X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

EUROPA LEAGUE

Βιγιαρεάλ - Παναθηναϊκός: Μέσα σε πέντε λεπτά οι Ισπανοί προηγήθηκαν με δύο γκολ

Η Βιγιαρεάλ μέσα σε πέντε λεπτά προηγήθηκε 2-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό, ανοίγοντας το σκορ με τον Μπαένα στο 29', ενώ στο 34' ο Κομεσάνια πέτυχε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του.

Η Βιγιαρεάλ άνοιξε το σκορ στο "Estadio de la Ceramica" στο 29ο λεπτό του αγώνα με τον Παναθηναϊκό και πέντε λεπτά μετά πέτυχε και δεύτερο τέρμα.

Αρχικά, ο Μλαντένοβιτς έχασε τον Φόιτ στα αριστερά, αυτός έκανε την κάθετη κίνηση και την πάσα προς τον Μπαένα, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Μπρινιόλι, τσίμπησε την μπάλα πάνω από τον Ιταλό τερματοφύλακα κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι γύρισαν όμορφα την μπάλα από τα αριστερά, έγινε η παράλληλη μπαλιά στον Κομεσάνια, ο οποίος έκανε μια ωραία ντρίμπλα στον Αϊτόρ, και με σουτ νίκησε τον Μπρινιόλι, που δεν είχε έβλεπε καλά που ήταν η μπάλα με τόσα σώματα μπροστά του, για το 2-0.

TAGS EUROPA LEAGUE ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΛΛΑΔΑ ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ ΙΣΠΑΝΙΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ