X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΣΤΗΛΕΣ

"Βροχή" από γκολ σε αγώνα πέμπτης κατηγορίας στην Αγγλία

Άκρως θεαματικός ήταν ο αγώνας ανάμεσα στην Τσέστερ και την Όλντερσοτ το βράδυ της Τρίτης (8/3) καθώς, αν και ήταν για την πέμπτη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου (National League), σημειώθηκαν 10 γκολ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όταν η Τσέστερ υποδέχτηκε την Όλντερσοτ το βράδυ της Τρίτης (8/3) όλοι περίμεναν πως θα είναι ντέρμπι καθώς η φιλοξενούμενη βρίσκεται μια θέση πάνω από τη γηπεδούχο και πριν τον αγώνα είχαν 5 βαθμούς διαφορά.

Κάτι τέτοιο δεν ίσχυε καθώς από τα πρώτα λεπτά το γήπεδο είχε αρχίσει να "κατηφορίζει" υπέρ της Τσέστερ, η οποία είδε το ημίχρονο να κλείνει με 6-1 υπέρ της. Ο ρυθμός που έμπαιναν τα γκολ μειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 8-2, που αποτελεί και ρεκόρ στην πέμπτη κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου (National League).

Τέσσερα τέρματα σημείωσε ο Τζέιμς Άλαμπι, ο οποίος έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στη Στόουκ και μέχρι χθες το βράδυ είχε σκοράρει μόνο δυο γκολ πρωταθλήματος στην καριέρα του!