Γ' Εθνική: Παρέμεινε αήττητη η Καλαμάτα, νίκες για Βέροια, Ολυμπιακό Βόλου, Αιγάλεω
Η Καλαμάτα συνέχισε την ξέφρενη πορεία της στη Γ' Εθνική κάνοντας το δέκα στα δέκα ενώ εκμεταλλεύτηκε τις απώλειες βαθμών Ασπρόπυργου και Παναργειακού. Σπουδαίες νίκες για Βέροια, Ολυμπιακό Βόλου και Αιγάλεω.
Η ξέφρενη πορεία της Καλαμάτας στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής συνεχίστηκε καθώς η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου πέτυχε τη δέκατη συνεχόμενη νίκη της σε δέκα παιχνίδια κερδίζοντας και το Ύπατο εκτός έδρας με 1-0 ενώ διατήρησε το μηδέν παθητικό που έχει έως τώρα στο πρωτάθλημα. Παράλληλα η "Μαύρη Θύελλα" εκμεταλλεύτηκε τις απώλειες βαθμών του Ασπροπύργου και του Παναργειακού και έχει αρχίσει να ξεφεύγει από τους διώκτες της στον 8' όμιλο.
Από εκεί και πέρα στα υπόλοιπα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής οι περισσότεροι πρωτοπόροι των ομίλων συνέχισαν με νίκες ενώ ξεχωρίζουν οι νίκες που πέτυχαν οι Βέροια, ο Ολυμπιακός Βόλου και το Αιγάλεω.
Δείτε όλα τα αποτελέσματα των οκτώ ομίλων της Γ' Εθνικής και εδώ την βαθμολογία του κάθε ομίλου:
1ος όμιλος
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
ΑΕ Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα 0-2
Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης 3-2
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης 3-1
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0
Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0
2ος όμιλος
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0
Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός 0-1
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΟ Τρίγλιας 0-1
Άρης Παλαιοχωρίου – Αλμωπός Αριδαίας 2-1
Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Μελιτέας Μελίτης – Ερμής Αμυνταίου 1-2
Βέροια – ΑΠΕ Λαγκαδά 2-1
3ος όμιλος
Θρίαμβος Σερβιανών – Μακεδονικός Φούφα 2-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Κρόνος Αργυράδων 2-2
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-0
Σούλι Παραμυθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-1
Γρεβενά Αεράτα – Τηλυκράτης Λευκάδας 2-2
ΑΟ Φλωριάδας – Θεσπρωτός 0-3 α.α. (Έλλειψη γιατρού)
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας
4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1
Αστέρας Ιτέας – Φωκικός 4-1
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-0
Πιερικός – ΑΟ Σελλάνων 0-0
ΑΣ Μετέωρα – Θησέας Αγριάς 3-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Στυλίδας 1-1
ΓΣ Αλμυρού – Νίκη Βόλου 1-2
5ος όμιλος
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατρόμητος Πειραιά 1-1
Ατσαλένιος – Γιούχτας 0-0
Ιωνικός – Αμπελακιακός 0-0
ΟΦ Ιεράπετρας – Προοδευτική 2-0
ΑΟ Επισκοπής – ΑΠΟ Κερατσίνι 3-1
Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Νεάπολης 3-1
Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας
6ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Ρόδου 0-2
Διαγόρας Βραχνεϊκων – Ιάλυσος 0-0
Πανηλειακός – Παλληνιακός 2-0
Νίκη Τραγανού – Αχαρναϊκός 1-0
Πανμοβριακός – Παναιγιάλειος 1-1
Φοίβος Κρεμαστής-ΠΑΟ Βάρδας (Τετάρτη 5/12 – 15:00)
7ος όμιλος -9η αγωνιστική
Θύελλα Καμαρίου – ΠΑΣ Κόρινθος 0-1
Χαραυγιακός – Ηλυσιακός 0-0
Αιγάλεω – Άγιος Ιερόθεος 3-2
ΑΟ Χαλκίς – Πανθηραϊκός 1-1
Αιολικός – Άγιοι Ανάργυροι 0-1
Καλλιθέα – Απόλλων Ερέτριας 4-0
8ος όμιλος
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Κατασταρίου 0-1
Αστέρας Βλαχιώτη – Μανδραϊκός 2-4
Ασπρόπυργος – ΑΕ Ερμιονίδας 0-0
ΑΟ Υπάτου – Καλαμάτα 0-1
Αμβρυσσέας Διστόμου – Παναρκαδικός 2-0
Πάμισος Μεσσήνης – Ένωση Λέρνας 0-2
Παναργειακός – ΑΕ Πελλάνας 0-0