X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Βόλος - Ιωνικός 2-0: Επιστροφή στα τρίποντα με "καυτό" Οζέγκοβιτς και τον Λούνα

Ο Οζέγκοβιτς πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε INTIME SPORTS

Ο Βόλος νίκησε τον Ιωνικό 2-0 και επέστρεψε στα τρίποντα κόντρα στον ουραγό Ιωνικό, χάρη στα γκολ του Οζέγκοβιτς και του Λούνα. Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Μεντόσα και ακυρωθέν γκολ του Μύγα στην εξέλιξη της φάσης για οφσάιντ.

Ο Βόλος επέστρεψε στις νίκες στη Super League, επικρατώντας του Ιωνικού στο Πανθεσσαλικό με 2-0. Οι σκόρερ για την ομάδα του Κώστα Μπράτσου ήταν ο Οζέγκοβιτς (που έχει δύο γκολ σε δύο συμμετοχές) και ο Λούνα με ωραίο σουτ. Οι Νικαιώτες μετά τη νέα ήττα είναι τελευταίοι στον βαθμολογικό πίνακα.

SPORT24

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό. Έπειτα από ωραίο γύρισμα στην περιοχή του Ιωνικού, ο Μεζγκίδα έκανε το γύρισμα και ο Οζέγκοβιτς από κοντά με πλασέ έκανε το 1-0.

Ο Ιωνικός έφτασε κοντά στο να ισοφαρίσει και μάλιστα στο 28' άγγιξε το 1-1. Ο Μεντόσα έκανε ένα ωραίο δυνατό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης ο Μύγας πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο το έκανε από αντικανονική θέση.

Οι Νικαιώτες προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης, έχοντας κάποιες φάσεις με αποκορυφώμα την καλή στιγμή με τον Μεντόσα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, δίχως αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και δικαιώθηκε. Ο Φερνάντες έδωσε για τον Ντέλετιτς στο ημικύκλιο της περιοχής, αυτός άφησε την μπάλα για τον Λούνα και εκείνος με δυνατό σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Χουτεσιώτη.

Ο Ιωνικός προσπάθησε να αντιδράσει για να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Πήρε την μπάλα στα πόδια του και έψαξε το γκολ, ωστόσο απείλησε ελάχιστα την εστία του Κλέιμαν με το 2-0.

Καλύτερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο μέρος ήταν στο 86ο λεπτό, όταν ο Οφόσου με ωραίο ατομική ενέργεια στο ύψος της περιοχής και δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα προς την εστία, αλλά ο Κλέιμαν μπλόκαρε την μπάλα.

SPORT24

Βόλος: Κλέιμαν, Άλχο, Λούνα, Σιέλης, Εσκοβάλ, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Μεζγκίδα (65' Βίκτορ Φερνάντεζ), Πάολο Φερνάντες, Ντέλετιτς (80' Ματίγια), Οζέγκοβιτς (90' Κούτσιας).

Ιωνικός: Χουτεσιώτης, Μύγας (81' Οφόσου), Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Αντούνες, Μίλο (49' Ιωαννίδης), Κάνιας, Βαλεριάνος (73' Μασάς), Φαντιγκά (74' Ελευθεριάδης), Μεντόσα, Μάντζης.

Δείτε την Game Night για όλα τα παιχνίδια της Super League και τον τελικό του EuroBasket 2022: