Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Τράμπζονσπορ - Καϊσερίσπορ 1-1: Ο Μπακασέτας έβαλε γκολ στον Κολοβέτσιο

Ο Μπακασέτας πανηγυρίζει γκολ του στο Τραμπζονσπόρ - Καϊσερίσπορ PRINTSCREEN

Η Τράμπζονσπορ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Καϊσερίσπορ, με τον Τάσο Μπακασέτα να σκοράρει στο 29ο λεπτό και τον Δημήτρη Κολοβέτσιο να αγωνίζεται σε όλο το 90λεπτο.

Η Τράμπζονσπορ υποδέχθηκε την Καϊσερίσπορ για την 33η αγωνιστική της Super Lig. Η μάχη είχε ελληνικό χρώμα με τους Τάσο Μπακασέτα και Δημήτρη Κολοβέτσιο να τίθενται αντιμέτωποι με το τελικό σκορ να λήγει 1-1. Η ομάδα της Τραπεζούντας βρίσκεται στην 4η θέση με 57 πόντους, στην 16η η Καϊσερίσπορ με 33.

O Μπακασέτας ήταν εκείνος που πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 29ο λεπτό. Ο Νουακέμε βρήκε τον 27χρονο Έλληνα μεσοεπιθετικό στη μεγάλη περιοχή, ο Μπακασέτας σταμάτησε την μπάλα με το στήθος του και με σουτ στην κίνηση έγραψε το 1-1.

Νωρίτερα, η Καϊσερίσπορ είχε πάρει το προβάδισμα στο 6ο λεπτό με τον Μουγκντάτ Τσέλικ. Ο Δημήτρης Κολοβέτσιος αγωνίστηκε ολόκληρο το 90ο λεπτό, ενώ στο 63ο λεπτό αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ: Τσακίρ, Μάρλον, Ούγκο, Χοσεϊνί, Τούρκμεν, Φλάβιο, Μπάκερ, Μπακασέτας, Νουακέμε, Ντζανίνι, Εκουμπάν

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ: Αλεμντάρ, Κβρζιτς, Ντεμιρόκ, Κολοβέτσιος, Λένον, Μουχάρ, Αβραμόβσκι, Ενρίκε, Τσέλικ, Πάρλακ