X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

CHAMPIONS LEAGUE ΠΟΛΟ

Ολυμπιακός - Μπαρτσελονέτα 7-9: Πρώτη ήττα για τους ερυθρόλευκους στο Champions League

CHAMPIONS LEAGUE POLO / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 9-7 από την Μπαρτσελονέτα στον Πειραιά και γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό Champions League.

Την πρώτη του ήττα στο Champions League γνώρισε ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν εντός έδρας 9-7 από την Μπαρτσελονέτα στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου.

Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια και κρίθηκε στην τελευταία περίοδο. Επί 24 λεπτά οι δύο ομάδες πήγαιναν γκολ - γκολ και καμία δεν κατάφερε να ξεφύγει.

Οι Ισπανοί με δύο γκολ του Περόνε και ένα του Μάτκοβιτς κατάφερε να ξεφύγει με τρία τέρματα στην τέταρτη περίοδο πριν ο Γκίλας διαμορφώσει το τελικό 9-7.

Ολυμπιακός - Μπαρτσελονέτα 7-9

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-2, 2-2, 1-3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ίγκορ Μιλάνοβιτς): Μπίγιατς, Γκίλλας 1, Βάμος 2, Γενηδουνιάς 1, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης, Μπούσλιε 1, Μουρίκης, Φιλίποβιτς, Κολόμβος, Παπαναστασίου, Ζερδεβάς.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΕΤΑ (Έλβις Φάτοβιτς): Αγκίρε, Φαμέρα, Μάτκοβιτς, Μουνιαρίθ 2, Ντε Τόρο, Λαρούμπε 1, Παβιγιάρντ, Πάουλ, Ταχούλι 2, Περόνε 3, Μπιελ, Μπούστος, Πόρτερ.