Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΒΟΛΕΪ

Στα προημιτελικά και ο ΠΑΟΚ

VOLLEY LEAGUE / ÐÁÏÊ - ÍÉÊÇ ÁÉÃÉÍÉÏÕ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στην Αλεξανδρούπολη με 3-1 σετ του Εθνικού κι ακολούθησε τον Ολυμπιακό στα προημιτελικά του Κυπέλλου στο βόλεϊ ανδρών.

Μετά τον Ολυμπιακό, ο οποίος με χαρακτηριστική άνεση και μέσα σε μία ώρα επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί της Παναχαϊκής και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου στο βόλεϊ ανδρών, το ίδιο έκανε και ο ΠΑΟΚ.

Ο "Δικέφαλος" πέρασε με 3-1 από το "Μιχάλης Παρασκευόπουλος" της Αλεξανδρούπολης, επικρατώντας με 3-1 του τοπικού Εθνικού.

Ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά από το πρώτο σετ με σταθερή διαφορά, η οποία από τους τρεις (13-16) αυξήθηκε στους έξι πόντους (14-20) και τελικά πήρε σχετικά εύκολα το πρώτο σετ (18-25).

Το δεύτερο πήγε πόντο-πόντο με τον γηπεδούχο Εθνικό να φθάνει επτά φορές σε σετ-μπολ, αλλά τελικά να χάνει το σετ με 29-31.

Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και πήρε το τρίτο σετ. Προηγούμενη σε όλη τη διάρκειά του, δέχθηκε πίεση από τον ΠΑΟΚ στο τέλος, αλλά μείωσε (25-20).

Ο "Δικέφαλος" πήρε την πρόκριση και περιμένει το νικητή του ζευγαριού ΑΜΣ Νέστωρ-ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου, καθώς πήρε το τέταρτο σετ με 24-26 και φυσικά το ματς.