X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΒΟΛΕΪ

Volleyleague γυναικών: Συνεχίζει στην κορυφή ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός πέρασε και από το Μαρκόπουλο επικρατώντας με 3-1 σετ επί του ΑΟΜ παραμένοντας έτσι στην κορυφή της Volleyleague των γυναικών. Τρίποντα και για ΑΟ Θήρας, Ηλιούπολη και Άρη.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την σταθερότητα του ο Πανναξιακός. Η ομάδα της Νάξου πέρασε και από το Μαρκόπουλο επικρατώντας με 3-1 σετ επί της τοπικής ομάδας. Ο ΠΑΟΚ πήρε εύκολα το πρώτο σετ, όμως ο ΑΟΜ αντέδρασε και με 25-23 έκανε το 1-1.

Η συνέχεια, ωστόσο, ανήκε στις φιλοξενούμενες που έφτασαν στη νίκη κατακτώντας εύκολα με 25-15 και 25-11 τα επόμενα δύο σετ.

Εύκολο απόγευμα είχε και ο ΑΟ Θήρας στα Ιλίσια. Η ομάδα της Σαντορίνης πήρε μία ακόμα "καθαρή" νίκη αυτή τη φορά κόντρα στον Ηλυσιακό και βρίσκεται μόνη στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς.

Η Ηλιούπολη επιβεβαίωσε σε ένα ακόμα ματς την καλή της εικόνα επικρατώντας επί των Μακεδόνων με 3-0 σετ. Οι παίκτριες του Γιάννη Παγανέλη με αυτή τη νίκη τους ανέβηκαν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα φτάνοντας του 11 βαθμούς!

Καθαρό τρίποντο και για τον Άρη ο οποίος σταμάτησε την εξαιρετική πορεία της Θέτιδας Βούλας. Οι γηπεδούχες κατέκτησαν εύκολα το πρώτο σετ με 25-12, αλλά στη συνέχεια είχαμε μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες με τον Άρη να φτάνει τελικά στη νίκη με 3-0 σετ.

Στο ντέρμπι της ουράς ο Αίαντας και ο Πορφύρας μονομάχησαν μέχρι τελικής πτώσης με τις γηπεδούχες να παίρνουν τελικά τη νίκη με 3-2 σετ. Η ομάδα του Ευόσμου προηγήθηκε με 2-0 σετ (25-20, 25-17), αλλά ο Πορφύρας δεν εγκατέλειψε το παιχνίδι και δικαιώθηκε αφού κατάφερε να το στείλει στο τάι μπρέικ παίρνοντας τα επόμενα δύο σετ με 17-25 και 14-25. Έτσι, οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στο τάι μπρέικ το οποίο βρήκε νικητή τον Αίαντα.