-103, σημείωσαν την 8η σερί νίκη τους και συνεχίζουν την αναρρίχησή τους στην Δύση. Τραυματίας αποχώρησε ο ΜακΚόλουμ (VIDEO).

ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΝΙΚΗΣΑΝ ΟΙ "ΣΒΟΛΟΙ"

Οι Νάγκετς ήταν (πάλι) clutch στο Ντένβερ

Ο Πολ Μίλσαπ σημείωσε το νικητήριο σουτ 7'' πριν από τη λήξη και οι Νάγκετς επικράτησαν των Πέισερς με 102-100, έχοντας προηγουμένως ανατρέψει διαφορά 18 πόντων στο Pepsi Center (VIDEO).

ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΪΤ

Πέρασαν σαν τρένο από την Οκλαχόμα Σίτι οι Γουόριορς

Οι Γουόριορς δεν χρειάστηκαν τον Κέβιν Ντουράντ για να κάνουν περίπατο από την αρχή μέχρι το τέλος στην Οκλαχόμα Σίτι, διαλύοντας την Θάντερ 110-88 (VIDEO).

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ

Νοκ άουτ για 6-8 εβδομάδες ο Μπρόγκντον

Ο Μάλκολμ Μπρόγκντον θα χάσει την υπόλοιπη κανονική περίοδο και ενδεχομένως κάποια ματς των playoffs λόγω τραυματισμού στο δεξί πόδι.

Σάββατο 16 Μαρ. 2019

ΣΕΛΤΙΚΣ - ΧΟΚΣ 129-120

Σέλτικς - Χοκς 129-120: Καθάρισε ο Ίρβινγκ

Οι Σέλτικς δυσκολεύτηκαν απέναντι στους Χοκς, αλλά ο Καϊρί Ίρβινγκ - ο οποίος άγγιξε το τριπλ νταμπλ -τους οδήγησε στη νίκη με 129-120. Αποχώρησε με ενοχλήσεις στον αυχένα ο Γκόρντον Χέιγουορντ (VIDEO).

Ο ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΤΗΝ G-LEAGUE

G-League: Ξεχώρισαν οι Αντετοκούνμπο, Μήτρου-Λονγκ

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο σημείωνε ατομικό ρεκόρ τριπόντων στην ήττα των Λέτζεντς, την ώρα που ο Ναζ Μήτρου-Λονγκ έκανε άλλη μία καλή εμφάνιση στην G-League (VIDEOS).

ΜΟΝΟ Ο ΝΤΡΕΞΛΕΡ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ

Δεύτερος σκόρερ στην ιστορία των Μπλέιζερς ο Λίλαρντ

Ο Ντέιμιαν Λίλαρντ έγινε ο δεύτερος σκόρερ στην ιστορία των Μπλέιζερς και έχει βάλει στόχο να ξεπεράσει και τον Κλάιντ Ντρέξλερ στην κορυφή της λίστας (VIDEO).

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΒΡΑΔΙΑΣ

ΝΒΑ Top 10: Πάσα α λα Μπερντ από τον Γιάννη!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έχει διπλή παρουσία στο σημερινό Top 10, με ένα... αέρινο euro-step και μία πάσα που θύμισε Λάρι Μπερντ και Άρβιντας Σαμπόνις (VIDEO).

ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ "ΔΙΠΛΟ" ΤΩΝ ΜΠΑΚΣ

Η συνάντηση Γιάννη Αντετοκούνμπο - Σάκκαρη στο Μαϊάμι

Η Μαρία Σάκκαρη παρακολούθησε από κοντά τη μεγάλη νίκη των Μπακς στο Μαϊάμι. Δείτε την φωτογραφία που ανάρτησε στο Instagram η Ελληνίδα τενίστρια παρέα με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

ΣΠΑΝΙΟ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ ΣΤΟ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Απέβαλαν τους δύο προπονητές οι διαιτητές στο Λ.Α.!

Ο Ντοκ Ρίβερς και ο Τζιμ Μπόιλεν αποβλήθηκαν στον αγώνα των Κλίπερς με τους Μπουλς επειδή "καυγάδισαν" λίγο πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου (VIDEO).

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ "GREEK FREAK"

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Το σόου στο Μαϊάμι

Οι Μπακς σημείωσαν την υπ’ αριθμόν 52 νίκη της χρονιάς στο Μαϊάμι και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε ως συνήθως πρωταγωνιστικό ρόλο. Δείτε τα highlights του 24χρονου σούπερ σταρ (VIDEO).

ΕΒΑΛΑΝ 45 ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΤΗΝ 3Η ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΙ "ΚΛΙΠΣ"

Ένα δωδεκάλεπτο ήταν αρκετό για τους Κλίπερς

Οι Κλίπερς ζορίστηκαν για ένα ημίχρονο απέναντι στους Μπουλς, αλλά κέρδισαν την τρίτη περίοδο με επιμέρους σκορ 45-21 και έφτασαν εύκολα στη νίκη με 128-121 (VIDEO).

ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΝ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ "ΒΑΣΙΛΙΑ" ΤΟΥΣ ΟΙ ΛΕΪΚΕΡΣ

"Καθάρισαν" τους Λέικερς σε τρία λεπτά οι Πίστονς

Ένα σερί 13-0 στην τρίτη περίοδο ήταν αρκετό για τους Πίστονς απέναντι στους -άνευ ΛεΜπρόν Τζέιμς- Λέικερς, τους οποίους νίκησαν 111-97. Σημαντικές νίκες και για 76ερς, Χόρνετς (VIDEOS).

"ΜΟΥΣΙΑΣ" ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΕΙ

Πάρτι του Χάρντεν στο Χιούστον

Ο Τζέιμς Χάρντεν έβαλε 41 πόντους, άγγιξε το τριπλ-νταμπλ και γλίτωσε τους Ρόκετς από απρόσμενη ήττα κόντρα στους Σανς. "Διπλό" των Μπλέιζερς στη Νέα Ορλεάνη, 7η σερί νίκη οι Σπερς (VIDEOS).

ΤΟ ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΙΣΟ ΜΕ 71-36

Απίθανη ανατροπή-ρεκόρ από τους Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο!

Την ανατροπή της χρονιάς έκαναν οι Μπακς, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 23 πόντους διαφορά στο Μαϊάμι, αλλά επικράτησαν με 113-98! Εντυπωσιακός πάλι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (VIDEO).

Παρασκευή 15 Μαρ. 2019

ΒΑΖΟΥΝ ΤΑΞΗ ΣΤΟ ΣΟΛΤ ΛΕΙΚ ΣΙΤΙ

Οι Τζαζ δεν κάνουν πλάκα, δια βίου αποκλεισμός και σε δεύτερο οπαδό

Ενα video από τα περσινά playoffs, οδήγησε τους παράγοντες των Γιούτα Τζαζ στον αποκλεισμό και δεύτερου οπαδού που επιτέθηκε στον Ράσελ Γουέστμπρουκ.

ΕΙΣΟΔΟΣ Α ΛΑ FASHION SHOW ΣΤΟ PEPSI CENTER

Η... διαφορετική άφιξη του Γουίλ Μπάρτον

Οι Νάγκετς έπαιζαν σε παναμερικανικό δίκτυο το βράδυ της Πέμπτης (14/3) και ο Γουίλ Μπάρτον αποφάσισε να κάνει και την ανάλογη άφιξη στο γήπεδο (VIDEO).

ΠΗΡΕ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕ ΟΠΑΔΟ ΤΩΝ ΤΖΑΖ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΟΥΕΣΤΜΠΡΟΥΚ

Ιδιοκτήτρια Τζαζ: "Δεν είμαστε ρατσιστική κοινότητα"

Η ιδιοκτήτρια των Τζαζ, Γκάιλ Μίλερ, μίλησε στο κοινο των Τζαζ πριν τον αγώνα με τους Γουλβς με αφορμή την ρατσιστική επίθεση στον Γουέστμπρουκ, δείχνοντας την απογοήτευσή της για όσα έγιναν.

ΠΑΝΑΞΙΑ ΣΤΟ ΝΟ1 Ο ΣΕΡΒΟΣ

ΝΒΑ Top-10: Με καθοριστικό Γιόκιτς την κορυφή

Το νικητήριο καλάθι του Νίκολα Γιόκιτς κόντρα στους Μάβερικς του χάρισε την κορυφή στο Top-10 της ημέρας του ΝΒΑ.

ΝΙΚΗ-ΘΡΙΛΕΡ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΕΝΒΕΡ

Ο Γιόκιτς "ξέρανε" Μαβς και Ντόντσιτς σε νεκρό χρόνο!

Με ένα σουτ ακριβώς με την λήξη του αγώνα ο Νίκολα Γιόκιτς έδωσε στο Ντένβερ τη νίκη με 100-99 κόντρα στους Μαβς του απίστευτου Ντόντσιτς, που κόντεψε να νικήσει μόνος του!

ΔΕΝ ΖΟΡΙΣΤΗΚΕ Η ΓΙΟΥΤΑ

Ανετα οι Τζαζ τους Γουλβς

Οι Τζαζ δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα κόντρα στους Γουλβς και έχοντας 6 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων πήραν τη νίκη με 120-100.

ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΛΑΝΤΟ

Διά περιπάτου οι Μάτζικ τους Καβαλίερς

Οι Μάτζικ έκαναν ό,τι ήθελαν κόντρα στους Καβαλίερς και πήραν τη νίκη με 120-91, μένοντας ζωντανοί στο κυνήγι μίας θέσης που οδηγεί στα playoffs.

greekFreakWheader

ΕΛΑΜΨΕ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ

Γιάννης: Σπουδαίο ρεκόρ καριέρας, έβαλε 52 πόντους

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εκπληκτικός κι έκανε ρεκόρ καριέρας στο εντός έδρας παιχνίδι των Μιλγουόκι Μπακς με τους Φιλαδέλφεια 76ερς (VIDEOS).

ΜΠΑΚΣ - ΣΙΞΕΡΣ 125-130

Απολαυστικός ο Γιάννης, νικητής ο Εμπίντ

O Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του για να λυγίσουν οι Μπακς τους Σίξερς, οι οποίοι, όμως, με οδηγούς τους Τζοέλ Εμπίντ και Τζίμι Μπάτλερ δραπέτευσαν με 130-125 από το Μιλγουόκι. Ρεκόρ καριέρας με 52 πόντους από τον Έλληνα σούπερ σταρ!

ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΤΟΝ ΤΕΡΙ ΚΑΜΙΝΓΚΣ

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Πέμπτος ριμπάουντερ στην ιστορία των Μπακς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κατά την διάρκεια του αγώνα με τους Σίξερς ανέβηκε στην πέμπτη θέση της λίστας των παικτών των Μπακς με τα περισσότερα ριμπάουντ.