Μακεδονικός και Ελπίδα στην κορυφή
Με τον Μακεδονικό και την Ελπίδα Αμπελοκήπων να συνεχίζουν με νίκες διεξήχθη η δεύτερη αγωνιστική του Γ' ομίλου της Α2 βόλεϊ ανδρών.
Μόνο δύο ομάδες κατάφεραν να κάνουν το 2/2 μετά την ολοκλήρωση της δεύτερης αγωνιστικής του Γ' ομίλου της Α2 βόλεϊ ανδρών. Αυτές ήταν ο Μακεδονικός που κέρδισε με 3-1 στα Γιάννενα τον τοπικό ΑΣ και η Ελπίδα (φωτό) που επικράτησε με το ίδιο σκορ στην έδρα της Ένωσης Τούμπας
Στα άλλα αποτελέσματα ο Αίας Ευόσμου πήρε την πρώτη του νίκη επικρατώντας με 3-1 επί της ΧΑΝΘ, ενώ στα άλλα δύο παιχνίδια είχαμε ντέρμπι που κρίθηκαν στο τάι μπρέικ.
Ο ΑΟ Σερρών επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής. Ντέρμπι είχαμε και στον Έβρο όπου η ΓΕ Αλεξανδρούπολης επιβλήθηκε με 3-2 σετ επί του Πήγασου Πολίχνης.
Η 2η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο (11/10) με την αναμέτρηση ΕΑ Λάρισας - Νέστωρας στις 17:00.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΑΟ Σερρών - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2
Τα σετ: 20-25, 25-22, 23-25, 25-23, 15-6
ΑΟ Σερρών (-) Ζλάτκος, Παναγιώτου, Καραγκιόζης Ν., Κόκκινος, Λαζαρίδης, Κομητούδης, Κάτος-λ / Ελεμές, Αλεξανδρίδης
ΑΕ Κομοτηνής (Τσιακμάκης) Αβερκιάδης, Καψαλιάρης, Δημόπουλος, Βαρελάς, Χατζηβλάσιου, Χρηστουηλίας, Παπαϊωάννου -λ / Βαργεμιτζίδης-λ Παπαδόπουλος, Τσιαμήτας, Παπασπύρος, Δεληγιαννίδης
Αίας Ευόσμου - ΧΑΝΘ 3-1 (25-22, 22-25, 25-20, 25-19)
Αίας (Νανάς) Κουντουρέτης, Χρηστινίδης, Ιωακειμίδης, Βαφέας, Κεσογλίδης, Καμαριώτης, Ρωμαλιάδης -λ / Μπερμπέρογλου -λ, Ζαΐμης, Κερτικίδης Α., Μιχελάκης, Αρτακιανός
ΧΑΝΘ (Δράμπας) Χρυσάφης, Αλεξίου, Τερζόγλου, Παραδεισάνος, Νικολακάκης, Ζαλίδης, Πάντσιος -λ / Ξένος -λ, Πρώιος, Φιλιππίδης, Τσοπάνογλου, Σπανουδάκης
Ένωση Τούμπας - ΑΣ Ελπίς 1-3 (25-15, 15-25, 19-25, 21-25)
Ένωση Τούμπας (Φίνος) Μωυσίδης, Γεωργιάδης, Μουράτης, Αντωνίου, Κολτσιάκης, Χριστοφορίδης, Αντωνιάδης -λ / Αυγητίδης -λ, Πολιτίδης, Κουρτίδης, Τσάρας, Κουτσονίκας
Ελπίδα (Καραβιδόπουλος) Σαχπατζίδη, Ακριτίδης, Σταυρακάκης, Βεληχάι, Βουλγαρίδης, Χριστόφας, Ταλαμπίρης -λ / Ξένος -λ, Παντίρης, Μαυρίδης, Καραβιδόπουλος
ΑΣ Γιάννενα - Μακεδονικός 1-3 (17-25, 25-21, 20-25, 18-25)
ΑΣ Γιάννενα (Τσιούπης) Αποστόλου, Χρηστάρας, Σιάμπαλης, Βάσιος, Σαντζαρίδης, Κλούρας, Μότσιος -λ / Στουγιάννος
Μακεδονικός (Οικονομίδης) Κατσιαφλάκας, Τσακιρίδης, Καρασαρλίδης, Χατζηπαραδείσης, Ρεμπούτζιας, Όσσας, Αλμαλής -λ / Κοντόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαζαχαρίας, Ευγενίδης
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Πήγασος Πολίχνης 3-2 (25-17, 16-25, 20-25, 25-15, 19-17)
ΓΕ Αλεξανδρούπολης (-) Στοϊλούδης, Κεσκίνης, Δαλδαβερένης, Μπουφίδης, Γραμματικάκης, Κωνσταντινίδης, Αρχοντούδης -λ / Τασάκος, Κώτας, Ανδρεάδης
Πήγασος (Κουτουνίδης) Κομητούδης, Ρούσσος, Γκούγκουρας, Αντύπας, Καπετανίδης, Παπάζογλου, Γκιούγκης -λ / Τζιαβράς -λ, Παράσογλου, Κουκουμάκας, Χρηστάκος, Κοντοκώστας, Μωυσίδης
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής
ΑΣ Γιάννενα - ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (17-25,25-21,20-25,18-25)
ΑΟ Σερρών - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2 (20-25,25-22,23-25,25-23,15-6)
ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Πήγασος Πολίχνης 3-2 (25-17,16-25,20-25,25-15,19-17)
Ένωση Τούμπας - ΑΣ Ελπίς 1-3 (25-15,15-25,19-25,21-25)
ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΧΑΝΘ 3-1 (25-22,22-25,25-20,25-19)
Κυρ 11 Οκτ, 17:00 ΕΑ Λάρισας - ΑΜΣ Νέστωρ
ΡΕΠΟ - ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
Η Βαθμολογία μετά από δύο αγώνες
1 ΑΣ Ελπίς 6 2-0 6-1
2 ΑΣ Μακεδονικός 6 2-0 6 2
3 Πήγασος Πολίχνης 4 1-1 5-3
4 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 4 1-1 5-4
5 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3 1 1 0 3 0
6 ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 3 1-1 3-4
7 ΓΕ Αλεξανδρούπολης 2 1-1 4 5
8 ΑΟ Σερρών 2 1-1 4-5
9 ΑΣ Γιάννενα 1 0-2 3-6
10 ΕΑ Λάρισας 0 0 0 0 0 0
11 Ένωση Τούμπας 0 0-2 1-6
12 ΧΑΝΘ 0 0-2 1-6
13 ΑΜΣ Νέστωρ -1 1-0 3-2
* Η ομάδα ' ΑΜΣ Νέστωρ' έχει -3 βαθμούς
* Η ΕΑ Λάρισας και η Νίκη Αιγινίου έκαναν τα ρεπό τους.
Η επόμενη αγωνιστική
Σαβ 17 Οκτ, 17:00 ΑΣ Μακεδονικός - ΕΑ Λάρισας
Σαβ 17 Οκτ, 18:00 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Γιάννενα
Σαβ 17 Οκτ, 18:00 Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Σερρών
Σαβ 17 Οκτ, 18:00 ΑΣ Ελπίς - ΓΕ Αλεξανδρούπολης
Σαβ 17 Οκτ, 18:00 ΧΑΝΘ - Ένωση Τούμπας
Σαβ 17 Οκτ, 18:00 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου
ΑΜΣ Νέστωρ - ΡΕΠΟ