Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

MARKET

UEFA Champions League: Η 2η αγωνιστική της φάσης των «16» έρχεται στην COSMOTE TV

AP

Στα κανάλια COSMOTE SPORT τα ματς Μπάγερν Μονάχου-Λάτσιο, Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεάλ Σοσιεδάδ, Ρεάλ Μαδρίτης-Λειψία & Μάντσεστερ Σίτι-Κοπεγχάγη

Το UEFA Champions League επιστρέφει το διήμερο 5-6/3 με την 2η αγωνιστική της φάσης των «16» να μεταδίδεται ζωντανά από την COSMOTE TV. Η δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT θα βρίσκεται στην «καρδιά» των εξελίξεων με πλούσιο ρεπορτάζ και ειδικές εκπομπές αφιερωμένες στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Την Τρίτη 5/3 η Μπάγερν Μονάχου θα υποδεχθεί στην «Allianz Arena» τη Λάτσιο (22.00, COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K), με τους Βαυαρούς να ψάχνουν την ανατροπή μετά την ήττα με 1-0 στο πρώτο ματς. Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Παρί Σεν Ζερμέν, έχοντας πάρει τη νίκη με 2-0 στον πρώτο αγώνα, θα επιχειρήσει να διατηρήσει το προβάδισμά της στην έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ (22.00, COSMOTE SPORT 3HD).

Την Τετάρτη 6/3 τα φώτα θα είναι στραμμένα στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», εκεί όπου η Ρεάλ Μαδρίτης θα υποδεχτεί τη Λειψία (22.00 COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K), έχοντας πάρει τη νίκη στο πρώτο ματς με 1-0. Την ίδια ώρα (22.00, COSMOTE SPORT 4HD), η Μάντσεστερ Σίτι θα αντιμετωπίσει την Κοπεγχάγη, έχοντας το προβάδισμα με 3-1 από τον πρώτο αγώνα.

Η δημοσιογραφική κάλυψη των καναλιών COSMOTE SPORT

Τις δύο μέρες της αγωνιστικής δράσης η εκπομπή «UEFA Champions League Show» (Τρίτη 5/3 με τους Μιχάλη Τσόχο και Βασίλη Σαμπράκο, Τετάρτη 6/3 με τους Στέφανο Αβραμίδη και Βασίλη Σαμπράκο) θα βρίσκεται στη διάθεση των τηλεθεατών πριν και μετά τη λήξη των ματς (21.00 & 00.05, COSMOTE SPORT 1HD), με πλούσιο ρεπορτάζ, απευθείας συνδέσεις με τους αγωνιστικούς χώρους, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, ψηφιακή ανάλυση των κρίσιμων φάσεων και τα καλύτερα στιγμιότυπα. Επίσης, η εκπομπή «UEFA Champions League Λεπτό προς Λεπτό» (Τρίτη 5/3 με τον Μιχάλη Τσόχο, Τετάρτη 6/3 με τον Τόλη Χριστοφοράκη) θα προσφέρει λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλους τους αγώνες του διημέρου (22.00, COSMOTE SPORT 1HD).