Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΒΟΛΕΪ

Πήρε το ντέρμπι ο Ηρακλής

ηρακλης

Ο Ηρακλής επιβλήθηκε του Άρη με 3-0 σετ για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ

Ηρακλής-Άρης 3-0

Με εξαίρεση το δεύτερο σετ ο Ηρακλής είχε ένα εύκολο απόγευμα στο γήπεδο της Μίκρας απέναντι στο Άρη. Ο Γηραιός πήρε το πρώτο σετ 25-21, στο δεύτερο δυσκολλεύτηκε όμως το κατέκτησε με 30-28 ενώ το τρίτο ήρθε εύκολα με 25-21.

Τα σετ: 25-21, 30-28, 25-21

ΑΕΚ-Μίλωνας 3-2

Την απόλυτη ανατροπή πέτυχε η ΑΕΚ καθώς επικράτησε 3-2 του Μίλωνα και ενώ έχανε με 2-0 σετ. Η Ένωση ισοφάρισε σε 2-2 και στο τάι-μπρέικ είχε εύκολο έργο με αποτέλεσμα να πάρει τη νίκη.

Τα σετ: 21-25, 21-25, 25-21, 25-23, 15-10

Πανελλήνιος-ΕΑ Πατρών 0-3

Η ΕΑ Πατρών ήταν εντυπωσιακή στην Κυψέλη και επιβλήθηκε του Πανελληνίου με 3-0 σετ. Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί ότι η ομάδα της Πάτρας και τα τρία σετ, τα πήρε με το ίδιο σκορ (24-26). Οι "Ολυμπιονίκες" πάλεψαν όλα τα σετ και δεν τα παράτησαν, ωστόσο, δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα.

Τα σετ: 24-26, 24-26, 24-26.