X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Νίκη για την Εθνική Γυναικών σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας

Καλή εμφάνιση και νίκη 27-23 για την Εθνική μας ομάδα Γυναικών επί του Ισραήλ, στο πρώτο φιλικό στο Τελ Αβίβ, ενόψει των προκριματικών του EURO 2018.

Καλή εμφάνιση και νίκη 27-23 για την Εθνική μας ομάδα Γυναικών επί του Ισραήλ, στο πρώτο από τα δύο φιλικά παιχνίδια που θα δώσει στο Τελ Αβίβ, ενόψει των προκριματικών του EURO 2018 (9-11/6).

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας πήγαινε γκολ- γκολ με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 13-13, ωστόσο στο δεύτερο μέρος η «γαλανόλευκη» ανέβασε την απόδοση της και ξέφυγε στο σκορ.

Στο 42’ πέρασε μπροστά 19-17, ενώ στο 46’ η διαφορά έφτασε τα τέσσερα γκολ (21-17). Η Εθνική διαχειρίστηκε το προβάδισμα και έφτασε στην επικράτηση με πρώτη σκόρερ την Λαμπρίνα Τσάκαλου (9 γκολ).

Το δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες θα διεξαχθεί το Σάββατο 3 Ιουνίου 2017, ώρα 19:00.

ΙΣΡΑΗΛ- ΕΛΛΑΔΑ 23-27 (ημχ 13-13)

ΙΣΡΑΗΛ (Τάμι Σεντίκ): Επελμπόιμ 1, Ίτζχακ, Βακράτ 9, Αμίνοφ, Λεβί, Σχοσχάν, Μπάσι 1, Ζικρί, Οσχρί Κόχεν 4, Γκέρσον, Μπαρέλ, Βάγκενφελντ, Σαούλ 1, Οσέρ Κόχεν, Ιζάκ 7, Αουζιράτ

ΕΛΛΑΔΑ (Μενέλαος Δανήλος): Παπανικολάου 4, Διακογιάννη, Τσάκαλου 9, Σαραντάκου, Μακρή, Ζυγούρα, Κεπεσίδου, Μανιά, Ράτσικα, Μάστακα 4, Βαφειάδου 4, Μούρνου 3, Ανδρίτσου, Αργυροπούλου, Γκάτσιου 3.

Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 1/3-2/3