X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

CHAMPIONS LEAGUE

Μπαρτσελόνα - Γιουνάιτεντ: Πανέμορφο γκολ Κοουτίνιο για το 3-0 (VIDEO)

Ο Φιλίπε Κοουτίνιο διεύρυνε σε 3-0 το προβάδισμα της Μπαρτσελόνα στο 61ο λεπτό της εντός έδρας ρεβάνς με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τα προημιτελικά του Champions League. (VIDEO)

Η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - live από το Sport24.gr η εξέλιξη - για τη ρεβάνς της νίκης με 1-0 στο "Ολντ Τράφορντ" στο πλαίσιο των προημιτελικών του Champions League και οι "μπλαουγκράνα" άνοιξαν το σκορ μόλις 16 λεπτά μετά από την έναρξή της με φανταστικό γκολ του Λιονέλ Μέσι.

Ο 31χρονος Αργεντινός έκανε το 2-0 στο 20ό λεπτό, καθώς ο Νταβίδ Ντε Χέα υπέπεσε σε απίστευτη γκέλα, χάνοντας την μπάλα μέσα από τα χέρια του. Το 3-0 υπέρ της ομάδας της Βαρκελώνης ήλθε στο 61ο λεπτό από τον Φιλίπε Κοουτίνιο. Το εκπληκτικό γκολ του 26χρονου Βραζιλιάνου με δεξί φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής που έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Ισπανού γκολκίπερ. Η φάση ξεκίνησε από γέμισμα του Μέσι και πάσα με τη μία του Άλμπα προς τον Κοουτίνιο.