Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΒΟΛΕΪ

Challenge Cup: Ο Α.Ο. Θήρας δίνει ραντεβού με την ιστορία στη Δρέσδη

VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΑΟ ΘΗΡΑΣ - ΟΣΦΠ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Α.Ο. Θήρας αντιμετωπίζει απόψε τη Δρέσδη (20:00) στη ρεβάνς της φάσης των "8" του Challenge Cup και καλείται να υπερασπιστεί το υπέρ του 3-1 από τον αγώνα στη Σαντορίνη.

Στη Γερμανία βρίσκεται η αποστολή του Α.Ο. Θήρας για τη ρεβάνς της φάσης των "8" του Challenge Cup με την κυπελλούχο Δρέσδη.

Η ομάδα της Σαντορίνης μετά τη νίκη της στο πρώτο παιχνίδι με 3-1 σετ δίνει ραντεβού με την ιστορία στην Margon Arena της Δρέσδης, εκεί όπου το απόγευμα της Τετάρτης (4/3, 20.00) θα διεκδικήσει δύο σετ που θα την στείλουν στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης.

Σε περίπτωση νίκης της ομάδα της Γερμανίας με 3-0 ή 3-1 σετ η πρόκριση θα κριθεί στο χρυσό σετ. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το COSMOTE SPORT 7 HD.

Η Δρέσδη για την 19η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος ηττήθηκε στην έδρας της με 3-0 σετ από τον Μούνστερ και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 9-9 και 28 βαθμούς.

Από νίκη προέρχεται ο Α.Ο. Θήρας με 3-1 σετ επί του Ηλυσιακού, με τον Μπράνκο Γκάιτς να ξεκουράζει τις Μεντάρο, Νογκουέρας, Μπρίνκμαν, Αρτακιανού και Μερτέκη.

Διαιτητές του αγώνα θα είναι ο Εσθονός, Έρκο Βαρμπλέιν και η Αγγλίδα, Καταρίνα Τσεπίνοβα.