X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΟΛΟ

Νέα νίκη η Σόλνοκ, πλησίασε η Μπρέσια

Η Σόλνοκ όπως ήταν αναμενόμενο επιβλήθηκε με 12-7 επί της Σπαντάου και η Μπρέσια, δύσκολα, επικράτησε με 12-9 επί της Νις στη Γαλλία. Τα δεδομένα στον όμιλο του Ολυμπιακού.

Με τα φαβορί να παίρνουν τη νίκη ολοκληρώθηκε η πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League στο πόλο των ανδρών. Τόσο η Σόλνοκ όσο και η Μπρέσια επιβλήθηκαν εύκολα επί των Σπαντάου και Νις αντίστοιχα.

Οι Ούγγροι "καθάρισαν" ουσιαστικά το ματς από τα πρώτα δύο οκτάλεπτα. Εκεί όπου με ένα επί μέρους 8-4 έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη. Από εκεί και πέρα η Σόλνοκ έκανε διαχείριση του αγώνα και έφτασε στη νίκη με 12-7.

Αντίθετα, η Μπρέσια πέρασε δύσκολα από τη Γαλλία κόντρα στην ουραγό του ομίλου Νις. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτου του ημίχρονο με το σκορ να μένει στο 5-5. Το ξέσμπασμα των Ιταλών στην τρίτη περίοδο αποδείχτηκε καθοριστικό με τα τέρματα των Ούμποβιτς και των αδερφών Πρεσιούτι να διαμορφώνουν το 10-8 με το οποίο τελείωσε το οκτάλεπτο και την Μπρέσια να παίρνει τη νίκη με 12-9.

Αυτή η νίκη των Ιταλών τους έφερε σε ισοβαθμία με την Όρβοσι στην τρίτη θέση, ενώ η Σόλνοκ έπιασε τον Ολυμπιακό στην κορυφή.